1397052009414693814991084

مخزن ذخیره آب روستاهای شهرستان رباط‌کریم به بهره‌برداری رسید

مخزن ذخیره آب ۱۶۰۰ متر مکعبی روستاهای الارد و کیکاور به منظورکاهش و تقلیل مشکل کم آبی این منطقه به بهره‌برداری رسید.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رباط کریم ، صبح امروز آیین افتتاح مخزن ذخیره آب 1600 متر مکعبی روستاهای الارد و کیکاور در شهرستان رباط کریم با حضور حجت‌الاسلام حسن ترابی، امام جمعه، حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی، امید احمدی، فرماندار، سعید الکایی، مدیرعامل آبفای جنوب غرب استان تهران و سایر مسئولین افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

در ابتدای این مراسم امید احمدی فرماندار رباط کریم اظهار داشت: با توجه به تعاملات آبفای جنوب غرب استان تهران با شهرستان رباط کریم و اقدامات قابل تحسین، مسئولان مربوطه خارج از مباحث امکانات، بودجه و اعتبارات در تلاش هستند تا مردم مشکلات کم آبی را در منطقه احساس نکنند.

وی افزود: با اقدامات آبفای جنوب غرب استان تهران امروز شاهد اقدامات خوبی در تصفیه خانه شهر پرند، انتقال آب طرح الغدیر و تصفیه خانه شهرستان رباط کریم و نصیر شهر هستیم که حاصل زحمات و تلاش مدیریت و همکاران آبفای منطقه جنوب غربی استان تهران است.

فرماندار رباط کریم با اشاره به تغییر شرایط جوی آب و هوا، کم بارشی، گرمای حاکم و خشکسالی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به بحث کمبود آب و کم بارشی و خشکسالی و میزان آب کشور باید با صرفه جویی بهینه و مدیریت بتوانیم این برهه از زمان را پشت سر بگذاریم و برای رفع مشکل کم آبی منطقه الارد و کیکاور از روستاهای شهرستان رباط کریم با افتتاح مخزن 1600 متر مکعبی مشکل کم آبی این منطقه برطرف می‌شود.

احمدی ابراز داشت: در 61 سال گذشته با خشک‌ترین سال مواجه هستیم و برای مدیریت بهینه در این سال با پیگیری و جلساتی با خیرین مناطق وهن آباد و سپیدار وعده ای داده شد تا زمینی برای احداث مخازن آب در اختیار شهرستان قرار گیرد تا از منابع مالی ارزش افزوده نسبت به ساخت آنها اقدام شود و امیدواریم با افتتاح و راه اندازی پروژه‌های آبی و مخازن ذخایر آب در منطقه مشکل کم آبی حل شود.

سعید الکایی مدیرعامل آبفای جنوب غرب استان تهران در ادامه این مراسم بیان کرد: بر اساس توافقات و تفاهم نامه‌های امضا شده، شهرداری و شهرک صنعتی پرند مجوزی برای استفاده از آب پساب تصفیه خانه‌های پرند دریافت کرده و در حال حاضر نسبت به لوله گذاری مسیر بهره برداری از آب پساب اقدام کردند و برای جلوگیری از هدر رفت آب در این تصفیه خانه‌ها هم اکنون کامیون‌های تانکر آب برای برداشت آب جهت مصارف آبیاری فضای سبز پرند و مصارف شهرک صنعتی در حال انجام است تا لوله گذاری صورت گیرد و به صورت اصولی آب انتقال یابد.

وی افزود: توافقات و تفاهمی در زمینه انتقال آب پساب اسلامشهر برای بهره برداری شهرک صنعتی شمس آباد و مباحث کشاورزی منطقه رباط کریم صورت گرفته تا در دو ماه آینده لوله گذاری انجام و مشکلات شهرستان برطرف شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب جنوب‌غربی استان تهران به مصرف روزانه 600 میلیون لیتر آب در سه شهرستان اسلامشهر، رباط‌کریم و بهارستان اشاره کرد و در ادامه گفت: سرانه مصرف آب در کشور بسیار بالا و 224 لیتر به‌ازای هر نفر مصرف می‌شود و سرانه استاندارد آب در کشور 150 لیتر به‌ازای هر نفر است لذا باید با همدلی و همکاری نسبت به مصرف بهینه و صرفه جویی آب اقدام جدی کنیم.

الکایی تصریح کرد: در شهرستان رباط کریم با 60 حلقه آب چاه و سطحی آب شرب منطقه را تامین می‌کند و حدود 155 هزار متر مکعب مخزن ذخائر آب داریم که با افتتاح این مخزن امرروز 1600 متر مکعب به این ظرفیت اضافه می‌شود.

72 مخزن آب اضطراری آماده نصب در محله‌های پایتخت مخزن آب 2000 متر مکعبی شهرستان "چوار" کلنگ زنی می‌شود تسریع در ساخت مخزن آب و نصب آب‌شیرین‌کن تنها مطالبه مردم بجستان از هیئت دولت

وی در ادامه گفت: در سال گذشته در حدود یک هزار متر توسعه شبکه ای داشتیم که نزدیک به یک میلیارد تومان هزینه شده است و 3 حلقه چاه حفاری شده که حدود 12 میلیارد تومان و 6700 متر خط انتقال بالغ بر 6 میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه شده و هم اکنون نیز در حال ساخت چند مخزن هستیم که یک مخزن 10 هزار متر مکعبی پرند است که بالغ بر 23 میلیارد تومان هزینه داشته و همچنین 3 کیلومتر اصلاح شبکه آب انجام شده است.

الکایی در پایان خاطرنشان کرد: افتتاح مخزن 1600 متر مکعبی امروز برای مردم منطقه و روستاهای الارد و کیکاور با تأمین بودجه از ارزش افزوده فرمانداری و اعتبار آبفای جنوب غرب استان تهران تأمین شده و حدود 4 میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه شده و با همکاری و یاری همه دستگاه‌ها آماده خدمات‌رسانی است.

انتهای پیام/ح

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.