140003081415020722873144

آخرین اخبار امیکرون در ایران| پیک ششم در مدار نزولی / عادی انگاری بلای جان هموطنان / نوروز بدون بحران کرونا را از امروز برنامه‌ریزی کنیم+ نقشه و نمودار

گروه استان‌ها ـ بررسی دقیق آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد ویروس منحوس در پیک ششم روند نزولی خود را حفظ کرده و درصورت همراهی هموطنان این روند قبل سال تثبیت خواهد شد و می‌توان گفت با کمترین هزینه ممکن از پیک ششم عبور کردیم.

– اخبار استانها –

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، نگاه دقیق و بررسی‌های آماری همه‌گیری کرونا در سراسر کشور نشان می‌دهد از اواسط هفته جاری روند نزولی بیماری در برخی استان‌ها آغاز شده و در شرایط فعلی هم این روند ادامه دارد که به گفته کارشناسان این روند نشانه‌های دقیقی از نزولی شدن روند بیماری قبل از نوروز 1401 است.

کارشناسان بهداشت و درمان با اشاره به آمارهای رسمی تاکید می‌کنند: اگرچه این روند بیانگر بهبود اوضاع در وضعیت همه‌گیری با نرخ ابتلای روزانه است نویدی از آغاز پایان پیک ششم است اما واقعیت امر اینجاست که براساس تجارب 5 پیک قبلی نباید دچار اشتباه محاسباتی شد و با عادی انگاری و فراموشی خطر بیماری دوباره وضعیت را بحرانی کرد چون هنون تا رسیدن به شرایط ثابت فاصله داریم.

این گروه معتقدند آمارها روی کاغذ و جداول این نوید را می‌دهند که در مدار نزولی پیک ششم قرار گرفته‌ایم اما سه عامل مهم را نباید فراموش کنیم که هنوز می‌تواند برای کشور بحران آفرینی کرده و نهایتاً دوباره نگرانی را به نظام بهداشت و درمان تحمیل کند که این موارد عبارتند از سطح پایین رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استقبال کم هموطنان از تکمیل مراحل واکسیناسیون با دز سوم و البته تجمع‌و جابه‌جایی‌های گسترده مردم به دلیل فرا رسیدن ایام پایانی سال.

دکتر محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در آخرین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه تاکید کرد: مراقبت های لازم و استفاده از واکسن های موجود در کشور تأثیر بسزایی در کاهش آمار بستری ها به ویژه در بخش مراقبت های ویژه و همچنین مرگ و میرهای ناشی از کرونا دارد و مردم لازم است هر چه سریعتر روند واکسیناسیون خود را تکمیل کنند.

این درحالی است که بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت درباره عبور از پیک ششم کرونا نیز در همین جلسه تاکید کرد: میزان بیماران سرپایی و بستری و همچنین آمار مرگ و میر ناشی از این ویروس در کشور و در هفته گذشته سیر نزولی داشته است اما ساده انگاری در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی و همچنین عدم تکمیل واکسیناسیون می تواند شرایط کشور را دچار مشکل کند.

این درحالی است که براساس آمارهای رسمی وزارت بهداشت از روند شیوع سویه جدید اومیکرون و واکسیناسیون در ایران و جهان و همچنین تأثیر میزان بستری و مرگ و میر قطعی بر حسب وضعیت واکسیناسیون ارائه کرد که طبق گزارش وزارت بهداشت در خصوص واکسیناسیون افراد بالای 12 سال در کشور، 92 درصد دوز اول، 80 درصد دو دوز و 35 درصد نیز سه دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

آمار بستری‌ها و مرگ و میر ناشی از کرونا در اصفهان همچنان افزایشی استگزارش تسنیم از شلوغی بازار بندرعباس/ شیرینی عید را با عادی‌انگاری کرونا تلخ نکنیم+فیلممصوبات جدید ستاد کرونای استان یزد اعلام شداستاندار سمنان: ظرفیت سمن‌ها و تشکل‌ها به‌منظور مقابله با کرونا استفاده شود

استان ایلام/ 3 فوتی و 74 مورد جدید ابتلا

جاسم محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام اظهار کرد: تاکنون تعداد 77هزار و 531نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده‌اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در 24ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی 74 مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تاکید بر اینکه درحال‌حاضر 89بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در 24ساعت اخیر 20بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبودیافته‌ها 73هزار و 905نفر بوده است.

محمدی گفت: در 24ساعت گذشته سه مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان مربوط به شهرستان ایلام گزارش شده و مجموع فوت‌شدگان ناشی از کرونا تا کنون یک هزار و 210نفر بوده است.

