1400020600353395822634194

آخرین اخبار امیکرون در ایران | کودکان را قربانی خرید شب عید نکنیم / خودنمایی زیرپوستی ویروس منحوس + نقشه و نمودار

گروه استان‌ها ـ روند افزایشی نرخ ابتلای روزانه نشان‌داد با عادی انگاری نباید زمینه را برای ایجاد بحران در کشور مهیا کرد بخصوص آنکه در ایام پایانی سال میزان رعایت پروتکل‌ها به حد چشمگیری سیرنزولی داشته و کودکان قربانیان کرونا درخرید شب عید شده‌اند.

– اخبار استانها –

به گزارشگروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، بررسی نرخ ابتلای روزانه در آخرین گزارش منتشر شده از سوی وزارت بهداشت نشان می‌دهد بازهم ویروس چموش کرونا توانسته خودی نشان داده و کاملا زیرپوستی روند صعودی گستره فعالیتش را در سراسر کشور ادامه دهد، اما نکته اصلی اینجاست که به گفته کارشناسان در شرایط پیک ششم کرونا که فعالیت ویروس جهش یافته امیکرون در ایران تثبیت شده ظاهرا کودکان قربانیان اصلی فعالیت ویروس منحوس شده‌اند.

به گفته کارشناسان این اتفاق اگرچه مربوط به تغییرات فعالیت ویروس منحوس می‌شود اما واقعیت امر اینجاست که تغییر رفتاری و البته شرایط اجتماعی نیز در این زمینه بی‌اثر نبوده است چون در پیک ششم احتمالا با درنظر گرفتن سطح ایمنی بالای میان بزرگسالان ویروس کرونا فرصتی پیدا کرده تا خود را در رده‌های سنی پایین‌تر فعالتر نشان دهد و در همین راستا سایه عادی انگاری اجتماعی و کاهش سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی بزرگسالان فرش قرمز را برای ویروس منحوس پهن کرده است که اکنون شاهد نرخ بالای ابتلای کودکان به بیماری کرونا در پیک ششم شده‌ایم.

در این زمینه عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی چندی پیش رسماً در گفت وگو با رسانه‌ها اظهار داشت: در ابتدای پاندمی یعنی حدود 24 ماه قبل تنها دو درصد از مبتلایان کودکان بودند و این باور در افکار عمومی ایجاد که کودکان دربرابر ویروس کرونا مصونیت داشته و مبتلا نمی‌شوند اما رفته رفته در پیک‌های بعدی بخصوص پیک سوم به بعد دیدیم نرخ ابتلای کودکان با رشد 8 درصدی به حدود 10 درصد رسید.

عبدالله کریمی در ادامه افزود: البته این روند با درنظر گرفتن شرایط اجتماعی و طولانی شدن فعالیت ویروس در سراسر کشور باعث شد تا در پیک دلتا نرخ ابتلای کودکان به بیماری کرونا دوباره رشدی قابل توجه داشته و به سطح 25 درصد رسید که درنهایت با تایید ورود امیکرون و آغاز پیک ششم اکنون شاهد نرخ ابتلای 35 درصدی کودکان از کل موارد ابتلا شده‌ایم.

کریمی معتقد است نرخ اشغال تخت‌های بیمارستانی با کودکان مبتلا به کرونا که شرایط مناسبی ندارند در دو پیک آخر قابل توجه بوده به صورتی که آمارهای جهانی نشان می‌دهد در پیک دلتا گذشته میزان نرخ اشغال تخت‌های بیمارستانی مرتبط با کودکان نسبت به پیک‌های قبلی رشدی معادل چهاربرابر داشته و در پیک فعلی با فعالیت امیکرون دوباره شاهد جهش دوبرابری نرخ اشغال تخت‌ها نسبت به پیک پنجم هستیم.

وی درباره دلایل این جهش ناگهانی تاکید کرد: علت مهم ابتلای بیشتر کودکان به کرونا در پیک جدید، تاخیر در واکسیناسیون کودکان است، گروهی از متخصصان عفونی اطفال چند ماه پیش به ستاد ملی کرونا پیشنهاد دادند که زودتر واکسیناسیون کودکان را شروع کنند. اگر به توصیه این کارشناسان توجه می‌کرد و واکسیناسیون کودکان زودتر شروع می‌شد میزان درگیری کودکان به کرونا کمتر می‌شد. در هر صورت واکسیناسیون کرونا برای کودکان با تاخیر شروع شد و البته همزمان با شروع پیک ششم، بازگشایی مدارس هم اعلام شد و به علت حضور بیشتر کودکان در محیط‌های جمعی و اجتماعی به طور طبیعی میزان ابتلای کودکان به کرونا در این دوره بیشتر است.

