1398102207512570619387894

بارش "برف و کولاک" مدارس کدام استان‌ها را تعطیل کرد؟ + جزئیات

گروه استان‌ها ـ در پی بارش سنگین برف در برخی مناطق کشور به‌ویژه غرب ایران، آموزش و پرورش مدارس این مناطق را تعطیل کرد.

– اخبار استانها –

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، در پی بارش سنگین برف در برخی مناطق کشور به‌ویژه غرب ایران، و با توجه به لغزنده بودن خیابان‌ها و سرمای شدید آموزش و پرورش مدارس این مناطق را تعطیل کرد.

آذربایجان‌غربی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، بارش برف که از جمعه‌شب در آذربایجان‌غربی آغاز شده است و همچنان ادامه دارد، موجب اختلال در ترددهای درون و برون شهری و نیز تعطیلی مدارس شد.

آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی، با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به بارش برف، برودت هوا، وجود یخبندان و کولاک شدید، آموزش حضوری مدارس در برخی مناطق استان تعطیل است.

بر اساس این اطلاعیه، تمامی مدارس شهری و روستایی نواحی یک و دوی ارومیه و تمام مدارس بخش‌های انزل، نازلو، سیلوانا و صومای برداوست شامل این تعطیلی می‌شوند.

همچنین تمامی مدارس شهری و روستایی شهرستان‌های نقده، شاهیندژ، کشاورز، میاندوآب، چهاربرج، اشنویه، پیرانشهر، مهاباد، بوکان و خوی درروز دوشنبه تعطیل است.

این اطلاعیه خاطرنشان کرده است: درخصوص زمان برگزاری امتحانات داخلی روز یادشده‌، مدیران محترم مدارس متعاقباً اطلاع‌رسانی لازم را به دانش‌آموزان عزیز انجام خواهند داد.

بر اساس اطلاعیه آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی، آموزش‌ها تعطیل نیست و از طریق فضای مجازی پیگیری خواهد شد، همچنین تعطیلی شامل امتحانات نهایی نمی‌باشد و این آزمونها در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

همچنین پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی هم در اطلاعیه‌ای، در خصوص آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی استان اعلام کرد: مسیرهای پیرانشهر به تمرچین، بوکان به سقز، مهاباد به پیرانشهر (پسوه) به‌علت بارش شدید برف و کولاک مسدود است.

آذربایجان‌شرقی

بخش‌هایی از مدارس استان آذربایجان شرقی امروز دوشنبه به‌علت بارش برف، کولاک و برودت هوا تعطیل اعلام شد. در ‌نواحی پنجگانه تبریز، خسروشاه، اسکو، شهر جدید سهند، ایلخچی، شهرستان هریس، هشترود، بستان‌آباد و تیکمه داش کلیه مدارس شهری و روستایی در تمامی دوره‌های تحصیلی، شیفت صبح و بعدازظهر تعطیل خواهند بود.

در شهرهای ‌سراب، مهربان، آذرشهر، گوگان، اهر، ورزقان و ‌خاروانا، عجبشیر، هوراند‌، نظرکهریزی‌، ملکان، کندوان، بناب، کلیبر و صوفیان، میانه، چاراویماق، مراغه، شبستر، مرند، تسوج و کاغذکنان، ترکمانچای و خواجه کلیه مدارس شهری و روستایی در تمامی دوره‌های تحصیلی، شیفت صبح و بعدازظهر تعطیل خواهند بود.

استان اردبیل

براساس گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، روز دوشنبه 27 دی‌ماه 1400 به‌دلیل بارش برف و برودت هوا در شهر اردبیل، ارشق، سرعین، مشگین‌شهر، لاهرود، خلخال، شاهرود، خورش رستم، کوثر، نمین، نیر و هیرکلیه دوره‌های تحصیلی صبح و بعدازظهر، آموزش به‌صورت غیرحضوری و از طریق شبکه شاد انجام و آزمون‌های حضوری لغو و به‌روزهای بعد موکول می‌شود.

همچنین امتحانات نهایی پایه دوازدهم (داوطلبان آزاد و واحدمانده‌ها) استانی به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد.

استان همدان‌

رئیس اداره‌ اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان از تعطیلی مراکز پیش‌دبستانی و مدارس ابتدایی منطقه گل‌تپه به‌علت بارش برف خبر داد.

محمد سهرابی گفت: به‌علت بارش برف، برودت هوا و لغزندگی سطح معابر عمومی مراکز پیش‌دبستانی و مدارس ابتدایی منطقه گل‌تپه در نوبت صبح روز دوشنبه 27 دی‌ماه تعطیل اعلام می‌گردند. آموزش‌های مجازی این مدارس در شبکه شاد دنبال خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان گرامی به‌ویژه فرهنگیان، دانش‌آموزان و اولیای محترم می‌توانند آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس را از کانال آموزش و پرورش استان در پیام‌رسان سروش نیز دریافت نمایند.

استان لرستان

اشترینان

با توجه به برودت هوا و احتمال یخبندان، امروز دوشنبه 27 دی‌ماه 1400 کلیه مدارس ابتدایی و متوسطه شهری و روستایی این منطقه با یک ساعت تأخیر فعالیت آموزشی خود را آغاز خواهند کرد.

