139503281655545797939354

ائمه جمعه استان تهران: هیچ گونه کوتاهی در موضوع حجاب پذیرفتنی نیست

ائمه جمعه استان تهران با تأکید بر اجرای مصوبه جامع عفاف و حجاب ابراز داشتند که جامعه اسلامی در زمینه حجاب با یک تهاجم وحشیانه مواجه است و بدیهی است که در میدان جنگ هیچ گونه کوتاهی پذیرفتنی نیست.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌هایاستان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن لزومی امام جمعه پاکدشت در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به اهمیت حفظ جایگاه جامعه اسلامی از گزند و دسیسه‌های دشمنان و نقش خانواده در خنثی‌سازی حیله‌های معاندان اسلام و نظام اظهار داشت: اسلام بسیار بر اصل حفظ جایگاه خانواده در جامعه اسلامی تأکید کرده و اگر بنیان خانواده محکم باشد، ناهنجاری‌های جامعه به حداقل و نقطه صفر می‌رسد.

وی افزود: اگر امروز به جامعه اشکالی وارد شده به دلیل تزریق زندگی پوچ جامعه غرب به جامعه اسلامی است، غرب برای از بین بردن اسلام، دنیای پوچ و افتضاح و بدون تعادل جامعه خود را به جامعه اسلامی برای فروپاشی از طریق فضای مجازی طی سال‌ها سرمایه‌گذاری صادر کرد.

خطیب نماز جمعه پاکدشت در ادامه گفت: وقتی عفت و پاکدامنی، صداقت و درستکاری در خانواده از بین برود بچه‌ها به مرور ضمن بی حجابی در مقابل والدین خود می ایستند و حتی تهدید هم می کنند.

وی در ادامه ابراز کرد: راه حل مشکل امروز جامعه اسلامی بازگشت به اصل خانواده اسلامی و همکاری مردم با نیروی انتظامی برای ساختن جامعه ایده‌آل است. نیروی انتظامی امروز کار بسیار مشکلی در پیش دارد که شامل ایجاد امنیت اجتماعی در مقابل اخلال گران، اشرار، قاتلین و افراد سودجو است اما در حفظ جامعه از حیله نامیمون بدحجابی تفکر کنیم تا دچار مشکل عدیده نشویم؛ یادمان نرودکم کاری و عدم صداقت در خانواده باعث بروز ناهنجاری در جامعه می‌شود و با بازگشت امنیت عفت و پاکدامنی از جایگاه فرزندانمان صیانت کنیم.

امام جمعه پاکدشت در پایان با اشاره به برگزاری نشست 3 رئیس جمهور ایران، روسیه و ترکیه در تهران و دیدارهای 2 روسای جمهور ترکیه و روسیه با رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: این نشست و در ادامه دیدار با رهبری نشان دهنده اقتدار و عزت ایران اسلامی و روبه زوال رفتن جایگاه اتحادیه اروپا و آمریکاست، در این دیدار صدا و رعشه زلزله سیاسی آمریکا و نفوذ پایان یافته اتحادیه اروپا بیش از پیش نمایان شد.

امنیت روانی حق مردم است و نباید به مخاطره بیفتد

حجت‌الاسلام سید حسین حسینی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس در جمع نمازگزاران اظهار داشت: دنیا پر از خبرهای خوب و بد هست و مردم حق دارند که خبرهای خوب و خبرهای بد را بدانند.

وی ادامه داد: روایت صحیح، درست و جامع برجسته‌ نکردن بُعد منفی از خبر، داشتن رویکرد تحلیلی و راه ‌حل ‌محور رعایت توازن و توجه به سن و ویژگی‌های مخاطبان راهکارهایی برای تقویت امنیت روانی مردم است.

امام جمعه شهرستان پردیس گفت: بدون تردید، غرب در برابر حل ‌و فصل موضوع هسته‌ای ایران از ارائه تضمین به ایران خودداری می‌کند تا ساختار تحریم‌های حداکثری علیه ایران دست‌نخورده باقی بماند و بعداز اجرای توافق هم تعلیق موقت تحریم‌ها، بدون ارائه هیچ نوع تضمین باشد تا انتفاع اقتصادی ایران از توافق صورت نگیرد.

امام جمعه شهرستان پردیس تاکید کرد: کار را باید به مردم سپرد، مسئولین و نهادها باید به این بلوغ برسند که کار را باید به دست مردم سپرد که قرارگاه فرهنگی شهرستان در همین راستا شکل گرفته است.

حسینی با اشاره به نقشه راه نظم جدید منطقه ای توسط مقام معظم رهبری در اجلاس سه جانبه ابراز داشت: هشدار نسبت به تهاجم نظامی ترکیه به شمال سوریه، مسدودسازی مرز ایران و ارمنستان، اخراج آمریکا از شرق فرات در سوریه و کنارگذاشتن تدریجی دلار از مبادلات اقتصادی جهان بخشی از هشدار های مقام رهبری هستند.

امام جمعه شهرستان پردیس در پایان خاطرنشان کرد: رسانه‌ها و تریبون‌داران مختلف نباید به بهانه تأمین حق مردم برای دانستن، حق امنیت روحی و روانی آنان را در معرض مخاطره و تعرض قرار بدهند.

