1400070512025886823694504

900 موکب در مسیر راهپیمایی اربعین تهران خدمت‌رسانی‌ می‌کنند

معاون هماهنگ‌کننده سپاه تهران بزرگ از ثبت نام ۹۰۰ موکب در مسیر راهپیمایی دلدادگان حسینی (ع) در روز اربعین و استقرار ۸ کانون اصلی ارائه خدمات جامع در محدوده راهپیمایی در شهر تهران خبر داد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، سردار محمود توکلی ظهر امروز در جلسه هماهنگی ستاد اربعین حسینی (ع) استان تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای مدیریت راهپیمایی خانوادگی اربعین در شهر تهران اظهار داشت: راهپیمایی دلدادگان حسینی با ایده بسیجیان جنوب تهران تشکیل شد و در ابتدا به‌صورت محدود برگزار شد و رفته‌رفته گسترش یافت و در سال 98 به اوج رسید و در حدود 5.3 میلیون نفر در این مراسم حضور یافتند.

وی با اشاره به وقفه دو ساله مراسم به دلیل کرونا افزود: سال گذشته مراسم با محدودیت‌هایی اجرا شد اما امسال به لطف خداوند می‌توانیم به زائران سیدالکریم (ع) خدمت رسانی نماییم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ در ادامه گفت: هفت کمیته برای فعالیت‌ها و مسئولیت‌ها سازمان‌دهی شده و کارها آغاز شده و ثبت نام مواکب که بخش پراهمیت و سنگین کار بود تا دو روز پیش تمام شد و قریب به 900 موکب ثبت نام شده و کار جانمایی موکب‌ها نیز انجام خواهد شد و همچنین صدور مجوز موکب‌ها در حال انجام است.

توکلی تصریح کرد: کمیته‌های هفت‌گانه اقدامات مؤثری را در حوزه‌های امنیت، ترافیک، سلامت، فضاسازی و محتوا آغاز کرده و تبلیغات رسانه‌ای و پخش تبلیغات تلویزیونی در تهران آغاز شده و به اوج می‌رسد.

وی ادامه داد: مردمی بودن این راهپیمایی بسیار حائز اهمیت است همان‌گونه که ایده نخست این حرکت مردمی بوده؛ مشارکت حداکثری مردم در اجرا و پشتیبانی این حرکت با مشارکت تمام دستگاه‌ها بسیار مؤثر است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ در ادامه ابراز داشت: 60 درصد از 900 موکب پذیرش شده مربوط به پذیرایی هستند که از صبح تا نماز مغرب کار پذیرایی از زائران را انجام خواهند داد و سعی بر این است که پذیرایی‌ها متنوع و مورد پسند جوانان و نوجوانان باشد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم که شاهد بزرگترین راهپیمایی این مراسم نسبت به قبل باشیم و بیش از 5.4 میلیون نفر جمعیت پیش‌بینی‌شده و تأکید زیادی بر برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر به مواکب و حسینیه‌ها سفارش شده است.

ورود 14 هزار زائر اربعین حسینی از مرزهای ریمدان و میرجاوه به ایرانگزارش تسنیم/ ترمینال سلام چه امکاناتی به زائران اربعین می‌دهد؟ تاخیر پروازها مشکل همیشگیافزایش 2 برابری خروج زائران اربعین از مرز خسروی/ 22 هزار زائر از مرز خارج شدند

معاون هماهنگ‌کننده سپاه تهران بزرگ بیان کرد: 8 کانون اصلی ارائه خدمات جامع در مسیر و شهر تهران تعبیه شده و در بقیه مسیر و در میان این 8 کانون باقی مواکب ساماندهی خواهد شد و در این 8 کانون تلاش بر این است که بیشتر خدمات فرهنگی و ویژه بانوان، نوجوانان و حتی نوزادان در نظر گرفته شود که امکان استراحت، پذیرایی و بازی و ارائه خدمات سرگرمی نیز ایجاد شده است.

توکلی در پایان خاطرنشان کرد: چهارپایه خوانی در مقابل اغلب موکب‌ها، گروه‌های سنج و دمام زنی، تعزیه خوانی و شبیه سازی کاروان نمادین اسرا در نظر گرفته شده که به معنویت این مراسم کمک شایان توجهی خواهد کرد.

انتهای پیام/ن

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.