13950523175314768371074

2 مرکز نگهداری معلولان ذهنی در پیشوا راه‌اندازی می‌شود

رئیس اداره بهزیستی پیشوا با اشاره به ایجاد دو مرکز نگهداری معلولان ذهنی گفت: بیشترین تماس‌ها با اورژانس اجتماعی در پیشوا در زمینه همسر آزاری و کودک آزاری است.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پیشوا، نجمه اسماعیلی امروز همزمان با چهل و دومین سال تأسیس سازمان بهزیستی در نشست خبری با اصحاب رسانه پیشوا به موضوع افزایش تعداد معلولان در شهرستان پیشوا اشاره کرد و اظهار داشت: بیش از 1500 پرونده معلولیت در بهزیستی شهرستان پیشوا تشکیل شده که 670 نفر از این تعداد مستمری بگیر هستند.

وی با بیان اینکه 48 نفر از زنان سرپرست خانواده تحت بیمه بازنشستگی قرار گرفتند افزود: وام خود اشتغالی به مبلغ 100 میلیون تومان در صورت داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای به جامعه هدف این سازمان اعطا‌ می‌شود.

رئیس بهزیستی پیشوا در ادامه گفت: در 4 ماهه نخست امسال 4 مورد از خانواده‌های دو معلول برای جانمایی مسکن شناسایی شده‌اند و دو مرکز نگهداری خانه کوچک معلولان ذهنی هم به‌زودی در این شهرستان افتتاح می‌شود.

اسماعیلی تصریح کرد: در زمینه مناسب‌سازی معابر تأکید می‌شود که هر اداره‌ جدیدی که در سطح شهر ساخته شود باید از کارشناسان بهزیستی برای مناسب‌سازی استفاده کند.

وی بیان کرد: بیشترین تماس‌ها با اورژانس اجتماعی در پیشوا در زمینه همسر آزاری و کودک آزاری است.

گلایه مددجویان بهزیستی گناباد از نبود ایمنی فضای شهری/ اختصاص 178 میلیون تومان جهت بازسازی خانه‌ توان یابان6000 کرمانشاهی در نوبت دریافت حق پرستاری از بهزیستی هستند162 مسکن مددجویی بهزیستی در استان کرمان به بهره‌برداری رسید

رئیس بهزیستی شهرستان پیشوا در پایان خاطرنشان کرد: جمع‌آوری متکدیان به عهده شهرداری و نیروی انتظامی است و در صورتی که این افراد جزو جامعه هدف بهزیستی باشند تلاشش می‌کنیم تا ساماندهی انجام شود.

انتهای پیام/ح

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.