استان بوشهر/ 147 مورد بستری تازه کرونایی

احمد یزدان‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر روند نزولی ابتلا به کرونا در استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 39 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که ابتلای 8 مورد از آن‌ها به کرونا مثبت، قطعی بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از کاهش 30 درصدی بیماران بخش کرونایی بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر 147 نفر است که نسبت به هفته نخست اسفند 30 درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به بستری 24 بیمار کرونایی استان در بخش مراقبت‌های ویژه مرکز درمانی افزود: از مجموع موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه کرونایی، 18 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارد.

یزدان‌پناه با بیان اینکه روز گذشته 3 مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا 2 آقا با 63 و 90 سال سن و خانم 71 ساله در استان بوشهر به ثبت رسید خاطر نشان کرد: فوتی‌های کرونایی در استان بوشهر از مرز 2 هزار 100 نفر گذشت و به 2 هزار و 102 نفر رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 46 بیمار کرونایی با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند که از این تعداد، ابتلای 15 مورد به کرونا مثبت، قطعی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون 102 هزار نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

استان لرستان/ 113 مبتلای جدید در 24 ساعت

مریم کوشکی عصر امروز در رابطه با آخرین وضعیت کرونا در استان اظهارداشت: تا پایان 24 ساعت گذشته 113 نفر دیگر به مبتلایان به کرونا در استان لرستان افزوده شد.

وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان لرستان 213 هزار و 778 هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 3 بیمار کرونایی دیگر در لرستان جان خود را از دست دادند عنوان کرد: مجموع فوتی های ناشی از کرونا در لرستان تاکنون به 2 هزار و 753 نفر رسیده است.

وی بیان کرد: هم اکنون نیز 340 بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در مراکز درمانی لرستان بستری و تحت مراقبت هستند.

واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا ,

استان اصفهان/ 172 مورد ابتلای جدید در 24 ساعت گذشته

پژمان عقدک در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 172 مورد مثبت ابتلای قطعی گزارش شده است.

وی افزود: در همین بازه زمانی 605 تست کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گرفته شده که از این میزان 172مورد مثبت اعلام شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر 1008 بیمار کرونایی بستری هستند، گفت: در شبانه‌روز گذشته 105 بیمار به بیماران بستری اضافه شدند و 117 بیمار هم ترخیص شدند.

عقدک تصریح کرد: 186 نفر هم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال وخیم‌تری نسبت به بقیه بستری‌ها دارند.

وی ادامه داد: 13 مورد فوتی کرونا در 24 ساعت گذشته گزارش شده که 6 مورد آن قطعی و 7 مورد مشکوک به کرونا بودند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به مجموع بیماران کرونایی بستری شده از ابتدا تا کنون، اظهار داشت: 199 هزار و 279 بیمار در اثر ابتلا به ویروس منحوس کرونا بستری شدند که از این تعداد 134 هزار و 90 نفر بهبود و 6 هزار و 510 نفر فوت کردند.

استان قزوین/ افزایش 27 درصدی بیماران بدحال

جلال رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از کاهش 18 درصدی موارد روزانه ابتلای قطعی به کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 76 مورد جدید ابتلای به کرونا در آزمایشگاه‌های کووید استان قزوین شناسایی شد که این آمار نسبت به روز قبل 17 نفر کاهش داشته است.

وی با اشاره به افزایش 20.5 درصدی نرخ روزانه بستری‌های کرونایی گفت: در شبانه‌روز اخیر 53 بیمار کرونایی جدید با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار 9 نفر از روز پیش بیشتر است.

رحمانی از افزایش 27 درصدی آمار بیماران بدحال هم خبر داد و افزود: در حال حاضر 19 بیمار کرونایی با حال وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان قزوین زیر دستگاه کمک تنفسی بستری شدند که این آمار از روز گذشته 4 نفر بیشتر است.

وی ادامه داد: همچنین نرخ مرگ‌ومیر کرونایی استان قزوین 40 درصد کاهش یافت و در 24 ساعت گذشته 3 بیمار کرونایی بدحال جان خود را از دست دادند که این آمار در قیاس با روز قبل 2 نفر کاهش یافته است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به افزایش 60 درصدی موارد بهبودیافتگان کرونایی روزانه گفت: در شبانه‌روز اخیر 51 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های قزوین ترخیص شدند که این در مقایسه با روز گذشته 19 نفر افزایش داشته است.

رحمانی ادامه داد: در نهایت آمار کل بستری‌های فعلی کرونایی استان قزوین با 1.4 درصد کاهش نسبت به روز پیش به 282 نفر رسید که در قیاس با روز گذشته 4 نفر کاهش یافته است.

واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا ,

استان خراسان جنوبی/ 47 بیمار جدید شناسایی شد

دبیر ستاد پیشگیری و کنترل کرونا در استان گفت: روز گذشته 122 آزمایش جدید کرونا در استان انجام شد که 47 مورد مثبت جدید شناسایی شد.