چرخ مذاکرات سودمند با کشورهای غیردشمن به حرکت درآمده است

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر دماوند با اشاره به واقعه مباهله اظهار داشت: واقعه مباهله یکی از اسناد مهم حقانیت اسلام و پنج تن آل عباست و همه مسلمانان و شیعیان به آن افتخار می‌کنند.

وی ادامه داد: از کارآفرینان محترم که برای ایجاد اشتغال ثروتمند گنج استعدادهای انسانی را به میدان عمل می آورند سپاسگزاری می کنیم زیرا که توسعه فرهنگ کار و تقویت تولید ملی مرهون مدیون آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است که باید با پرورش نیروی کار متخصص و ماهر مدنظر دولت سیزدهم قرار داشته باشد.

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه تلفیق دانش، مهارت و خلاقیت منجر به اشتغال مولد و تقویت اقتصاد مقاومتی می‌شود گفت: دولت باید منابع مالی بیشتری را برای مراکز فنی و حرفه ای و کارآفرینان اختصاص دهد و آنان را دست چندم حساب نکند.

خطیب جمعه دماوند در ادامه با اشاره به اینکه راهبرد جمهوری اسلامی ایران بر اخراج آمریکا از منطقه و ضدیت با توسعه‌طلبی غرب و مخالفت با تجزیه طلبی و سلطه غرب بر خاورمیانه است افزود: ما بر همکاری سه جانبه چین، روسیه و ایران تأکید داریم به دنبال از بین بردن سلطه غرب بر سیستم مالی جهان هستیم.

وی ابراز داشت: دستاورد سفر پوتین به ایران بیشتر از منافع سفر بایدن به فلسطین اشغالی و عربستان بود، خبرگزاری فرانسه و رویترز سفر بایدن را شکست خورده توصیف کردند؛ برخلاف میل آمریکا، ایران منزوی نیست ما در منطقه و جهان و کشورهای زیادی مذاکره و تبادل اقتصادی داریم.

فتاح دماوندی تصریح کرد: در جریان سفر پوتین به تهران قراردادی به ارزش 40 میلیارد دلار بین ایران و روسیه در جهت توسعه میادین نفت و گاز امضا شد؛ همچنین تهران و آنکارا قرارداد صادرات گاز ایران به ترکیه را به مدت 25 سال تمدید کردند، ما و ترکیه قصد داریم حجم روابط تجاری را به 30 میلیارد دلار افزایش دهیم.

امام جمعه دماوند ادامه داد: آیت‌الله رئیسی نشان داده است که بدون تکیه به کدخدا و با توکل به خدا می توان چرخ مذاکرات سودمند با کشورهای غیر دشمن را به حرکت درآورد؛ دولت های مستقل جهان باید سعی کنند به تدریج دلار را از معاملات جهانی خارج کنند و بر یکجانبه گرایی آمریکا خط بطلان بکشند.

وی بیان داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند آمریکایی ها هم زورگو هستند و هم حیله گر، امروز آمریکا و غرب از قبل ضعیف تر شده اند و برد سیاست‌های آنها در منطقه ما از جمله در سوریه، عراق و فلسطین بسیار کم شده است.

ضرورت اجرای مصوبه جامع عفاف و حجاب

حجت‌الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین ضمن تقدیر از برگزاری برنامه‌ها و مراسم ولایت و امامت و عید غدیر خم اظهار داشت: با یاری خدا امسال حال و هوای عید غدیر بهتر از سال‌های گذشته بود و برگزاری محافل و مجالس شادی عید، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و پذیرایی روز غدیر، و برنامه‌های فرهنگی مانند تبیین خطبه نورانی غدیر خم از جمله برنامه‌های این ایام بود که در این راستا از همه افراد و اقشار و گروه‌های مختلف تشکر می‌کنم که سال به سال توجه به غدیر بیشتر شده و غدیر جایگاه واقعی خود را بیش از پیش پیدا کرده است.

وی با اشاره به هفته تأمین اجتماعی و بهزیستی افزود: هر دو مجموعه امروز منشأ خدمات گسترده‌ای به جامعه هستند که باید روز به روز تقویت شده و خدمات بهتری صورت گیرد، مثلاً در حوزه آسیب‌های اجتماعی امروز با معضلات جدی مواجه هستیم که بهزیستی در این رابطه مسئولیت سنگینی را بر دوش می‌کشد و باید هم دولت توجه بیشتری به آن داشته باشد هم خیرین و هم متمکنین کمک‌های بیشتری به بهزیستی انجام دهند.

