2as

شهر باستانی آسک کجاست؟ معرفی + راه‌های دسترسی

شهر باستانی آسک

شهر باستانی آسک کجاست؟ خوزستان را می توان مهد تمدن آثارهای باستانی ایران نام برد که قدمتی هزاران ساله دارد و در کنار رود کارون جای گرفته است.

امروزه اثرهای زیادی که مدت ها در زیر خاک آرمیده بودند کشف شده است. شهر باستانی آسک هم یکی از همین مناطق کهن این سرزمین می باشد و در نزدیک شهر هندیجان و امیدیه و روستای آسیاب جای گرفته و داستان های مختلفی را در اختیار گردشگران از زمان های بسیار دور قرار می دهد.

اگر می خواهید برای بازدید از این شهر راهی شوید می توانید با مراجعه به مجله مستر بلیط تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

تاریخچه شهر باستانی آسک

تاریخچه شهر باستانی آسک

از زمان حکومت اشکانیان و ساسانیان آثار های مختلفی بر جای مانده است که یکی از آن ها شهر تاریخی آسک است یعنی قدمت آن به دوران قبل از اسلام بر می گردد.

در زمان های دور مردمانی ساده زیست و زرتشتی در این منطقه و در نزدیک به کوه های سوخته سکونت داشتند و در آن جا زندگی می کردند. چشمه های مختلفی در آن منطقه وجود داشت که باعث شد مردمان آسک آن محل را برای زندگی انتخاب کنند.

کوه سوخته در نزدیکی آن منطقه باعث می شد که زرتشتیان برای عبادت به آن جا بروند، بنابراین از دیگر دلایلی که آن جا به محل سکونت زرتشتیان تبدیل شد کوه های سوخته بود.

نژاد مردمان ساکن منطقه آسک از منطقه کهگیلویه و بویراحمد تا شوش بود که همگی به زبان پهلوی سخن می گفتند و خط آن ها هم پهلوی بود. بعد از اینکه دید اسلام وارد خوزستان شد مردم ساکن در منطقه آسک این دین را پذیرفتند.

نقشه و معرفی بخش های مختلف 

نقشه و معرفی بخش های مختلف

در زمان های قدیم منطقه باستانی آسک به دلیل وجود کوه آتشفشان بسیار معروف بود و بسیاری از جغرافی دانان و مورخین از این موضوع یاد کرده اند. این آتشفشان در 5 کیلومتری از شهر امیدیه قرار دارد یعنی جاده ای که به آغاجاری منتهی می شود که امروزه به کوه سوخته معروف می باشد.

تپه هایی که در روستای آسیاب به اسم برد کارگه بود نشان می دهد این شهر، شهری صنعتی بوده که گواه آن وجود استخر و حوض هایی می باشد که هنوز هم وجود دارند، همچنین قطعات سفالی را پیدا کرده اند که نشان دهنده این موضوع می باشد.

اگر شما هم علاقه مند به بازدید از این شهر باستانی هستید می توانید با مراجعه به سایت معتبر مستر بلیط، بلیط مورد نیاز خود را خریداری نمایید. تپه های باستانی دیگری در بین روستاهای قلندری و گرگی به اسم تپه سفید قرار دارد که پی ساختمان های قدیمی را در آن جا می توان مشاهده کرد.

چشمه های آب شور در نزدیکی این روستا از دیگر آثار به جای مانده در شهر باستانی آسک است. بعد از گذشت سال ها زندگی آرام زلزله های مختلفی روی داد و درگیری های قومیی به وجود آمد از طرفی مهاجرت های زیادی هم صورت گرفت که باعث ویرانی شهر آسک شد و هیچ کسی در آن جا باقی نماند. شهر باستانی آسک به عنوان یکی از دیدنی های امیدیه به شمار می رود.

شرایط بازدید از شهر باستانی آسک

شرایط بازدید از شهر باستانی آسک

بسیاری از افراد به بازدید از جاذبه های تاریخی علاقه زیادی دارند و هنگام سفر به دنبال جاذبه های تاریخی هستند. شهر امیدیه هم دارای جاذبه های مختلفی است که شهر باستانی آسک یکی از آن ها است. برای بازدید از این منطقه نیازی نیست هیچ گونه هزینه ای را پرداخت نمایید و به راحتی می توانید وارد این محوطه شوید.

آدرس و مسیر دسترسی با وسایل مختلف

بسیاری از افراد سفر با وسایل نقلیه شخصی را دوست دارند بنابراین هنگامی که راهی خوزستان می شوید می توانید در جنوب شرقی هندیجان به این شهر دسترسی داشته باشید. از طرفی بسیاری دیگر از افراد سفر با اتوبوس را ترجیح می دهند بنابراین باید با مراجعه به مجله اینترنتی مستر بلیط اقدام به خرید بلیط اتوبوس امیدیه نمایید و سفری لذت بخش را برای خود رقم بزنید.

آدرس: خوزستان، جنوب شرقی هندیجان.

نوشته شهر باستانی آسک کجاست؟ معرفی + راه‌های دسترسی اولین بار در مجله مِستر بلیط. پدیدار شد.

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.