غلامرضا شریف زاده افزود: از این تعداد 20 مورد از بیرجند، 9 مورد از نهبندان، 5 مورد از بشرویه، قاین، سربیشه و سرایان هر کدام 3 مورد، 2 مورد از فردوس و زیرکوه و درمیان هر کدام یک مورد شناسایی شد.

به گفته دبیر ستاد پیشگیری و کنترل کرونا در استان در حال حاضر 92 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که 87 نفر کرونا مثبتند و از این تعداد 21 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال 3 نفر نامساعد است.

وی گفت: در شبانه روز گذشته 4 نفر دیگر در استان براثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع موارد فوت به یک هزار و 378 نفر افزایش یافت.

شریف زاده افزود: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان 576 هزار و 655 نفر واکسن نوبت اول، 516 هزار و 541 نفر واکسن نوبت دوم و 199 هزار و 565 نفر واکسن نوبت سوم را دریافت کردند.

استان سمنان/ بستری 17 مورد جدید مبتلا به کرونا

سید سعید کساییان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در شبانه روز گذشته 17نفر جدید در بیمارستان‌های تحت پوشش این بیمارستان بستری شدند که با بستری شدن این افراد، شمار کل بستری شدگان به 91 نفر رسید که 35نفر از این تعداد در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند.

وی افزود: در شبانه روز گذشته، تست کرونای 61نفر مثبت اعلام شد و متاسفانه چهار نفر هم بر اثر ابتلا به بیماری جان خود را از دست دادند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه در موج ششم نتیجه عادی انگاری‌ها است گفت: واکسیناسیون مهم‌ترین دغدغه این روزهاست و مردم باید نسبت به تزریق واکسن اهتمام بورزند چرا که در منطقه‌ای در سمنان 12 درصد از مردم هنوز واکسن تزریق نکرده‌اند.
کساییان از مردم خواست تا با توجه به روزهای پایانی سال و خریدهای شب عید موازین بهداشتی را رعایت کنند و در صورت عادی انگاری موج هفتم هم آغاز می‌شود.

در حال حاضر از هشت شهرستان استان سمنان شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر، شاهرود، دامغان و آرادان در وضعیت قرمز و سه شهرستان گرمسار، میامی و سرخه در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا ,

کاشان / روز سیاه کرونایی با 8 فوتی

خوشبختانه با بهبود شرایط کاشان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد اما این موضوع نشان از آن دارد که ویروس کرونا در منطقه کاشان همچنان جولان می‌دهد و تا حدودی از پیک ششم کرونا عبور کردیم.

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 18 بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند، اظهار داشت: از این تعداد 16 بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شده و دو بیمار نیز در بیمارستان سیدالشهداء بستری شده و بیماری نیز در بیمارستان ثامن شهرستان آران و بیدگل بستری نشده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه بیماران بستری شده در کاشان حداقل سه ماهه و حداکثر 88 سال سن دارند، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز بیمار با حداقل 61 و حداکثر 63 سال به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شدند.

دلاوری با بیان اینکه تاکنون 111 بیمار حاد تنفسی در دو مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری هستند، ابراز داشت: از این تعداد 92 بیمار در شهرستان کاشان و 19 بیمار نیز در شهرستان آران و بیدگل بستری شدند و از تعداد کل بیماران 16 بیمار به صورت موقت بستری شدند.

وی از بستری 23 بیمار حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه در دو مرکز درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه شش آقا 95، 91، 87، 85، 49 و 25 سال در شهرستان کاشان و یک خانم 82 سال و یک آقا 86 سال در شهرستان آران و بیدگل بر اثر کرونا جان خود را از دست داده است.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا طی 24 ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به 42 مورد می‌رسد، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان طی 24 ساعت گذشته تعداد 252 بیمار به کلینیک حاد تنفسی مراجعه کرده و تاکنون شش هزار 946 نفر نیز در بخش بستری موقت پذیرش شدند.

وی ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد: از تمامی شهروندان درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

استان کرمان/ 421 مورد بستری کرونایی در مراکز درمانی

بر اساس آخرین نقشه رنگ‌بندی رسمی کشور که هفتم اسفند‌ماه توسط وزارت بهداشت منتشر شد، در حال حاضر 15 شهر استان کرمان در وضعیت قرمز، 6 شهر در وضعیت نارنجی و 2 شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌ پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 تا ظهر روز قبل اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 421 مورد است.

وی ادامه داد: از این تعداد 275 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 24 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 60 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 17 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 45 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 108 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: با فوت 16 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان، مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 5 هزار و 453 مورد رسیده است.

صحبتی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان دو میلیون و 280 هزار و 282 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را یک میلیون و 987 هزار و 483 مورد و در نوبت سوم 759 هزار و 159 دوز تزریق شده است.

