1401020212272732325184564

جدید‌ترین اخبار کرونا در ایران| تابستان داغ کرونا در تمام استان‌ها/ افزایش مبتلایان و فوتی‌ها در غفلت مردم + نقشه

با کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا بعد از پیک ششم، برخی‌ها معتقد بودند ‌دیگر شاهد موج جدیدی از ویروس نخواهیم بود، ‌‌اما از نیمه دوم تیرماه به‌یک‌باره شاهد اوج‌گیری کرونا در اکثر نقاط جهان به‌ویژه ایران هستیم.

– اخبار استانها –

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، پس از گذر از پیک ششم کرونا در کشور و فروکش‌کردن تعداد مبتلایان و صفرشدن آمار مرگ‌ومیر برای چند روز، برخی گمان کردند که کرونا تمام شده است و به‌زودی جشن پایان آن را خواهیم گرفت، اما ااز نیمه دوم ‌‌تیرماه زنگ خطر ابتلا و به‌نوعی پیک هفتم به صدا درآمد به‌نحوی که به‌یک‌باره شاهد تغییر رنگ کرونایی در اکثر شهرهای ایران بودیم.

با کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا بعد از پیک ششم، برخی‌ها معتقد بودند ‌دیگر شاهد موج جدیدی از ویروس نخواهیم بود، ‌‌اما از نیمه دوم تیرماه به‌یک‌باره شاهد اوج‌گیری کرونا در اکثر نقاط جهان به‌ویژه ایران هستیم ‌به‌طوری که دبیرکل سازمان بهداشت جهانی در گفت‌وگویی ‌اظهار کرد: موارد ابتلاء به کرونا در 110 کشور جهان در حال اوج‌گیری است و موارد ابتلای جهانی 20 درصد افزایش داشته است و تعداد فوتی‌ها نیز روندی صعودی دارند.

مسئولان مراکز درمانی، متخصصان عفونی بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها و پزشکان در مطب‌ها، از افزایش میزان مراجعه بیماران با نشانه‌های کرونا که اغلب به‌شکل سرماخوردگی است، خبر می‌دهند و حالا همین افزایش، در آمارهای روزانه وزارت بهداشت از شیوع کرونا در کشور هم مشخص است به‌نحوی که شمار بیماران در دو هفته گذشته افزایش قابل‌توجهی داشته است، به‌طوری که تعداد مبتلایان روزانه از اول تیرماه که 265 نفر بود، روز گذشته چهارم مرداد ماه 11035 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی و 1533 نفر از آنها بستری شدند.

براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، سالمندان و افراد با بیماری‌های زمینه‌ای و نقص ایمنی، درخطر بیشتری قرار دارند و آن‌طور که تصویربرداری از بیماران نشان می‌دهد در مراحل حاد، ریه بیماران هم درگیر می‌شود.

علائم ابتلاء شبیه سرماخوردگی است؛ البته اگر عفونت‌ها از بالا به پایین باشد، حکایت از درگیری ریه دارد: هم‌اکنون سویه غالب همان BA.4 و BA.5 است. با اینکه تغییرات محسوس در تعداد مبتلایان دیده می‌شود اما هنوز روی آمار بستری‌شده‌های آی‌سی‌یو این تغییرات را نمی‌بینیم؛ بنابراین این امید وجود دارد که بیماری با شدت پایین، افراد را به‌مدت حدود سه هفته درگیر کند و تعداد فوتی‌ها افزایش پیدا نکند.

بعید به‌نظر می‌رسد که دوباره درگیر پاندمی کرونا شویم؛ اما به‌هرحال این‌ها نشانه‌های ورود به موج هفتم کروناست، اگر موارد ابتلاء بالاتر رود، ممکن است درگیر پیک شویم. اُمیکرون مانند دلتا نیست، نباید مردم را ترساند اما باید احتیاط کرد درمان کرونا پرهزینه است، حالا هم نسبت به قبل، میزان هزینه درمان کرونا، بیشتر است؛ بنابراین هر ابتلاء و بستری، بسیار هزینه‌بر خواهد بود و باید از ابتلای افراد جلوگیری شود.

