1400020600353520822634194

جدیدترین اخبار کرونا در ایران| کاهش رعایت پروتکل‌ها همزمان با نزولی شدن نرخ ابتلا / عادی انگاری پاشنه آشیل تثبیت شرایط + نقشه و نمودار

درحالی روند نزولی نرخ ابتلای روزانه در سراسر کشور برای سومین روز متوالی ادامه دارد که براساس آخرین گزارش‌های منتشر شده در یکصد و سی‌ویکمین هفته همه‌گیری نرخ رعایت پروتکل‌های بهداشتی به پایین‌ترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است.

– اخبار استانها –

به‌گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم از تهران، براساس آمارهای رسمی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت دیروز اگرچه برای سومین روز متوالی روند نزولی نرخ ابتلای روزانه ثبت شده است اما واقعیت نگران کننده اینجاست که هرچه نرخ ابتلا روند سیر نزولی به خود گرفته ظاهرا هموطنان نیز نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز بی‌تفاوت‌تر شده‌اند.

به گفته کارشناسان بهداشت و درمان در شرایط فعلی که خوشبختانه روند نزولی برای چند روز متوالی ادامه دار شده اتفاقاً لازم است هموطنان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دقت نظر بیشتری داشته باشند تا شرایط به تثبیت رسیده و مسئولان مربوطه با درنظر گرفتن آمارهای رسمی بتوانند رسماً عبور از پیک هفتم را هم اعلام کنند.

این گروه تاکید می‌کنند شرایط فعلی که هنوز شعله‌های زیر خاکستر همه‌گیری کرونا محسوس است نباید به دلیل سیر نزولی آمارها موضوع رعایت پروتکل‌ها و البته تکمیل فرآیند واکسیناسیون را فراموش کنیم و تاجای ممکن باید با دقت نظر بیشتر زمینه تثبیت شرایط را فراهم کنیم تا با کمترین هزینه ممکن از پیک فعلی با فعالیت زیرسویه‌های اومیکرون عبور کنیم.

شاهد مثال این گفته کارشناسان مبنی بر اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را می‌توان در نمودار مربوط به روند همه‌گیری در هفته 131 کاملا مشاهده کرد که شاخص‌ها نشان می‌دهند نسبت به سه ماه قبل بطور کلی روند همواره صعودی است و نمی‌توانیم بگوییم شرایط اکنون عادی شده و مثل ابتدای تابستان نرخ ابتلای روزانه از محدوده نگرانی خارج شده است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

کارشناسان معتقدند در شرایطی که هفته‌های پایانی تعطیلات تابستان را سپری می‌کنیم بدون تردید تقاضای سفر هموطنان بخصوص برای شرکت در مراسم راهیپمایی اربعین بسیار بالا خواهد بود که در همین دوره باید هموطنان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی با سیاست‌های کلان وزارت بهداشت برای مدیریت پیک هفتم کرونا همراهی کنند و زمینه تثبیت شرایط را مهیا نمایند.

این درحالی است که آمارهای رسمی نشان می‌دهدمیزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی به حداقل خود از ابتدای همه‌گیری رسیده و این روند اتفاقا در کلانشهرها و شهرهای گردشگرپذیر نیز نگران کننده شده است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

روند کاهشی مراجعات سرپایی کرونا در کشور/ تعداد بیماران بستری در 11 استان کشور افزایش یافت + نقشه و نمودارجدید‌ترین اخبار کرونا در ایران| سایه سنگین ویروس دلتا بر سر مردم/ آیا موج هشتم در راه است؟ + نقشه و نمودارجدید‌ترین اخبار کرونا در ایران| افزایش نگرانی‌ها از ظهور نوع بسیار مسری امیکرون/ چرا روزهای سخت کرونایی بازگشت؟ + نقشه

استان خراسان رضوی/ بستری 79 بیمار بدحال در مراکز درمانی

محمد پهلوان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهارداشت:شمار بستری‌شدگان بدحال مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های خراسان رضوی، در 10 روز گذشته 21.78 درصد کاهش یافته است.

وی افزود: میزان بستری شدگان بدحال مبتلا به کرونا در 10 روز گذشته از 101 نفر به 79 نفر کاهش یافته است که 69 نفر از آنان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری و تحت درمان هستند.

