1401032309554029525519524

مدیرکل بهزیستی استان تهران: 14 نهاد در کنار بهزیستی موظف به ساماندهی کودکان کار هستند

مدیرکل بهزیستی استان تهران با تأکید بر اینکه بر اساس قانون ۱۴ نهاد در کنار بهزیستی موظف به ساماندهی کودکان کار هستند گفت: ظرفیت‌های کشاورزی و صنعتی موجود در پاکدشت به منظور کاهش رنج جامعه هدف بهزیستی استفاده شود.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پاکدشت ، جلسه "قرار به زیستی" با هدف رفع کمبودهای ادارات برای بهبود بخشی به وضع اجتماعی جامعه هدف بهزیستی ظهر امروز با حضور سمانه زمانی سرپرست مدیرکل بهزیستی استان تهران و مسئولان شهرستانی در فرمانداری پاکدشت برگزار شد و در پی آن از نخستین مرکز غربال و نگهداری معتادان متجاهر شرق استان تهران و مرکز ترک اعتیاد روزانه سرپایی بازدید به عمل آمد.

سمانه زمانی در این جلسه با اشاره به پرونده‌های موجود در پاکدشت اظهار داشت: بازدید از ظرفیت‌های موجود در شهرستان پاکدشت با هدف رفع مشکلات و مسائل جامعه هدف برای بهبود عملکرد بهزیستی استان انجام شد.

وی افزود: 7 هزار پرونده در بهزیستی پاکدشت تشکیل شده که از این تعداد 4500 پرونده توان‌بخشی، 1200 پرونده زنان سرپرست خانوار و 87 پرونده مربوط به مددجویان ضایعه نخاعی است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه گفت: 11 کمپ ترک اعتیاد در پاکدشت در حال فعالیت است که هر کمپ 40 نفر ظرفیت دارد و لازم به ذکر است که کمپ ماده 16 با 100 نفر ظرفیت معتاد متجاهر و کمپ ماده 115 با 300 نفر ظرفیت در حال فعالیت هستند.

زمانی تصریح کرد: عمدتاً ادارات حمایت از افراد آسیب‌دیده اجتماعی و کودکان کار را وظیفه بهزیستی می‌دانند اما این موضوع مغایر با واقعیت است و 50 وظیفه برای بهزیستی تعیین شده که در عمده بخش‌ها ادارات دیگر نیز دخیل هستند و بر اساس قانون 14 نهاد در کنار بهزیستی موظف به ساماندهی کودکان کار هستند.

وی تصریح کرد: فلسفه حضور امروز ایجاد همگرایی بیشتر برای افزایش ساماندهی و یاری گرفتن و بهره‌مندی بیشتر از ظرفیت‌های شهرستان برای خدمات دهی به جامعه هدف بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در پایان با اشاره به ظرفیت‌های حمایت‌های مردمی خاطرنشان کرد: ظرفیت حمایت‌های مردمی با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی صنعتی پاکدشت بسیار مهم بوده که در کنار ظرفیت‌های دیگر می‌توان برای کم‌کردن رنج جامعه هدف از آن بهره ببریم.

رشد جمعیتی پاکدشت مطابق با زیرساخت‌های شهرستان نیست

محسن اردستانی در جلسه هم‌اندیشی بهزیستی که با حضور مدیرکل بهزیستی استان تهران در سالن فرمانداری پاکدشت برگزار شد اظهار داشت: یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم حمایت از جامعه به‌ویژه اقشار کم‌بضاعت بوده که از ابتدای آغاز به کار دولت مردمی از نهاد ریاست‌ جمهور شکل‌ گرفته و در سطوح پایین‌تر نیز اجرایی می‌شود.

وی در ادامه به فعالیت‌های استانداری تهران به حمایت از اقشار کم‌بضاعت اشاره کرد و افزود: قرارگاه خدمات اجتماعی از سوی استاندار تهران از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم شکل گرفته و 5 وظیفه برای حمایت از افراد بی‌خانمان، زنان بدسرپرست، کودکان کار و افراد متجاهر در نظر گرفته شده است.

‌بهزیستی برای ساخت مسکن ‌خانواده‌های 2 معلول‌ کمک‌‌ بلاعوض پرداخت می‌کند 442 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان بهزیستی کرمانشاه اختصاص یافت مدیرکل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری منصوب شد

فرماندار پاکدشت در ادامه گفت: بیش از 4500 پرونده در کمیته امداد و 7 هزار پرونده در بهزیستی پاکدشت ثبت شده که نشانگر جمعیت قابل‌توجه این شهرستان است و البته این پرونده‌ها در حال خدمات‌دهی هستند و با پرونده‌های در حال انتظار متفاوت است.

اردستانی در ادامه به جمعیت کودکان کار اشاره کرد و اظهار داشت: آمار کودکان کار در پاکدشت نسبت به سایر شهرستان‌ها کمتر است و 32 کودک کار شناسایی شده که از این تعداد فقط یک کودک ایرانی بوده و بقیه مهاجر و فاقد مدارک هویتی هستند که امور اتباع یاریگر شهرستان در ساماندهی این کودکان با رویکردهای جدید وزارت کشور است.

انتهای پیام/ح

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.