آنچه مسلم است، موارد ابتلاء از نوع امیکرون است و زیرسویه BA5 در ایران شناسایی شده است. آمار فوتی‌ها هم با کمی نوسان، بالا رفت اما به‌گفته متخصصان عفونی، هنوز نگرانی از بابت تعداد فوتی‌ها وجود ندارد، اما استان‌های دارای وضعیت هشدار یا وضعیت قرمز هم رو به افزایش است، به‌طوری که علاوه بر استان‌های خوزستان، آذربایجان غربی، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان که در وضعیت قرمز قرار دارند، موارد بستری در استان‌های تهران، خراسان رضوی و بوشهر در حال افزایش است و 15 استان کشور در وضعیت هشدار کرونا قرار گرفته‌اند.

در مطالعات جدید مشخص شده که پدیده "ابتلای مجدد" به کرونا در زیرسویه‌های جدید اُمیکرون بر‌خلاف سایر واریانت‌ها که سه ماه بود، به حدود 4 هفته رسیده است. اگر فردی مبتلا به زیرسویه BA.1 شده، ممکن است 4 هفته بعد به همان زیرسویه یا زیرسویه‌های دیگر اُمیکرون از جمله BA.2 یا BA.4 یا BA.5 مبتلا شود. در واریانت های قبلی، سیستم ایمنی فرد باعث جلوگیری از عفونت مجدد می شد ولی در مورد زیرسویه های اُمیکرون تا حدود زیادی وجود ندارد و عفونت تا 4 هفته بعد از ابتلا، محتمل است.

زیرسویه BA.2.75 در هند شناسایی و گزارش شده است و سازمان جهانی بهداشت تاکید دارد که این زیر سویه باید بررسی و رصد شود و در حال حاضر اطلاعاتی نداریم که این زیرسویه موجب شدت بیماری نسبت به زیرسویه های دیگر اُمیکرون می شود یا خیر اما به نظر نمی رسد باتوجه به یافته ها، چنین مساله‌ای صادق باشد، اما متاسفانه واریانت های جدید موجب افزایش سرایت بیماری، افزایش ظرفیت فرار ویروس از سیستم ایمنی، کاهش میزان آنتی بادی و افزایش ابتلای مجدد افراد شده و شاهدیم که 6 هفته است که در سراسر دنیا موارد ابتلا و متعاقب آن مرگ و میر کرونا افزایش قابل توجهی یافته است.

دلیل اصلی افزایش ابتلا و مرگ‌ها این است که جهان انتظار نداشت کرونا در این فصل شروع مجدد داشته باشد و همه خود را پاییز و زمستان آماده کرده بودند. بنابراین احتمالاً پاییز و زمستان سختی در پیش خواهیم داشت. حتی کشور امارات که ادعای پوشش 100 درصدی واکسیناسیون داشت دچار جهش ویروس و همه‌گیری شد، آنچه مسلم است موارد افزایش در سالمندان رو به تشدید و تزاید است و جمعیت بالای 60 سال کشور نیاز به توجه بیشتر دارند. باید به نسبت میزان این جمعیت و نیز قشر بیماران خاص در هر استان، تزریق دز یادآور افزایش یابد. همچنین از سهل انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی باید جلوگیری کرد.

براساس اعلام وزارت بهداشت در 19 مردادماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 5635 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی و 1078 نفر از آنها بستری شدند.مجموع بیماران کووید19 در کشور به 7 میلیون و 451 هزار و 779 نفر رسید.متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 90 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 142 هزار و 654 نفر رسید.

جدیدترین وضعیت کرونایی در استان‌ها

استان کرمانشاه/ فوت 2 ‌در شبانه‌روز گذشته‌

حامد بهرامیان سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 37 مورد بیمار مثبت بستری و 113 مورد بیمار کرونایی سرپایی در استان شناسایی شده است.

وی عنوان کرد: در شبانه‌روز گذشته دو نفر در اثر ابتلای قطعی به کرونا جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جانباختگان در استان به 3168 نفر رسید.

بهرامیان گفت: در 24 ساعت گذشته 41 نفر در بیمارستان بستری شده‌اند و 37 نفر نیز از بیمارستان ترخیص شدند.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه افزود: هم‌اکنون 156 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که 68 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه حضور دارند و حال 17 نفر از آن‌ها وخیم است.

