139410111037333076824174

مصرف 240 لیتری آب در اسلامشهر/ سرانه مصرف آب در اسلامشهر از حد مجاز عبور کرد

مدیرعامل آب و فاضلاب جنوب‌ غربی استان تهران گفت: سرانه مصرف آب در اسلامشهر بیش از حد مجاز است که ۲۴۰ لیتر به ازای هر نفر مصرف می‌شود.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، سعید الکایی عصر امروز در آیین افتتاح ساختمان اداری آب و فاضلاب شهرک امام حسین(ع) اظهار داشت: حجم مخزن ذخیره سدهای استان تهران از 820 میلیون مترمکعب در سال گذشته به 630 میلیون مترمکعب در سال آبی امسال کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه استان تهران از 5 سد مشروب می‌شود افزود: شهرستان‌های جنوب‌عربی استان تهران از خط آب اسلامشهر و الغدیر یک و دو تامین می‌شود که وضعیت آبی امسال مطلوب نیست‌.

در ادامه مدیرعامل آب و فاضلاب جنوب‌غربی با اشاره به وجود 330 حلقه چاه در منطقه بیان کرد: در شهرستان اسلامشهر بیش از 217 هزار و 558 فقره انشعاب آب وجود دارد و در روزهای عادی 177 میلیون لیتر آب در اسلامشهر مصرف میشود که در پیک مصرف به 230 میلیون لیتر افزایش می‌یابد.

ایلکایی به تجهیز 8 حلقه چاه آب با 32 میلیارد تومان اعتبار در اسلامشهر اشاره و تصریح کرد: 79 هزار مترمکعب سهم مخازن شهرستان‌های رباط‌کریم ، اسلامشهر و بهارستان است.

وی با بیان اینکه 850 کیلومتر شبکه توزیع آب در اسلامشهر وجود دارد گفت: سرانه مصرف آب به ازای هر نفر 150 لیتر است که در اسلامشهر این سرانه به 240 لیتر مصرف رسیده است و آمار بسیار بالایی را نشان می دهد که مردم باید در الگوی مصرف مشارکت داشته باشند.

مدیرعامل آب و فاضلاب جنوب‌غربی استان تهران با تاکید بر همدلی مردم برای عبور از پیک مصرف آبی سال جاری و بحران افزود: مخزن 5 هزار مترمکعبی شهر واوان تجهیز کارگاه شد و با 20 میلیارد تومان ساخته می‌شود.

ایلکایی به بازسازی و تعمیر 7 حلقه چاه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان در اسلامشهر اشاره کرد و ابراز داشت: 8 هزار متر شبکه آب‌رسانی در اسلامشهر اصلاح و بازسازی شده است.

وی با بیان اینکه مخزن آب گلدسته اسلامشهر با 40 میلیارد تومان تکمیل شده است گفت: خدمات رسانی آب و فاضلاب به هیچ عنوان تعطیل نخواهد شد و امکانات و زیرساخت‌های در حوزه آبی با تامین اعتبارات ایجاد می‌شود.

عزم دولت برای اتمام پروژه انتقال آب از سدآزاد به تصفیه‌خانه سنندج/ دغدغه‌های شهروندان تمام‌ می‌‌شودجلسه شورای شهر اصفهان| از بیان درخواست مردم برای جاری شدن آب زاینده‌رود تا لزوم اهمیت دادن به سرمایه‌های تاریخی شهرکشف و ضبط محموله قاچاق دام سبک در آب‌های قشم

مدیرعامل آب و فاضلاب جنوب‌غربی استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: ساخت 5 ساختمان اداری آب و فاضلاب در جنوب غرب استان تهران آغاز شده است و با تکمیل آنها خدمات دهی به مردم مطلوب می‌شود.

انتهای پیام/ح

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.