1401042713493582725698494

هم‌‌نوازی 110 مرشد زورخانه‌ای در شهرری / ثبت ملی هم‌نوازی ورزش باستانی + فیلم

آئین همنوازی ۱۱۰ مرشد زورخانه‌ای به مناسب عید غدیر در میدان شهرری به منظور برای ثبت رکورد ملی همنوازی ورزش باستانی برگزار شد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، آئین همنوازی 110 مرشد ورزش باستانی به مناسب عید غدیر صبح امروز با حضور پهلوان محمد محمودی و مردم ولایتمدار ری در میدان اصلی شهرری به منظور برای ثبت رکورد ملی همنوازی ورزش باستانی برگزار شد.

سعید روشنی رئیس هیئت پهلوانی شهرری در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حضرت علی (ع) الگوی پهلوانی و مردانگی همه ورزشکاران و ورزش باستانی نیز برگرفته از سبک زندگی امیرالمومنین (ع) است لذا در این روز ارزشمند با همکاری 110 مرشد زورخانه ای تلاش کردیم تا قدمی در راه احیای این ورزش سنتی برداریم که با فرهنگ مذهبی ما گره خورده است.

وی افزود: ورزش زورخانه‌ای از فرهنگ اصیل ملی و دینی برخوردار است و اشعار زیبایی در مدح حضرت علی (ع) در این ورزش باستانی خوانده می‌شود نشان دهنده فرهنگ غنی این ورزش بوده و با مدد گرفتن از مولای متفیان عجین شده است.

رئیس هیئت پهلوانی شهرری در ادامه گفت: شهرری در بیشتر رشته‌های ورزشی قهرمان خیز و پهلوان‌پرور است که این ورزشکاران با نام و آوازه نیک، مایه افتخار هستند و با حداقل امکانات بهره وری حداکثری دارند.

روشنی در پایان خاطرنشان کرد: در این باستانی که به مناسبت عید غدیر در مرکز شهرری برگزار شد 110 مرشد در تمامی گروه‌های سنی همزمان با یکدیگر ضرب نوازی کردند و پس از آن به سمت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) راهی شدند و امیدواریم با این حرکت بزرگ که نشانگر ارادت و علاقه ورزشکاران شهرری به امیرالمومنین (ع) است، تمایل و علاقه جوانان و نوجوانان برای شرکت در این ورزش باستانی و مذهبی افزایش یابد.

انتهای پیام/

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.