استان سمنان/ ‌تعداد بیماران ‌افزایشی شد

سید سعید کسائیان معاون دانشگاه علوم پزشکی سمنان اظهار داشت: در حال حاضر تعداد 51 مورد بیمار کرونایی در مراکز درمانی و بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه بستری است. در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان در حال حاضر 22 نفر در بخش ICU بستری است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به‌ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مردم خواست حتماً دوره واکسیناسیون خود را تکمیل کنند. 13 تا 15 درصد مردم استان سمنان نوبت اول واکسن کرونا را هنوز دریافت نکردند.

استان فارس/ شمار جان‌باختگان روندی صعودی گرفت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، بر اساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونا پنج شهرستان خرم بید، سرچهان، لارستان، جویم و خنج در استان فارس به وضعیت قرمز درآمده است.همچنین شهرستان‌های شیراز، سروستان، زرقان، ممسنی، اوز و گراش در وضعیت نارنجی؛ شهرستان خفر در وضعیت آبی و 25 شهرستان استان نیز در وضعیت زرد کرونایی به سر می‌برند.

با بستری 109 بیمار جدید طی 24 ساعت گذشته، هم اکنون 501 بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، 68 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متاسفانه در 24 ساعت گذشته چهار مورد جدید فوتی کووید19 در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و 71 نفر رسید.

کهگیلویه و بویراحمد/ فوتی کرونایی نداشتیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: خوشبختانه در 24 ساعت گذشته فوتی ناشی از کرونا در استان گزارش نشده و شمار قربانیان این بیماری همچنان هزار و 136نفر است.

محمد غلام نژاد با اشاره به شمار بستری شدگان بیماری کرونا در استان افزود: هم اکنون 80 بیمار در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند که از این تعداد 60نفر مبتلای قطعی و 9 نفر هم به دلیل و خامت حال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان است.

وی اضافه کرد: تاکنون از مجموع مبتلایان به کووید 19در کهگیلویه و بویراحمد 96 هزار859 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

غلام نژاد با اشاره به آزمایش‌های انجام شده در استان در 24ساعت گذشته ادامه داد: از 347 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های پی سی آر ورپید تست است حدود 47درصد موارد مثبت بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان روزانه در حال افزایش است گفت: پیش بینی می شود طی روز‌های آینده آمار بیماران بدحال و مرگ‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد.

استان خراسان جنوبی/ ثبت سومین روز بدون فوتی

غلامرضا شریف‌زاده دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و مدیریت کرونا در خراسان جنوبی افزود: 4 شهرستان‌ در وضعیت نارنجی کرونا (پرخطر) قرار دارند، 3 شهرستان در وضعیت زرد (نسبتاً پرخطر) و یک شهرستان نیز در وضعیت آبی (عادی) قرار دارد.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و مدیریت کرونا در خراسان جنوبی گفت: روز گذشته 125 آزمایش جدید کرونا در استان انجام شد که در مجموع 46 بیمار جدید شناسایی شد.

شریف‌زاده افزود: در حال حاضر 46 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که 38 نفر کرونا مثبتند و از این تعداد 12 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال 4 نفر نامساعد است.

وی گفت: در شبانه‌روز گذشته فوتی جدید ناشی از کرونا ثبت نشده و در مجموع موارد فوتی کرونا در استان همان یک هزار و 477 نفر است.

استان هرمزگان/ کرونا جان دو نفر را گرفت

فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بندرعباس اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته کرونا در استان موجب جان باختن 2 نفر شامل یک مرد 66 ساله از بندرلنگه و یک زن 67 ساله از بندرعباس شد.

وی افزود: با اضافه شدن این دو جان باخته شمار افراد فوتی بر اثر کرونا در استان از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون به 2638 نفر رسید. شمار بیماران مبتلا به کرونا در استان به نسبت روزهای گذشته شاهد کاهش بوده و مطابق آمار در حال حاضر بالغ بر 2378 بیمار کرونایی در استان وجود دارد.