این فوق تخصص عفونی اطفال می‌افزاید: البته همزمان با افزایش خطر سویه امیکرون در ماههای اخیر میزان واکسیناسیون کرونا برای بزرگسالان بیشتر شد و عده قابل توجهی از بزرگسالان در کشور واکسن کرونا را دریافت کردند به همین علت نسبت و سهم ابتلای کودکان به کرونا در مقایسه با پیک‌های قبلی بیشتر است.

وی ادامه می‌دهد: خوشبختانه در پیک امیکرون، بر خلاف سویه‌های قبلی مثل بتا، دلتا و آلفا سویه اول کرونا، در بسیاری از موارد ابتلا درگیری ریه و دستگاه تحتانی تنفسی را نداریم به همین علت شدت ابتلا در افراد مبتلا کمتر است و به همین علت درصد مرگ و میر نیز در مقایسه با دوره‌های قبل پایین‌تر است اما میزان ابتلا بسیار بالاست.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین گفت: به نظر من علت اصلی اینکه درصد ابتلای کودکان بیشتر شده، این است که بزرگسالان واکسن زده‌اند و میزان ایمنی در آنان بیشتر شده اما کودکان واکسن نزده‌اند و میزان ایمنی کودکان علیه کرونا کمتر است و علت دوم بازگشایی مدارس و حضور بیشتر کودکان در جامعه است. البته این احتمال وجود دارد که طبیعت امیکرون به گونه‌ای باشد که بیشتر از سویه‌های قبلی کودکان را مبتلا کند؛ هرچند این پیش‌بینی هم وجود داشت که ممکن است در سویه جدید تا 40 درصد افزایش ابتلای کودکان را به کرونا داشته باشیم اما علت علمی آن هنوز مشخص نیست.

این درحالی است که کارشناسان با درنظر گرفتن تمام موارد مطرح شده قبل تاکید می‌کنند در شرایط فعلی با توجه به قدرت سرایت بسیار بالای امیکرون در جامعه لازم است والدین نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشتر از قبل توجه داشته باشند چون اکنون ظاهرا قربانیان پیک ششم را باید کودکان دانست که مستقیم به دلیل رفتارهای غیر اصولی والدین و البته سایر بزرگسالان درگیر بیماری شده و تعدادی از آنها با رویاهایشان برای همیشه خداحافظی می‌کنند.

"اُمیکرون" تا چند روز قابل سرایت است؟

یک متخصص بیماری های عفونی گفت: یک فرد مبتلا به سویه امیکرون به مدت 10 تا 14 روز می تواند این بیماری را به دیگران انتقال دهد.

حسین زمانیان در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه مدت سرایت سویه "اُمیکرون" نسبت به سویه "دلتا" کمتر شده، گفت: در سویه دلتا فرد بیمار تا سه هفته قابلیت انتقال و سرایت بیماری به دیگران را داشت که این مدت در سویه "اُمیکرون" کاهش یافته است.

وی افزود: اوایل شیوع این سویه تصور بر این بود که تا یک هفته این سویه قدرت سرایت دارد که هم اکنون زمان آن بیشتر شده و 10 تا 14 روز برای سرایت این سویه تخمین زده می‌شود.

زمانیان گفت: در همین راستا توصیه می‌شود افراد حتما هفته اول را در قرنطینه مانده و هفته دوم با رعایت جدی پروتکل‌ها و بویژه استفاده از ماسک می‌توانند از قرنطینه خارج شوند.

این متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به خطرات سویه "اُمیکرون" گفت: برخلاف تصور اولیه‌ای که در خصوص آن وجود داشت که ریه را درگیر نمی‌کند، حالا شاهد موارد بسیاری از درگیری ریه در بیماران هستیم.

وی افزود: در حال حاضر بسیاری از تخت های ویژه با بیماران مبتلا به اُمیکرون پر شده و برخی از آنها 80 تا 90 درصد درگیری ریه دارند.

زمانیان گفت: علائم سرفه بسیار، تنگی نفس و کاهش سطح اکسیژن خون نشانه های درگیری ریه است و افراد در صورت مشاهده این علائم باید سریعا به پزشک مراجعه کنند.

زمانیان خاطرنشان کرد: اُمیکرون نسبت به سویه های قبلی خفیفت‌تر است، اما این به معنی بی خطر بودن این سویه نیست و خطر آن قطعا برای افرادی که واکسن نزده اند به مراتب بیشتر است.