مطابق آخرین رنگ‌بندی اعلام شده وضعیت کرونا، در حال حاضر شهرستان‌های کرمان، زرند، کوهبنان، راور، رفسنجان، بردسیر، رابر، شهربابک، سیرجان، بافت، ارزوئیه، بم، نرماشیر، قلعه‌گنج و منوجان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وضعیت کرونا در انار و فاریاب زرد است و سایر شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی قرار دارند و این در حالی است که نسبت به هفته گذشته که 21 شهرستان استان در وضعیت قرمز قرار داشتند، تعداد مناطق و شهرستان‌های نارنجی و زرد افزایش یافته است.

واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا ,

استان گیلان/ 42 درصد مردم دز سوم واکسن تزریق کرده‌اند

براساس آخرین اعلام سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر 573 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند و روند صعودی آمار بستری‌شدگان کرونایی در استان گیلان از هفته گذشته نزولی شده است.

طبق اعلام سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان 72 بیمار کرونایی جدید در شبانه‌روز گذشته به آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان افزوده شده‌اند و حال 114 نفر از بیماران وخیم بوده و در وضعیت مساعدی نیستند.

طبق آخرین اعلام رنگ‌بندی شهرها تالش، رضوانشهر، ماسال، فومن، شفت، رشت، آستانه‌اشرفیه، لنگرود، املش و سیاهکل و خمام 11 شهرستان نارنجی گیلان و آستارا، بندرانزلی، صومعه‌سرا، رودبار، رودسر و لاهیجان 6 شهرستان قرمز استان هستند.

با توجه به اهمیت تزریق واکسن کرونا برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری در سطح جامعه و کاهش شدت علائم آن پس از ابتلا به کرونا در حال حاضر بیش از 90.5 درصد جمعیت 12 سال به بالا در گیلان هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند.

همچنین 42 درصد جمعیت گروه‌های هدف در استان گیلان دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند؛ با آغاز واکسیناسیون کودکان، والدین 9.3 درصد از کودکان 5 تا 12 سال در استان گیلان نسبت به تزریق دز نخست واکسن فرزندان خود اقدام کردند.

استان هرمزگان/ ثبت 3 فوتی در 24 ساعت

فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صبح امروز در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در هرمزگان اظهار داشت: متاسفانه طی 24 ساعت گذشته 3 نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: جانباختگان 2 آقا و 1 خانم در محدوده سنی 68 تا 71 ساله از شهرستان های بندرعباس و قشم بودند.

وی تصریح کرد: بدین ترتیب در یازدهمین روز اسفند ماه جمع جانباختگان این بیماری در استان به 2 هزار و 561 نفر افزایش یافت.

نوروزیان گفت: با بستری شدن 44 بیمار جدید شمار کل بستری‌های کرونا در استان به 249 نفر رسید اکنون 50 بیمار در بخش آی سی یو بستری هستند و حال 17 نفر از آنها وخیم است.

وی افزود: موارد فوتی که در حال حاضر اتفاق می‌افتد تقریبا 87 درصد یا واکسن تزریق نکرده‌اند یا تک دوز تزریق کرده‌اند و یا اگر 2 دوز تزریق کرده‌اند از دوز دومشان بیش از 3 تا 6 ماه می‌گذرد.

وی ادامه داد: داشتن سن بالا همچنین داشتن بیماری‌های زمینه‌ای متعدد و مراجعه دیر هنگام هم مزید بر علت به خطر افتادن جان بیماران می‌شود.

استان همدان/ فوت 5 بیمار کرونایی

علیرضا توقیری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: با فوت 5 بیمار کرونایی در روز گذشته، آمار فوتی‌های ویروس کرونا از ابتدای اپیدمی تاکنون به 3 هزار و 243 نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه دیروز 76 بیمار کرونا مثبت در بخش بستری و سرپایی مراکز درمانی استان شناسایی شده است، تصریح کرد: در حال حاضر 479 بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه روند مراجعه بیماران تنفسی و مشکوک به کرونا در اورژانس بیمارستان‌ها و مراکز 16 ساعته، با شیب ملایمی کاهشی شده است، افزود: در روز گذشته 2 هزار و 358 بیمار به مراکز درمانی استان مراجعه کردند‌.

توقیری با بیان اینکه 16 بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: در پیک ششم کرونا شاهد ابتلا و بستری کودکان هم در بخش آی سی یو بودیم.

وی افزود: از ابتدای اپیدمی تاکنون 142 هزار و 448 بیمار در بخش سرپایی و بستری بیمارستان‌های استان شناسایی شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیام اینکه تاکنون 3 میلیون و 67 هزار و 750 دز واکسن کرونا در استان تزریق شده است، اظهار داشت: افراد هرچه سریعتر برای تزریق دز سوم واکسن خود اقدام کنند.

توقیری با اشاره به اینکه وضعیت شهرستان‌های فامنین، رزن و درگزین قرمز است، افزود: مابقی شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی قرار دارند.

واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا ,

انتهای پیام/ی

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.