140012081219477624870794

مدیر ارشد کمیساریای عالی سازمان ملل : اتباع از بیمه سلامت برخوردار شوند

گروه استان‌ها-مدیر ارشد کمیساریای عالی سازمان ملل در مشهد بر پیگیری بیمه سلامت اتباع تاکید کرد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، وینسنت کاهی مدیر ارشد کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در بخش بهداشت با همراهی نماینده کمیساریای عالی پناهندگان تهران با حضور در شهر مشهد از واحد‌های بهداشتی ارائه دهنده خدمت به جمعیت اتباع ساکن در این شهر بازدید کردند.

وی در این دیدار اظهارداشت:مشکلات موجود در حوزه اتباع به ویژه بهداشت و سلامت باید به سرعت پیگیری شود و تدابیری نیز در راستای بیمه سلامت اتباع اتخاذ شود.

وی افزود: واحدهای بهداشتی برای ارائه خدمات بهتر و در دسترس‌تر ایجاد واحدهای دندانپزشکی و آزمایشگاه و مکمل‌های دارویی و توجه به تغذیه آن‌ها نیز ضروری است و باید مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه اصفهان: حمایت از اتباع و مهاجرینِ خارجی نیازمند هم‌فکری و تأمل استاستاندار اصفهان: دیرکرد پرداخت‌های حق‌التدریس معلمان و حوزه آموزش اتباع در سطح ملی پی‌گیری می‌شوددرخواست فرانسه، آلمان و اتریش از اتباع خود برای ترک اوکراین/ ارسال موجی از هشدارها از مونیخ به مسکو

مدیر ارشدکمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ادامه این بازدید؛ خدمات ارائه شده به جمعیت اتباع خارجی ساکن در منطقه را با تاکید بر غربالگری، مراقبت و واکسیناسیون کرونا همچنین خدمات ارائه شده به گروه‌های پرخطر همچون کودکان، مادران و سالمندان را بررسی کرد.
گفتنی است؛ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با زیر پوشش قرار دادن 350هزار تبعه خارجی ساکن، در بحران کرونا خدماتی همچون مراقبت 100درصدی اتباع مبتلا به کرونا و انجام 172هزار و 163مورد نمونه گیری و اجرای سه نوبت واکسیناسیون را ارائه کرده است.

انتهای پیام/281/ش

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.