4nz

خیابان نظر اصفهان کجاست؟ معرفی + راه‌های دسترسی

خیابان نظر اصفهان

خیابان نظر اصفهان یکی از مکان هایی است که هر گردشگری می تواند با رفتن به آن جا لذت کافی را ببرد. استان اصفهان شهری تاریخی در مرکز ایران است، که بیش از ۲۲ هزار جاذبه فرهنگی و تاریخی ارزشمند دارد.

خیابان نظر نیز یکی از این ۲۲ هزار جاذبه در شهر اصفهان است که از اهمیت ویژه ای برای مردم اصفهان برخوردار است. اگر قصد دارید بیشتر با این خیابان معروف آشنا شوید؛ تا انتهای مجله مستر بلیط ما را همراهی کنید.

تاریخچه خیابان نظر اصفهان

اکثر جاذبه ها و آثار تاریخی در اصفهان مربوط به دوره اسلامی هستند و از این رو آثاری از تمام دوره ‌های تاریخی پس از اسلام در این شهر باقی مانده است که اثر های دوران صفوی و سلجوقی از برجسته ترین این دوره ها هستند که هر کدام از آن ها دارای ویژگی‌ و سبک معماری خاص خود هستند.

با توجه به گفته برخی از افراد، خیابان نظر در گذشته میان محله جلفا قرار داشته است ولی به علت خرابی های زیاد این منطقه، خیابان نظر را به عنوان اولین ورودی به آن می شناسند.

اگر قصد دارید خیابان نظر اصفهان را از نزدیک بینید، می توانید بلیط هواپیما اصفهان را برای خود تهیه کنید و راهی این شهر شوید. در گذشته زمانی که شاه عباس اول حکمرانی می کرد، دو برادر به نام های خواجه نظر و خواجه صفر این مکان را که الان خیابان نظر می نامند اداره و کنترل می کردند.

این دو برادر نزد شاه عباس از محبوبیت بالایی برخوردار بودند و همین امر موجب شد که شاه عباس، خواجه نظر را به عنوان یکی از کلانتران ارامنه خود انتخاب کند و نام آن منطقه را نظر بگذارند.

ن نظر اصفهان

برای رزرو هتل در اصفهان می توانید از مستر بلیط و به صورت آنلاین کمک بگیرید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف خیابان نظر

خیابان نظر اصفهان وسیع و دارای ۵ راه دسترسی محلی است. از این رو اکثر ساکنین این منطقه خیابان نظر را برای تردد و رفتن به مکان های مورد نظر خود انتخاب می ‌کنند. از جمله محله ‌هایی که به این خیابان راه دارند، می ‌توان به محله‌ های افشین و مهران اشاره کرد.

خیابان نظر اصفهان در جنوب زاینده رود قرار دارد و اکثر مسافرانی که از غرب شهر برای بازدید از پل خواجو می آیند، باید از این خیابان گذر کنند. این خیابان یکی از مراکز خرید اصلی شهر اصفهان به شمار می آید و انواع مختلفی از فروشگاه ها و پاساژ های مختلف در این خیابان قرار دارد.

روزانه تعداد زیادی از مردم شهر برای خرید به این خیابان می روند. علاوه بر این در این خیابان تعدادی از آثار تاریخی که بیشر شامل کلیساها می شود قرار دارد. برای سفر به این شهر زیبا می توانید بلیط های خود را از سایت مستر بلیط به صورت آنلاین خریداری کنید.

نا گفته نماند که در این خیابان کافه های زیادی وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید و در کنار دوستان و خانواده لحظات خوشی را سپری کنید. یکی از محله های تاریخی این شهر، خیابان جلفا، که ارامنه اصفهان در آن ساکن هستند نیز در این خیابان قرار دارد. دیدار از این محله نیز می تواند زیبایی ها و لذت خود را داشته باشد.

شرایط بازدید از خیابان نظر

شرایط بازدید از خیابان نظر اصفهان

برای بازدید از خیابان نظر می‌ توانید از دو مسیر توحید و چهار باغ بالا به آن جا بروید و علاوه بر بازدید از این خیابان، سری به جاذبه های اطراف آن هم بزنید.

آدرس و نحوه دسترسی به خیابان نظر

خیابان نظر یکی از مسیرهای واقع در منطقه 5 اصفهان است که از تقاطع میرفندرسکی شروع می شود و تا خیابان مارنان ادامه دارد. شما می توانید بلیط اتوبوس اصفهان را به صورت اینترنتی و حضوری خریداری کنید و به این شهر بروید. همچنین برای رفتن به خیابان نظر می‌ توانید از تاکسی، خودروی شخصی، اتوبوس و یا پای پیاده استفاده کنید.

برای رزرو هتل اصفهان می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کمترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که میخواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو آنلاین هتل شامل تخفیف میشود، کافیست تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.

نوشته خیابان نظر اصفهان کجاست؟ معرفی + راه‌های دسترسی اولین بار در مجله مِستر بلیط. پدیدار شد.

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.