امام جمعه موقت ورامین بیان داشت: امروز با ناهنجاریهای متعددی مواجه هستیم که از جمله آنها بی حجابی است برخی اصرار دارند مسئله بی حجابی را به مشکلات اقتصادی گره بزنند و بگویند این بد حجابی‌ها به خاطر مشکلات اقتصادی است، اما آیا واقعاً چنین است، اگر چنین بود باید خانواده‌های مرفه و متمکن با حجاب می‌شدند یا آن که بسیاری از جلوه‌های بی‌حجابی در مناطق مرفه‌نشین ملاحظه می‌شد بله شاید برخی افراد بهانه اقتصادی را مطرح کنند ولی واقعیت آن است که جامعه اسلامی در مورد حجاب با یک تهاجم وحشیانه مواجه است، البته کسانی که با تاریخ آشنا هستند می‌دانند در گذشته هم در برخی کشورها به جنگ با حجاب پرداختند چون حجاب را مانع رسیدن به اهداف خود می‌دیدند.

محمودی عنوان داشت: در مورد حجاب ما با یک جنگ و تهاجم مواجه هستیم و بدیهی است که در میدان جنگ هیچ گونه کوتاهی پذیرفتنی نیست، سال‌ها است که مطرح می‌کنیم در این نظام مصوبه جامع عفاف و حجاب را داریم چرا اجرایی نمی‌شود.

وی گفت: این روزها سفر مقامات عالی رتبه روسیه و ترکیه به تهران و مواضع شفاف و روشن مقام معظم رهبری جلوه‌ای از اقتدار نظام اسلامی است، در شرایطی که غربی‌ها و عمال کثیف و نفوذی آنها با تمام توان سعی در انزوای نظام اسلامی دارند و آمریکا فکر می‌کند با تحریم‌ها توانسته و می‌تواند نظام اسلامی را به بن‌بست برساند تمام دنیا اعتراف دارد که جمهوری اسلامی ایران توانسته با موفقیت توطئه‌های غربی و آمریکایی را خنثی کند.

خطیب نماز جمعه ورامین عنوان داشت: رئیس جمهور آمریکا و اسرائیل به عربستان سفر می‌کند و برمی گردد ولی جمهوری اسلامی با توافق‌های بسیار مهم با کشورهای مختلف مخصوصاً همسایه‌های خود افق روشنی را ترسیم می‌کند، اعتراضات دشمن در مورد ایران قابل تأمل است باید مردم عزیز ما بدانند اگر امروز با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند آینده روشنی در انتظار ایران اسلامی خواهد بود اگرچه امروز نیز باید به حل مشکلات اقتصادی و توجه به اقشار آسیب پذیر توجه جدی تر صورت گیرد و علیرغم تلاش‌های دولت برخی مشکلات قابل توجیه نیست.

محمودی بیان داشت: آمریکا و رژیم غاصب صهیونیست بدانند با تمام دشمنی‌ها و فتنه انگیزی ها ملت ایران پیروز میدان خواهند بود و سختی‌ها را تحمل می‌کنند ولی هرگز از اصول و مبانی خود در برابر آمریکای جنایتکار کوتاه نخواهند آمد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به سالروز 5 مرداد و روز نماز جمعه گفت: سالگرد برپایی اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت مرحوم آیت الله طالقانی را در پیش داریم، این موهبت بزرگ و این اقدام دشمن شکن در تمام شهرها و بخش‌های کشور انجام گرفت، لذا باید از این نعمت بزرگ بهره مند شویم در این خصوص تاکید می‌کنیم که مسئولان در هر دولت و هر جایگاه در نظام اسلامی باید مقید به نماز جمعه باشند و با حضور در تمامی نمازهای جمعه پیوند خود را با مردم تقویت کنند.

وی عنوان داشت: آحاد جامعه باید از این فیض بهره‌مند شوند خصوصاً جوان‌های عزیز با حضور در نماز جمعه و بهره‌مندی از معارف دینی در جهت حفاظت از اخلاق و رفتار خود تلاش کنند من به همین مناسبت از شما نمازگزاران عزیز که توفیق شرکت در این نماز جمعه را داشتید تشکر می‌کنم و توصیه دارم فرزندان خود را با نماز جمعه آشنا کنید و دیگران را نیز به نماز جمعه دعوت کنید و این نکته هم متذکر می‌شوند که هر فرد یا جریان در هر جناح و خط فکری نماز جمعه را تضعیف کند در زمین دشمن آن بازی کرده است.

امام جمعه اهل سنت ارومیه : دشمن به دنبال تبلیغات سوء علیه حجاب در جامعه استامام جمعه موقت زاهدان: مسلمانان باید برای شرکت در نماز جمعه مشارکت بیشتری داشته باشندامام جمعه موقت شیراز: حجاب از واجبات دین اسلام است

خطیب نماز جمعه ورامین در زمینه مسائل ورامین اظهار داشت: قبلاً نیز اشاره شده که وضعیت ایاب و ذهاب مردم به تهران مطلوب نیست علت عمده هم این است که وسایل نقلیه عمومی در این شهرستان دچار می‌باشد و گزارشات متعددی رسیده که وظیفه دانستم مجدداً تاکید کنم که مسئولان در خصوص حل مشکل جدی‌تر وارد عمل شوند و از رئیس جمهور هم درخواست دارم دستور دهند مصوبه سفر به این شهرستان در خصوص تقویت ناوگان اتوبوسرانی هر چه سریع‌تر اجرایی شود باید چرا که حق مردم عزیز ورامین این وضعیت نیست.

انتهای پیام/ح

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.