وی تصریح کرد: در شبانه روز گذشته 11 بیمار جدید در بیمارستان‌های استان هرمزگان بستری شدند و شمار بیماران بستری به 48 نفر رسید. از این تعداد 2331 نفر بصورت سرپایی درمان شدند و از میان بیماران بستری هم 18 نفر بدحال و اینتوبه در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

منطقه کاشان/ افزایش سیر صعودی بستری بیماران

مهدی دلاوری معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 22 بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند، اظهار داشت: 14 بیمار در کاشان بستری شدند که حداقل سه و حداکثر 89 سال سن دارند و در شهرستان آران و بیدگل نیز هشت بیمار با حداقل 45 و حداکثر 92 سال بستری هستند.

وی با بیان اینکه 49 بیمار حاد تنفسی در شهرستان کاشان بستری شده است، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز 17 بیمار در بیمارستان این شهرستان به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شده است و در مجموع 66 بیمار حاد تنفسی در دو شهرستان کاشان و آران و بیدکل بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه تاکنون 10 بیمار حاد تنفسی در دو مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری در بخش مراقبت ویژه بستری هستند، ابراز داشت: خوشبختانه موارد فوتی در منطقه طی 24 ساعت گذشته در منطقه کاشان به ثبت نرسیده است.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا طی 24 ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به 63 مورد رسید، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان طی 24 ساعت گذشته تعداد 370 بیمار به کلینیک حاد تنفسی مراجعه کرده و تاکنون شش هزار 966 نفر نیز در بخش بستری موقت پذیرش شدند.

استان بوشهر/ کرونا جان 2 بیمار دیگر را گرفت

حسن ملکی‌زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته 50 نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بوشهر بستری شده‌اند اظهار داشت: اکنون جمع بیماران بستری در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر به 112 نفر افزایش یافته است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر از اشغال بیش از 20 درصدی تخت‌های بخش کرونایی بیمارستان‌های استان خبر داد و بیان کرد: در بخش مراقبت‌های ویژه، آی سی یو بیمارستان‌های استان 14 بیمار مبتلا به کرونا و بد حال بستری هستند.

وی از ثبت 2 مورد فوتی دیگر بیماران کرونایی خبر داد و اضافه کرد: با فوت 2 نفر دیگر به سبب ابتلا به کرونا، تاکنون در استان بوشهر 2 هزار و 194 نفر بیمار کرونایی فوت کرده‌اند.

استان قزوین/ نرخ ابتلا‌ 34 درصد افزایش یافت

جلال رحمانی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از افزایش 34 درصدی موارد روزانه ابتلای قطعی به کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 32 مبتلای کرونایی جدید در آزمایشگاه‌های منتخب کووید استان قزوین شناسایی شد که این آمار در مقایسه با روز گذشته 8 نفر افزایش داشته است.

وی با اشاره به افزایش 31 درصدی موارد بستری‌های روزانه کرونایی اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته 47 بیمار کرونایی جدید به خاطر داشتن علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار از روز قبل 11 نفر بیشتر شده است.

رحمانی از افزایش 30 درصدی بیماران بدحال کرونایی در استان قزوین هم خبر داد و گفت: در حال حاضر 13 بیمار کرونایی با وضع وخیم جسمانی و تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند که این آمار در قیاس با روز پیش 3 نفر افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش 100 درصدی و 2 برابر شدن نرخ مرگ‌ومیر کرونایی روزانه ادامه داد: در 24 ساعت گذشته 2 بیمار کرونایی بدحال به دلیل علائم شدید بیماری و ضعف جسمانی مفرط جان خود را از دست دادند که این آمار یک نفر بیشتر از روز گذشته است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان در ادامه از افزایش 27 درصدی موارد روزانه بهبودیافتگان خبر داد و گفت: در شبانه‌روز اخیر 47 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های استان قزوین مرخص شدند که این آمار در قیاس با روز قبل 10 نفر افزایش داشته است.

رحمانی با اشاره به کاهش 3 درصدی جمعیت بستری‌های کرونایی فعلی افزود: در حال حاضر 179 بیمار کرونایی با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شده‌اند که این آمار نسبت به روز پیش 6 نفر کاهش یافته است.