زز و ماهرو

دوشنبه 27 دی‌ماه کلیه مدارس ابتدایی و متوسطه شهری و روستایی این منطقه با یک ساعت تأخیر فعالیت آموزشی خود را آغاز می‌کنند.

ازنا

با توجه به بارش برف، برودت هوا، مشکلات حمل‌ونقل و غیره دانش‌آموزان، نحوه برگزاری کلاس‌ها و امتحانات کلیه مقاطع تحصیلی در روز دوشنبه 1400/10/27 به‌شرح ذیل اعلام می‌گردد: کلاس‌های کلیه #مدارس_ابتدایی اعم از دولتی و غیردولتی (تایم صبح و عصر) شهر و روستا روز دوشنبه 27 دی‌ماه به‌صورت مجازی برگزار می‌گردد.

استان گیلان

اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان گیلان با صدور اطلاعیه‌ای وضعیت تعطیلی مدارس استان را در روز دوشنبه 27 دی‌ماه 1400 اعلام کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان گیلان، متن این اطلاعیه بدین شرح است: تا این لحظه با توجه به برودت هوا و بارش برف، وضعیت تعطیلی آموزش حضوری مدارس در مناطق استان روز دوشنبه 1400/10/27 به این شرح می‌باشد:

مدارس رودبار، کوچصفهان، سنگر، دیلمان، عمارلو، خورگام، رحمت‌آباد و بلوکات در تمام مقاطع تحصیلی تعطیل می‌باشد.
مدارس ناحیه 1 و 2 رشت در مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول تعطیل می‌باشد.
لاهیجان: مدارس ابتدایی (روستایی)
اطاقور: مدارس ابتدایی اطاقور در مناطق کوهستانی
شفت: مدارس ابتدایی و متوسطه اول دهستان چوبر (مسیر امام‌زاده ابراهیم) و دهستان نصیرمحله (مدارس روستاهای سیاهمزگی و خرمکش)
سیاهکل: تمامی مدارس ابتدایی تعطیل و مدارس متوسطه اول با دو ساعت تأخیر شروع به کار خواهند کرد.
رحیم‌آباد: مدارس ابتدایی واقع در اشکور
ماسال: مدارس عشایری و ییلاقی
فومن: مدارس روستایی و عشایری شیفت صبح
لشت‌نشا: مدارس ابتدایی شیفت صبح (شهری و روستایی)
املش: مدارس مناطق کوهستانی
صومعه‌سرا: مدارس ابتدایی دهستان تنیان

استان کرمانشاه

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: مدارس پنج شهرستان و یک بخش استان، امروز (27 دی) به‌دلیل بارش برف تعطیل است.

امیر ظهرابی با اشاره به بارش برفی که از شب گذشته در نقاط مختلف استان آغاز شده است، اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد بحران به‌دلیل بارش برف سنگین و سختی تردد، مدارس تعدادی از شهرستان‌های استان در دو نوبت صبح و بعدازظهر، امروز (دوشنبه) تعطیل است.

وی ادامه داد: در شهرستان‌های پاوه، دالاهو، جوانرود، روانسر و ثلاث‌باباجانی و بخش گواور شهرستان گیلانغرب، مدارس همه مقاطع تحصیلی در دو نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل است.
ظهرابی خاطرنشان کرد: امتحانات نهایی مقطع کلاس دوازدهم در این شهرستانها برگزار می‌شود.

وی در ادامه از صدور هشدار نارنجی برای سطح استان یاد کرد که بارش‌های قابل توجه برف و باران برای اکثر نواحی استان پیش‌بینی شده است و ادامه داد: تمام دستگاه‌های امدادی از جمله هلال احمر، راهداری و… به‌صورت آماده‌باش و پای‌کار هستند و تا پایان بارش‌ها و اواخر هفته این آماده‌باش ادامه دارد.

استان کردستان

به‌دلیل تداوم بارش شدید برف، برودت هوا و لغزندگی معابر و مشکل تردد امروز دوشنبه 27 دی‌ماه 1400 در نوبت بعدازظهر کلیه مدارس استان کردستان در سطح شهر و روستا تعطیل می‌باشد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، به‌دلیل بارش شدید برف، لغزندگی معابر، برودت هوا، مشکلات تردد و مسدود شدن برخی از مسیرها و هم‌چنین پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی مبنی بر ادامه بارش و افت دما در سطح استان با توجه به هماهنگی صورت‌گرفته با فرمانداران محترم شهرستان‌ها امروز دوشنبه 27 دی‌ماه 1400 کلیه مدارس شهری و روستایی دوره‌های تحصیلی استان در نوبت بعدازظهر تعطیل و آموزش دانش‌آموزان به‌صورت غیرحضوری و از طریق فضای مجازی و شبکه شاد انجام می‌شود.

استان زنجان

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، با توجه به هماهنگی با مدیریت بحران استانداری زنجان، در پی تداوم بارش برف و برودت هوا، تمامی مدارس استان در هر سه مقطع در نوبت عصر روز دوشنبه 27 دی‌ماه 1400, فعالیت آموزشی خود را به‌صورت مجازی و در بستر شاد برگزار خواهند کرد.

انتهای پیام/ش+

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.