وی افزود: در حال حاضر عمده موارد مرگ و میر و بیماران بدحال مربوط به افرادی است که واکسن تزریق نکرده یا واکسیناسیون خود را کامل نکرده‌اند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

"بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی" تهدیدی جدی برای کودکان به "اُمیکرون" در استان ایلام است + فیلمگزارش| کودکان در مرکز نگهداری "حبیب بن مظاهر" بندرعباس چشم انتظار کمک خیرین هستند + فیلمسرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد: واکسیناسیون دانش آموزان و کودکان باید با سرعت بیشتری انجام شودبستری کودکان کرونایی در استان هرمزگان 100 برابر شد + فیلم

استان هرمزگان/ 6 فوتی کرونا در 24 ساعت

فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صبح امروز در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در هرمزگان اظهار داشت:شرایط کرونایی هرمزگان در حال حاضر به نسبت هفته‌های گذشته مساعد شده اما آمار فوتی‌ها همچنان بالا بوده و متاسفانه طی 24 ساعت گذشته نیز 6 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: جانباختگان 4 خانم و 2 آقا در محدوده سنی 56 تا 96 ساله از شهرستان‌های بندرعباس، میناب، بندر خمیر بودند.

وی تصریح کرد: بدین ترتیب در دوازدهمین روز اسفند ماه جمع جانباختگان این بیماری در استان به 2 هزار 567 نفر افزایش یافت.

نوروزیان گفت: با بستری شدن 55 بیمار جدید شمار کل بستری‌های کرونا در استان به211 نفر رسید اکنون 53 بیمار در بخش آی سی یو بستری هستند و حال 17 نفر از آنها وخیم است.

وی افزود:در حال حاضر واکسیناسیون کودکان 5 تا 12 سال در حال انجام است، تاکنون بیش از 80 هزار کودک در این سن واکسن را تزریق کرده‌اند و هیچ عارضه خاصی جز عوارض طبیعی بعد از واکسن که در برخی از کودکان مشاهده می‌شود از جمله تب خفیف، درد خیلی خفیف در محل تزریق عوارض خاصی دیده نشده است.

نوروزیان گفت: از مردم می‌خواهیم در آستانه سال جدید برای حفظ سلامت عمومی جامعه و کاهش میزان شیوع بیماری در صورتی که علائم بیماری دارند حداقل خود را 5 روز قرنطینه کنند تا بتوان زنجیره انتقال را قطع کرد.

استان گیلان/ 6 شهرستان همچنان در وضعیت قرمز کرونایی

طبق آخرین اعلام رنگ‌بندی شهرها تالش، رضوانشهر، ماسال، فومن، شفت، رشت، آستانه‌اشرفیه، لنگرود، املش و سیاهکل و خمام 11 شهرستان نارنجی گیلان و آستارا، بندرانزلی، صومعه‌سرا، رودبار، رودسر و لاهیجان 6 شهرستان قرمز استان هستند.

براساس آخرین اعلام سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر 554 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند و روند صعودی آمار بستری‌شدگان کرونایی در استان گیلان از هفته گذشته نزولی شده است.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان 124 بیمار کرونایی جدید در شبانه‌روز گذشته به آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان افزوده شده‌اند و حال 105 نفر از بیماران وخیم بوده و در وضعیت مساعدی نیستند.

از چندین هفته گذشته به دنبال آبی شدن شهرستان‌های استان گیلان، عادی‌انگاری و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز آغاز شد و شاهد روند صعودی بستری شدن بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان و همچنین افزایش آمار بیماران سرپایی کرونایی بودیم.

این روند صعودی تا چند هفته در استان گیلان تداوم یافت و موجبات قرمز و نارنجی شدن شهرستان‌های استان را فراهم آورد به طوری‌که همچنان 6 شهرستان‌ قرمز است اما از هفته گذشته این آمار، روند نزولی به خود گرفت و شاهد کاهش تعداد بستری‌شدگان جدید کرونایی در گیلان هستیم.

کاشان/ روز بدون فوتی کرونا ثبت شد

خوشبختانه با بهبود شرایط کاشان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد اما این موضوع نشان از آن دارد که ویروس کرونا در منطقه کاشان همچنان جولان می‌دهد و تا حدودی از پیک ششم کرونا عبور کردیم.

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 14 بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند، اظهار داشت: از این تعداد 11 بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شده و دو بیمار نیز در بیمارستان سیدالشهداء بستری شده و یک بیمار نیز در بیمارستان ثامن شهرستان آران و بیدگل بستری شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه بیماران بستری شده در کاشان حداقل پنج ماهه و حداکثر 86 سال سن دارند، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز بیمار با حداقل 57 و حداکثر 72 سال به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شدند.

