140012021033485424823774

جزئیات سقوط جنگنده F5 از زبان سخنگوی ارتش/ نقص فنی علت سقوط جنگنده بود/ 2 خلبان شهید شدند

گروه استان‌ها ـ سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی در تشریح جزئیات سقوط جنگنده در تبریز گفت: ‌حدود ساعت ۸ یک هواپیمای آموزشی ارتش در بازگشت به پایگاه دچار اشکال فنی می‌شود.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، امیر سرتیپ دوم تقی‌خانی در تشریح سقوط یک فروند هواپیمای جنگی در تبریز، با تسلیت شهادت دو تن از خلبانان آموزشی نیروی هوایی ارتش و یکی از هم‌وطنان عزیز در جریان این حادثه، گفت: حدود ساعت 8:50 دقیقه صبح امروز، یک فروند هواپیمای آموزشی نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در بازگشت از مأموریت آموزشی دچار نقص فنی شده و برای اینکه این هواپیما در نقطه کم تراکم سقوط کند، خلبانان عزیز ما این جنگنده را به سمت چنین منطقه‌ای هدایت می‌کنند.

سخنگوی ارتش تأکید کرد: اگر ایثار خلبان عزیز ما نبود، باید سانحه بزرگی روبرو می‌شدیم، این خلبان امکان استفاده از صندلی‌پران را به‌راحتی داشتند، اما از این فرصت استفاده نکردند و آن را به سمت نقطه کم‌جمعیت هدایت کردند و درنهایت جان خود را از دست دادند.

تقی‌خانی تصریح کرد: سرهنگ دوم صادق فلاحی از استادخلبانان پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز و یکی از خلبانان جوان این پایگاه به شهادت رسیدند.

سخنگوی ارتش گفت: علت این سانحه توسط تیم بازرسی و ایمنی پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز در محل حادثه در حال بررسی است.

فرمانده پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز: خلبان جنگنده از وقوع فاجعه بزرگ جلوگیری کرد‌‌خلبان جنگنده ‌F5 جانش را فدای مردم کرد/ سقوط جنگنده در منطقه مسکونی بود ‌جزئیات جدید سقوط جنگنده در تبریز/ جنگنده از نوع آموزشی F5 بود/ 2 خلبان جنگنده شهید شدندسقوط هواپیمای جنگنده در تبریز/ نقص فنی علت سقوط ‌بود/ 2 خلبان جنگنده شهید شدند/ خلبان ‌از یک فاجعه بزرگ جلوگیری کرد ‌‌+ تصاویر و فیلم

به گزارش تسنیم، روابط عمومی پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز از سقوط هواپیمای جنگنده در تبریز خبر داد و اعلام کرد: این هواپیمای جنگی در داخل سالن ورزشی شهید علیپور واقع در بلوار منجم سقوط کرده است.

این هواپیما که در فراز آسمان تبریز پرواز می کرد، در یکی از محلات شمال غرب این شهر، حوالی خیابان انقلاب (42 متری) سقوط کرد. گزارش های اولیه حاکی است محل سقوط این هواپیما در حوالی کشتارگاه قدیمی تبریز و در جوار یکی از مدارس بوده است. استاندار آذربایجان شرقی هم در محل حادثه حضور یافت و ضمن بررسی عملیات امداد و نجات، دستورهای لازم به مسئولان ذی‌ربط را صادر کرد.

انتهای پیام/ش

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.