1401043017490632925715614

آیت‌الله‌ علم‌الهدی: برخورد با منکرات مصداق جهاد تبیین است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌رضوی با بیان این‌که برخورد با منکرات مصداق جهاد تبیین است، گفت: کسانی که اهل تبیین هستند باید جهاد کنند، جهاد مقابله با دشمن است و خسارت جان و مال و آبرو به‌همراه دارد، در مسیر تبیین باید اینها را فدا کرد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی عصر امروز در نشست مجمع خطبای استان که در آستانه فرارسیدن ایام ماه محرم، به‌میزبانی امامزاده غیاث‌الدین محمد(س) مشهد برگزار شد، با اشاره به آیه 15 سوره مبارکه حجرات اظهار داشت: ایمان صادقانه در وهله اول در گروی باور داشتن به خدا و پیامبر اوست؛ آن هم باورداشتنی که در آن تردید راهی نداشته باشد و در ادامه با جهاد و تلاش مؤمن همراه شود. بنا به این آیه شریفه، حتی اگر مسلمانی به خدا و رسول او ایمان داشته باشد و در باور او تردید و خدشه‌ای هم وارد نشود، شرط لازم و کافی برای ایمان صادقانه را ندارد زیرا اگر در عرصه زندگانی خود، تلاش و جهادی برای ایمان و دین خدا نداشته باشد، نباید خود را مؤمن صدیق بداند.

آیت‌الله علم‌الهدی: در جنگ اقتصادی ‌دشمن ‌پیروز میدان خواهیم بودآیت‌الله علم‌الهدی: جلوی تجاهر علنی به گناه باید گرفته شود/ بی‌حجابی علنی به جامعه آسیب می‌زندآیت‌الله‌ علم‌الهدی: تلاش برای ارتقای فرهنگ دینی مردم عالی‌ترین مصداق مدیریت جهادی است

وی در تشریح وجوب و جایگاه حکم جهاد تبیین خاطرنشان کرد: حکم جهاد تبیین مربوط به افرادی است که اهل تبیین هستند و به‌غیر از این جمعیت، اطلاق حکم جهاد بی‌معنا است، در نتیجه برخورد با تمام منکرات شرعیه که واجبات الهی را به نقطه ترک می‌رسانند و محرمات را مشروعیت می‌بخشند، مصداق جهاد تبیین است و این جهاد اگرچه نه در عرصه تقابل سخت بلکه در زمینه فرهنگ‌سازی و در مقام تبیین است اما باز هم به آسیب دیدن مال، جان، شخصیت، آبرو و حیثیت فرد می‌انجامد و لذا تلاش در این عرصه بر مؤمنانی واجب می‌شود که خود را صدیق می‌دانند.

علم‌الهدی تصریح کرد: مقابله با فضاهای موجودی که دشمنان می‌سازند و مقابله با ارزش‌گذاری‌های ناهنجاری که دشمنان در عرصه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای به‌وجود می‌آورند و برخورد با تمام منکرات شرعی که واجبات الهی را به نقطه انهدام می‌رساند و محرمات الهی را مشروعیت می‌دهد، جهاد تبیین است.

وی با تأکید به اینکه باید در این عرصه بی‌پروا وارد شد و با توکل به خدا از هیچ چیز نترسید، متذکر شد: اگر مقابل چشم مردم نسبت به مبانی اعتقادی یک جریان ملموس واکنش نشان ندهیم، طبیعی است که مسئله برای مردم جا نمی‌افتد. جایی که با دین مطابق نیست باید رسماً انتقاد کرد و جایی که منطبق است، باید برای مردم توجیه و تثبیت شود.

علم‌الهدی گفت: در عرصه زندگانی یک مؤمن، اگر وی تردیدی در توحید و وحی نداشته باشد اما اهل جهاد نباشد، مؤمن بودن او مورد سؤال است. عالم و روحانی ضدانقلاب نداریم اما انقلابی و غیرانقلابی داریم. از نظام و انقلاب باید حمایت کنیم و نقد هم سر جای خودش است.

انتهای پیام/281/ح+

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.