پهلوان ادامه داد: همچنین طی این مدت شمار بستری‌شدگان جدید روزانه مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی، با کاهش 54.54 درصدی از 135 بیمار جدید در 31 مرداد ماه به 101 بیمار جدید در 9 شهریور ماه رسید که از این تعداد 82 نفر در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری شدند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون شمار بستری شدگان موجود مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان خراسان رضوی 296 بیمار است که سهم بیمارستان‌های زیر پوشش این دانشگاه از این تعداد242 بیمار است.

پهلوان خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته 494 بیمار سرپایی مشکوک یا مبتلا به کرونا به بیمارستان‌ها و مراکز 16 ساعته خدمات سلامت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراجعه کردند.

استان اردبیل/ ثبت یک مورد فوتی در 24 ساعت گذشته

علی محمدیان‌اردی با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اردبیل اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته، 8 بیمار در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی افزود: در حال حاضر 33 بیمار بدلیل ابتلا به کووید19 بستری هستند که از این تعداد 8 بیمار در بخش ICU کرونا بستری بوده و 11 بیمار پس از بهبودی مرخص شده اند و متاسفانه در 24 ساعت گذشته، یک فوتی بدلیل کرونا در استان ثبت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اردبیل تصریح کرد: از عموم هم استانی های عزیز درخواست می کنیم از عادی انگاری بیماری خودداری کنند، دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند. همچنین افرادیکه بیش از 6 ماه از آخرین دوز واکسن کرونا آنها گذشته است حتما جهت تزریق واکسن به مراکز تزریق واکسن مراجعه نمایند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان کرمان/ 107 بیمار در مراکز درمانی بستری هستند

براساس آخرین به روزرسانی‌های نقشه کرونایی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت از 5 شهریور، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز استان کرمان از 12 مورد به 7 مورد کاهش و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از 5 شهر به 9 شهر افزایش یافته است؛ همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 6 شهر به 7 شهر رسیده است و متاسفانه هیچ شهری در استان کرمان در وضعیت آبی کرونایی قرار ندارد.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19، تا روز گذشته، اظهار داشت: 25 مورد مثبت بستری جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان داشتیم که از این تعداد 17 مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 2 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 4 مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، یک مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و یک مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.

وی با بیان اینکه تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 107 نفر است، گفت: تعداد فوتی‌های قطعی ابتلا به کووید 19 در 24 ساعت گذشته در استان 2 مورد بوده که مجموع جانباختگان کرونا در استان به 5 هزار و 801 نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان واکسن تزریق شده جمعیت بالای 12 سال در استان کرمان را 2 میلیون و 359 هزار و 152 دوز واکسن تزریق شده نوبت اول، 2 میلیون و 94 هزار و 177 دوز واکسن تزریق شده نوبت دوم، 927 هزار و 676 دوز واکسن تزریق شده نوبت سوم و 94 هزار و 326 دوز واکسن تزریق شده نوبت چهارم است.

استان قزوین/ ثبت 2 فوتی در 24 ساعت گذشته

جلال رحمانی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از افزایش 25 درصدی موارد قطعی ابتلای روزانه به کرونا خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 40 مبتلای کرونایی جدید در آزمایشگاه‌های منتخب کووید استان قزوین شناسایی شد که این آمار در مقایسه با روز پیش 8 نفر افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش 13 درصدی موارد روزانه بستری‌های کرونایی خبر داد و گفت: در شبانه‌روز گذشته 26 بیمار کرونایی جدید با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار نسبت به روز قبل 3 نفر افزایش داشته است.

رحمانی به کاهش 15 درصدی تعداد بیماران بدحال کرونایی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 11 بیمار کرونایی با حال وخیم جسمی و ننفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان قزوین زیر دستگاه ونتیلاتور بستری شده‌اند که این آمار در قیاس با روز گذشته 2 نفر کمتر شده است.

وی از افزایش 100 درصدی و 2 برابر شدن نرخ مرگ‌ومیر کرونایی در استان خبر داد و گفت: در 24 ساعت گذشته 2 بیمار کرونایی بدحال به دلیل علائم شدید بیماری و ضعف مفرط جسمانی جان خود را از دست داد که این آمار یک نفر از روز قبل بیشتر شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در ادامه به کاهش 20 درصدی موارد بهبودیافتگان روزانه کرونایی اشاره کرد و گفت: در شبانه‌روز اخیر 20 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های قزوین مرخص شدند که این آمار نسبت به روز پیش 5 نفر کاهش یافته است.

