1400120619050117224861994

شهردار منطقه 20: آب و فاضلاب برای سرپوشیده کردن کانال آب عباس‌آباد‌ همکاری کند

گروه استان‌ها ـ شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به کانال‌های روباز آب و فاضلاب در شهرری گفت: اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای سرپوشیده کردن کانال عباس آباد در محدوده پرخطر اختصاص یافته اما تسریع در اجرای این طرح نیازمند همکاری سازمان آب و فاضلاب است.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، سید محمد ناظم رضوی صبح امروز در نشست مشترک با مدیر عامل شرکت فاضلاب استان تهران و بازدید از بخش‌های مختلف تصفیه خانه جنوب تهران تبدیل تهدیدهای زیست محیطی به فرصت‌ها و منابع تأمین انرژی و کاهش مخاطرات زیست محیطی را از اهداف و برنامه‌های شهرداری عنوان کرد و اظهار داشت: به منظور رفع مشکلات موجود و رفاه حال شهروندان، تشکیل ساختاری مشترک برای مسائل آب و فاضلاب، آب منطقه‌ای و مسیل‌ها حائز اهمیت است.

وی با اشاره به وجود چند کانال انتقال آب در محدوده این منطقه افزود: منطقه 20 با توجه به شرایط جغرافیایی و هدایت آب‌های سطحی مسائل خاص خود را دارد و مدیریت شهری این منطقه آمادگی دارد تا با اجرای طرح بازچرخانی آب کانال‌ها، بخشی از این آب‌ها برای حوزه‌های متناظر از جمله فضای سبز استفاده شود.

شهردار منطقه 20 در ادامه با بیان اینکه انجام زیرساخت‌های آب و فاضلاب قبل از انجام عملیات ساخت و ساز ضروری است گفت: در بعضی از محلات این منطقه از جمله محله نفرآباد با توجه به اجرای طرح نوسازی 500 پلاک می‌بایست مباحث زیربنایی خطوط برق و آب و فاضلاب قبل از انجام ساخت و ساز انجام شود.

ناظم رضوی ادامه داد: در راستای اجرای طرح ساخت و ساز در ناحیه صنعتی شمال منطقه با وسعت حدود 300 هکتار در محدوده خیابان فدائیان اسلام نیازمند اجرای پیش‌بینی‌هایی لازم در حوزه آب و فاضلاب هستیم.

وی تصریح کرد: در تعدادی از محلات از جمله بهشتی و عباس آباد با توجه به شرایط خاص توپوگرافی (تراز منفی) امکان اتصال به شبکه اصلی وجود ندارد و امیدواریم با همکاری شرکت آب و فاضلاب، درخواست های شهروندان در راستای رفع این مشکل رسیدگی شود.

شهردار منطقه 20 با اشاره به وجود عرصه‌هایی در این منطقه که در مسیر خطوط آب و فاضلاب و کانال‌های روباز قرار دارند اظهار داشت: در سال جاری از سوی شورای شهر، اعتبار 20 میلیارد تومان برای سرپوشیده کردن کانال عباس آباد در محدوده پرخطر اختصاص داده شده و تسریع در اجرای این طرح نیازمند همکاری سازمان آب و فاضلاب است.

عضو شورای شهر تهران: شرکت آب منطقه‌ای پاسخگوی سقوط کودک در کانال ری – ورامین باشدعضو شورای شهر تهران: شرکت آب منطقه‌ای پاسخگوی سقوط کودک در کانال ری – ورامین باشددادستان شهرستان ری: قاضی ویژه برای پرونده غرق‌شدن کودک در "کانال آب عباس‌آباد" تعیین شد

ناظم رضوی در پایان تهیه طرح و اجرای استحصال برق از آب جاری کانال‌ها به روش برق آبی و استفاده از فضای روی کانال‌ها و ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: جذب و مشارکت پذیری حداکثری سرمایه گذاران در تولید انرژی برق به این روش‌ها از برنامه‌های پیش بینی شده این منطقه است.

انتهای پیام/

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.