1401021213224020225256344

قاضی‌عسکر: زائران اربعین باید از دشمنان اعلام برائت کنند

تولیت آستان مقدس حرم عبدالعظیم حسنی(ع) با اشاره به شرکت ۲۰ میلیون انسان در راهپیمایی اربعین گفت: باید بتوانیم از رهگذر راهپیمایی اربعین برائت خود را از دشمنان اعلام کنیم و ترس را در دل دشمنان بیندازیم.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسکر در همایش ملی مواکب اربعین حسینی در محل آستان شیخ صدوق شهرری با اشاره به اهداف راهپیمایی اربعین حسینی اظهار داشت: باید از رهگذر راهپیمایی اربعین برائت خود را از دشمنان اعلام کنیم.

وی افزود: صمیمانه از مردم و موکب داران و حامیان این حرکت تشکر می‌کنم چراکه مشکلات اقتصادی داشتیم اما هیچ کم و کاستی در موکب داری نداشتیم.

تولیت آستان عبدالعظیم حسنی(ع) در ادامه گفت: از نزدیک در استان‌های مختلف شاهد بودم و مسئولان و مردم زحمات زیادی کشیدند؛ رهبری تأکید داشتند که این حرکت مردمی بماند و مردم به‌حق نقش خود را به خوبی ایفا کردند.

قاضی عسکر تصریح کرد: مردم عراق هم میزبانان خوبی هستند و در طول چند سال گذشته اتفاقات مهمی در تشیع و اسلام افتاد؛ مردم عراق نگاه خاصی به زائران حسینی دارند و هر کسی به عراق می‌آید با پذیرایی خوب روبه‌رو می‌شود.

وی افزود: در خانه عراقی‌ها به روی زوار باز است و می‌بینید یک نفر از منطقه محروم می‌آید، فقط خرما دارد و آن را هم به زائران می‌دهد.

وی ادامه داد: برنامه ریزی در 2 جهت مهم است یکی اینکه خدمات به زائران از سوی موکب داران به گونه‌ای انجام شود که زیبنده ایران اسلامی باشد و نیز محتوای معنوی این حرکت بزرگ است که راهپیمایی اربعین اهدافی دارد که باید محقق شود.

تولیت آستان مقدس حرم عبدالعظیم حسنی(ع) بیان کرد: حج با اربعین فرق دارد و نباید آن‌ها را با هم مقایسه کنیم اما اربعین بزرگترین حرکت شیعی است و باید از این حرکت برای افزایش بصیرت دینی استفاده کنیم به صورتی که آن تحولی که ائمه به آن اشاره کردند، اتفاق بیفتد.

وی افزود: نگاهی به زیارت عاشورا داشته باشیم باید محورها را در راهپیمایی اربعین بیاوریم؛ چراکه حتی مسیحیان و سنی‌ها و از پاکستان و سریلانکا و اروپا هم به راهپیمایی می‌آیند از این رو باید این فراگیری در راستای اهداف امام حسین(ع) که مقابله با قدرت‌های طاغوتی است، استفاده کنیم.

قاضی عسکر تأکید کرد: باید از این فرصت در خون‌خواهی امام حسین (ع) و تحقق اهداف ایشان استفاده و در این مسیر حرکت کنیم.

وی گفت: هدف ما بیعت با امام حسین است و ما از اهل بیت جدا نخواهیم شد و این تعهد را در باید در آنجا بدهیم و زندگی و مرگمان را با آن سازگار کنیم.

وی گفت: رسیدن به قرب الهی و مقام محمود یکی دیگر از اهداف است؛ ما باید بتوانیم از رهگذر این راهپیمایی برائت خود را از دشمنان اعلام کنیم و ترس را در دل دشمنان بیاندازیم.

قاضی‌عسکر افزود: در این راهپیمایی تا 20 میلیون انسان به گفته مسئولان عراقی شرکت می‌کنند که بر این اساس اسلام گلوی دشمنان را خواهد گرفت.

رئیسی: همه دستگاه‌ها در برگزاری راهپیمایی اربعین فعال باشندخدمات‌رسانی اوقاف به زائران اربعین در تمامی مسیرها / موکب‌داران برای گرمای هوا برنامه‌ریزی کنندمشکل اصلی استان کرمان حمل و نقل و جابه‌جایی زائران اربعین است

وی خطاب به موکب‌داران خاطر نشان کرد: طبق صحبت امام راحل باید از این اجتماعات استفاده کنیم و پرتو تحول روحی برای مردم قراردهیم تا قیام آقا امام زمان (عج) این راه ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.