استان کرمان/ بستری 173 بیمار قطعی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، براساس آخرین به روزرسانی‌های نقشه کرونایی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت از 15 مرداد، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز استان کرمان 11 مورد و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی همچنان 6 شهر است؛ همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 4 شهر به 6 شهر رسیده است و متاسفانه هیچ شهری در استان کرمان در وضعیت آبی کرونایی قرار ندارد.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19، تا روز گذشته، اظهار داشت: 93 مورد مثبت بستری جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان داشتیم که از این تعداد 54 مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 16 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 14 مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 4 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 5 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.

وی با بیان اینکه تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 173 نفر است، گفت: تعداد فوتی‌های قطعی ابتلا به کووید 19 در 24 ساعت گذشته در استان 5 مورد و مجموع جانباختگان کرونا در استان به 5 هزار و 736 نفر رسیده است.

استان اصفهان/ 3 فوتی و 405 ابتلای جدید

پژمان عقدک سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت آمار بیماری کرونا در استان اصفهان (به ‌جز کاشان و آران ‌و بیدگل)، اظهار داشت: از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا یک میلیون و 519 هزار و 187 مورد ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا و کل موارد ابتلای قطعی به کرونا در استان 507 هزار و 226 نفر در استان اصفهان شناسایی شدند.

وی افزود: موارد نمونه گرفته شده در 24 ساعت گذشته (احتمالاً بیمار) 774 نفر و موارد مثبت ابتلای قطعی 405 نفر و 3 مورد فوتی بر اثر ابتلاء به کرونا گزارش شده است .

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه 212 هزار و 916 نفر تعداد کل بستری‌شدگان کرونا از ابتدا تاکنون بوده، گفت: در حال حاضر تعداد بستری‌شدگان فعلی در بیمارستان‌ها 537 نفر است و تعداد بیماران بستری 24 ساعت گذشته در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 111 نفر است که از این تعداد 89 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

عقدک ادامه داد: 11 هزار و 822 نفر آمار کل فوت‌شدگان قطعی و شش هزار 836 نفر فوت‌شدگان مشکوک کرونا از ابتدای همه‌گیری این ویروس در استان اصفهان (به‌ جز شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل) بوده است.

استان قم/ بستری 92 بیمار جدید

مهدی مصری ئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در گفتگو با خبرنگاران، در مورد آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان قم اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته تعداد 25 بیمار با علائم کرونا مثبت در قم پذیرش سرپایی شده و در این مدت 92 بیمار جدید با علائم قطعی بیماری کرونا بستری شدند.

وی افزود: از مجموع تعداد 92 تست گرفته شده از بیماران، نتیجه 25 تست مثبت اعلام شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: متاسفانه طی شبانه روز گذشته 2 فوتی ناشی از کرونا در قم ثبت شده است و مجموعا تعداد 78 بیمار مشکوک به کرونا بستری هستند که حال 30 بیمار نیز وخیم است.

استان البرز/ مجموع جانباختگان به 6 هزارو 898 نفر رسید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج دکتر شهرام صیادی در جمع خبرنگاران استان البرز اظهار داشت: از دیروز تا امروز 19 مرداد 1401، 36 بیمار با علائم ‌کووید 19 در مراکز درمانی استان بستری شده اند.

وی افزود: مجموع کل موارد بستری شامل (قطعی، محتمل و مشکوک)، از ابتدای شیوع کرونا تا امروز در استان البرز 90 هزار و 29 نفر می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرزبا بیان اینکه در حال حاضر تعداد 220 نفر شامل موارد (قطعی، محتمل و مشکوک)، در مراکز درمانی بستری هستند، گفت: از این تعداد، ابتلای 96 نفر به بیماری کووید 19، تا این تاریخ قطعی شده است.

صیادی عنوان کرد: متاسفانه در 24 ساعت گذشته 1 بیمار کووید 19 جان خود را از دست داده است و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به 6898 نفر رسیده است.

دکتر صیادی در پایان تصریح کرد: خوشبختانه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 82 هزار و 910 نفر از مراکز درمانی ترخیص شده اند

انتهای پیام/

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.