دلاوری با بیان اینکه تاکنون 106 بیمار حاد تنفسی در دو مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری هستند، ابراز داشت: از این تعداد 87 بیمار در شهرستان کاشان و 19 بیمار نیز در شهرستان آران و بیدگل بستری شدند و از تعداد کل بیماران 14 بیمار به صورت موقت بستری شدند.

وی از بستری 28 بیمار حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه در دو مرکز درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: طی 24 ساعت گذشته خوشبختانه هیچ بیماری در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل بر اثر کرونا جان خود را از دست نداده است.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا طی 24 ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به 18 مورد می‌رسد، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان طی 24 ساعت گذشته تعداد 24 بیمار به کلینیک حاد تنفسی مراجعه کرده و تاکنون شش هزار 944 نفر نیز در بخش بستری موقت پذیرش شدند.

وی ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد: از تمامی شهروندان درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان بوشهر/ بستری بخش کرونایی 50 درصد کاهش یافت

احمد یزدان‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، تکمیل چرخه واکسیناسیون را راهکار اساسی برای مصونیت از ابتلا به کرونا و مهار این بیماری دانست و اظهار داشت: تکمیل چرخه واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله استفاده مکرر از ماسک راهکار مهم و موثر برای کنترل و مهار بیماری کرونا است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دورهمی‌های خانوادگی، شلوغی مراکز خرید و بازار در روزهای پایانی سال را عامل ابتلا به سویه اومیکرون و کرونا دانست و بیان کرد: تکمیل واکسن کرونا که راهکار مهم در جدال با کرونا محسوب می‌شود سبب روند نزولی ابتلا و فوتی‌های کرونایی شده است.

وی از کاهش 50 درصدی مبتلایان به بیماری کرونایی خبر داد و گفت: در هفته نخست اسفند تعداد بیماران بخش کرونایی بیمارستان‌های استان به 242 نفر رسید که اکنون با مهار پیک ششم کرونا روند نزولی یافت و به 146 نفر کاهش یافته است.

یزدان‌پناه از ثبت 2 مورد فوتی دیگر کرونایی در استان بوشهر در شبانه‌روز گذشته خبر داد و خاطر نشان کرد: روز گذشته 2 مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا شامل یک آقا و یک خانم با 55 و 66 سال سن به ثبت رسید و در مجموع فوتی‌های این بیماری در استان بوشهر به 2 هزار و 104 نفر رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به بستری 40 بیمار جدید در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان در 24 ساعت گذشته تصریح کرد: از این 40 بیمار ابتلای 6 مورد از آن‌ها به کرونا مثبت، قطعی بوده است.

وی با اشاره به اینکه اکنون 28 بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان بستری هستند افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 38 بیمار بخش کرونایی با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند.

استان ایلام/ یک فوتی و 93 ابتلای جدید

جاسم محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام، اظهار کرد: تاکنون تعداد 77 هزار و 624 نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده‌اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی 93 مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تاکید بر اینکه در حال حاضر 97 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در 24 ساعت اخیر 37 بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبودیافته‌ها 74 هزار و 261 نفر بوده است.

محمدی گفت: در 24 ساعت گذشته یک مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان مربوط به شهرستان آبدانان گزارش شده و مجموع فوت‌شدگان ناشی از کرونا تا کنون یک هزار و 211 نفر بوده است.

استان کردستان/شناسایی 60بیمار جدید؛ 2بیمار دیگر فوت کردند

فریدون عبدالملکی در گفت‌وگو با خبرنگاران از شناسایی 60 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تاکنون در استان کردستان خبر داد.

وی افزود: در حال حاضر 219 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کردستان بستری هستند.

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری‌شدگان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: در حال حاضر در سنندج: 135 نفر، سقز: 21 نفر، مریوان: 14 نفر، قروه: 11 نفر، بیجار: 7 نفر، کامیاران: 9 نفر، دیواندره: 2 نفر، بانه: 19 نفر و دهگلان: 1 نفر بستری هستند.

وی با اذعان به اینکه اکنون 40 بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند، از فوت 2 بیمار دیگر در 24 ساعت گذشته در استان خبر داد و اعلام کرد: آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون به 1989 نفر رسیده است.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون 867 نفر در سنندج، 317 نفر در سقز، 152 نفر در قروه، 106 نفر در کامیاران، 160 نفر در بانه، 92 نفر در دیواندره، 76 نفر در بیجار، 190 نفر در مریوان، 24 نفر در دهگلان و 5 نفر در سروآباد جان ‌باخته‌‌اند.