رحمانی از افزایش 6.5 درصدی جمعیت کل بستریهای کرونایی استان قزوین خبر داد و افزود: در حال حاضر 118 بیمار کرونایی به دلیل داشتن علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شده‌اند که این آمار در مقایسه با روز گذشته 7 نفر افزایش یافته است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان اصفهان/ یک روز بدون فوتی در استان ثبت شد

پژمان عقدک در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت آمار بیماری کرونا در استان اصفهان (به ‌جز کاشان و آران ‌و بیدگل)، اظهار داشت: از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا یک میلیون و 534 هزار و 843 مورد ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا و کل موارد ابتلای قطعی به کرونا در استان 512 هزار و 883 نفر در استان اصفهان شناسایی شدند.

وی افزود: موارد نمونه گرفته شده در 24 ساعت گذشته (احتمالاً بیمار)441 نفر و موارد مثبت ابتلای قطعی 107 مورد و هیچ مورد فوتی بر اثر ابتلاء به کرونا گزارش شده است .

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه 215 هزار و 315 نفر تعداد کل بستری‌شدگان کرونا از ابتدا تاکنون بوده، گفت: در حال حاضر تعداد بستری‌شدگان فعلی در بیمارستان‌ها 283 نفر است و تعداد بیماران بستری 24 ساعت گذشته در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 63 نفر است که از این تعداد 49 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

عقدک ادامه داد: 11 هزار و 938 نفر آمار کل فوت‌شدگان قطعی و شش هزار 886 نفر فوت‌شدگان مشکوک کرونا از ابتدای همه‌گیری این ویروس در استان اصفهان (به‌ جز شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل) بوده است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان همدان/ 232 بیمار مشکوک در مراکز درمانی بستری هستند

علیرضا توقیری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: در طول شبانه روز گذشته 36 بیمار با علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند.

وی با بیان اینکه در طول چهار روز گذشته هیچ موردی از مرگ بیماران کرونایی در استان ثبت نشده است، تصریح کرد: از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون سه هزار و 394 بیمار کرونایی بر اثر شدت بیماری جان خود را از دست دادند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته 568 بیمار با علائم تنفسی و مشکوک به کرونا به اورژانس‌ بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مراجعه کردند، گفت: از این تعداد 36 بیمار بستری شدند.

توقیری از بستری هشت بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان خبر داد و افزود: خطر ابتلا به کرونا در کمین همه گروه‌های سنی است.

وی با تاکید بر اینکه مردم نسبت به دریافت دز یادآور واکسن خود اقدام کنند، عنوان کرد: گسترش واکسیناسیون تاثیر مهمی در کاهش ابتلا، بستری و مرگ و میر بیماران کرونایی داشته است.

وی به وضعیت رنگبندی کرونا در شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شهرستان‌های رزن و درگزین در وضعیت قرمز، همدان، نهاوند، فامنین، اسدآباد و کبودرآهنگ در وضعیت نارنجی و ملایر، تویسرکان و بهار نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان بوشهر/ کاهش 50 درصدی موارد بستری

حسن ملکی‌زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از سیر نزولی ابتلا به کرونا در استان خبر داد و گفت: تعداد بستری‌های بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر با کاهش 50 درصدی نسبت به هفته گذشته اکنون به 58 نفر رسیده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته 27 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده و 42 بیمار کرونایی با حال خوب از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند.

وی افزود: اکنون 8 بیمار کرونایی استان بوشهر تحت مراقبت ویژه قرار دارد و 3 نفر در وضعیت حاد این بیماری هستند.

ملکی‌زاده با اشاره به سپری شدن یک روز بدون فوتی کرونایی در استان بوشهر افزود: تعداد جان‌باختگان کرونا در استان بوشهر به 2 هزار و 219 نفر رسیده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر خاطرنشان کرد: تعداد کل مبتلایان به کرونا از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون 108 هزار و 400 نفر بوده است.

درحال تکمیل… .

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

انتهای پیام/ی

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.