استان البرز/ فوت 4 بیمار در 24 ساعت گذشته

مهرداد بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج در مورد آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان البرز اظهار داشت:در 24 ساعت گذشته 50 بیمار با علائم ‌کووید 19 در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی افزود: مجموع کل موارد بستری شامل قطعی، محتمل و مشکوک از ابتدای شیوع کرونا تا امروز در استان البرز 84 هزار و 994 نفر بوده است.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 350 نفر شامل موارد قطعی، محتمل و مشکوک در مراکز درمانی بستری هستند، تصریح کرد: از این تعداد، ابتلای 154 نفر به بیماری کووید 19، تا این تاریخ قطعی شده است.

بابایی با اشاره به اینکه شیوه نامه‌های بهداشتی باید برای جلوگیری از شیوع کرونا در استان البرز با جدیت بیشتری رعایت شود، تصریح کرد: متاسفانه در 24 ساعت گذشته 4 بیمار کووید 19 جان خود را از دست داده است و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به 6710 نفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه دز سوم واکسن کاهش چشمگیری در وقوع مرگ و میر کرونایی دارد، گفت: خوشبختانه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 77 هزار و 927 نفر از مراکز درمانی ترخیص شدند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان اصفهان/ 421 مورد ابتلای جدید در یک روز

پژمان عقدک در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 421 مورد مثبت ابتلای قطعی گزارش شده است.

وی افزود: در همین بازه زمانی 1254 تست کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گرفته شده که از این میزان 421 مورد مثبت اعلام شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر 1008 بیمار کرونایی بستری هستند، گفت: در شبانه‌روز گذشته 151 بیمار به بیماران بستری اضافه شدند و 153 بیمار هم ترخیص شدند.

عقدک تصریح کرد: 186 نفر هم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال وخیم‌تری نسبت به بقیه بستری‌ها دارند.

وی ادامه داد: 22 مورد فوتی کرونا در 24 ساعت گذشته گزارش شده که 14 مورد آن قطعی و 8 مورد مشکوک به کرونا بودند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به مجموع بیماران کرونایی بستری شده از ابتدا تا کنون، اظهار داشت: 199 هزار و 351 بیمار در اثر ابتلا به ویروس منحوس کرونا بستری شدند که از این تعداد 134 هزار و 253 نفر بهبود و 6 هزار 513 نفر فوت کردند.

استان قزوین/ نرخ مرگ و میر 34 درصد افزایش یافت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از کاهش 39 درصدی موارد قطعی ابتلای روزانه به کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 46 بیمار کرونایی در آزمایشگاه‌های منتخب کووید استان قزوین شناسایی شدند که این آمار 30 نفر از روز قبل کمتر شده است.

جلال رحمانی با اشاره به کاهش 7.5 درصدی موارد روزانه بستری‌های کرونایی گفت: در شبانه‌روز اخیر 49 بیمار کرونایی جدید با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های قزوین بستری شدند که این آمار از روز گذشته 4 نفر کمتر است.

وی از افزایش 11 درصدی تعداد بیماران کرونایی بدحال هم خبر داد و گفت: در حال‌ حاضر 21 بیمار کرونایی با حال وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان قزوین زیر دستگاه ونتیلاتور بستری شدند که این آمار نسبت به روز پیش 2 نفر بیشتر شده است.

رحمانی همچنین از افزایش 34 درصدی نرخ مرگ‌ومیر کرونایی روزانه خبر داد و افزود: در 24 ساعت گذشته 4 بیمار کرونایی بدحال به دلیل علائم شدید بیماری و ضعف مفرط جسمانی جان‌شان را از دست دادند که این آمار در مقایسه با روز قبل یک نفر افزایش داشته است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به افزایش 45 درصدی موارد روزانه بهبودیافتگان کرونایی گفت: در شبانه‌روز اخیر 74 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های استان قزوین مرخص شدند که این آمار در قیاس با روز گذشته 23 نفر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در نهایت آمار کل بستری‌های فعلی کرونایی استان قزوین با 12.4 درصد کاهش به 247 نفر رسیده که این آمار در مقایسه با روز پیش 35 نفر کاهش یافته است.

رحمانی یادآور شد: تاکنون 11.84 درصد جمعیت 5 تا 12 ساله استان قزوین دوز نخست و 0.58 درصد هم دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند و 38.06 درصد جمعیت بالای 18 سال استان قزوین هم دوز سوم واکسن را دریافت کردند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

انتهای پیام/ی

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.