1397051511582669314949474

واکنش تند علمای برجسته اهل‌سنت به هتک حرمت حرم امام رضا(ع)/ این اقدام را محکوم می‌کنیم/ عاملان حادثه به اشد مجازات برسند

گروه استان‌ها – علمای برجسته اهل‌سنت کردستان حمله به سه طلبه در حرم امام رضا(ع) را به شدت محکوم کرده و خواهان اشد مجازات عاملان شهادت و مجروح کردن روحانیون جهادگر مشهد مقدس هستند.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، در پی جنایت و حادثه دلخراش هتک حرمت به حرم مبارک امام رضا(ع) و تهاجم به سه نفر از علمای جهادگر و خدمتگزار مشهد مقدس، علمای برجسته اهل‌سنت استان کردستان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم ضمن ابراز همدردی و محکومیت شدید این تعرض به ساحت مقدس حضرت رضا(ع) و روحانیت معزز، خواستار برخورد قاطعانه با عاملان این اتفاق ناگوار هستند.

ماموستا فایق رستمی، نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سنندج با تسلیت شهادت جانگداز شخصیتی مجاهد و انقلابی، جناب حجت‌الاسلام والمسلمین اصلانی، جانباز و برادر 2 شهید و ابراز تأسف از زخمی شدن دو روحانی دیگر اظهار داشت: همه ما مردم استان کردستان این جنایت نابخشودنی را به شدت محکوم کرده و خواهان تقاص خون این شهید عزیزمان هستیم.

وی گفت: حمله مسلحانه در حرم امام رضا(ع) که مرکز نور، معرفت و معنویت است، محکوم و این بار نیز دست کثیف و جنایتکار استکبار جهانی و نظام سلطه از آستین عده‌ای خود فروخته وابسته به سرویس‌های جاسوسی بیگانه و اراذل و اوباش بی‌ریشه بیرون آمده و منجر به شهادت یک روحانی جهادگر و حامی مردم و زخمی شدن دو تن دیگر از عالمان کشورمان شد.

عالم برجسته اهل سنت استان کردستان با یادآوری اینکه ترور و خون ریختن مسلمانان بر خلاف دیدگاه قرآن است، تصریح کرد: حادثه حرم رضوی از سوی عوامل گروهک‌های تکفیری از دیدگاه اسلام و جامعه و وجدان بشریت محکوم و جنایتی بر علیه بشریت است و هیچ انسانی نمی‌تواند این جنایت را محکوم نکند.

وی بیان کرد: امیدواریم همه کسانی که دلسوز اسلام، نظام و انسانیت هستند، این جنایت را محکوم کنند و همه با هم یکصدا و یکدل خواهان برخورد قاطعانه با عاملان این حادثه هستیم.

ماموستا رستمی شهادت انسان بی‌گناه آن هم با زبان روزه و در حرم مبارک امام رضا(ع) اقدامی ناشایست و نامبارک دانست و عنوان کرد: گروهک‌های تروریستی با خیال خام خود با این اقدامات تروریستی می‌توانند در وحدت و انسجام شیعه و سنی خدشه‌ای وارد و مدافعان نظام اسلامی و ولایت را از پاسداری خون برادران خود دلسرد کنند، اما غافل از اینکه همه ما اهل‌ تسنن و اهل‌تشیع برادر و مدافع نظام و در یک سنگر بر علیه تکفیری‌ها ایستاده‌ایم.

حادثه حرم امام رضا(ع) باعث تاثر و تالم خاطر همه ایرانیان شد

ماموستا محمد امین راستی، امام جمعه موقت سنندج نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم جنایت تروریستی در حرم مطهر امام رضا(ع) را محکوم کرد و اظهار داشت: حادثه تلخ و دلخراش حمله به روحانیون جهادگر و مردمی که منجر به شهادت یک نفر و زخمی شدن دو عالم دیگر شده، باعث تاثر و تالم خاطر همه ملت ایران به ویژه مردم استان کردستان شد.

وی گفت: ضمن ابراز همدردی و آرزوی سلامتی برای زخمی شدگان و عرض تسلیت به خانواده شهید والامقام حجت‌الاسلام والمسلمین اصلانی، این اقدام جنایتکارانه گروه‌های تروریستی در حرم امام رضا(ع) را به شدت محکوم می‌کنیم.

عالم برجسته اهل‌سنت استان کردستان تصریح کرد: این مصیبت بزرگ و هشدار دهنده که اندوه و تأثر همه مسلمانان شیعه و سنی کشور به ویژه مردم کردستان را موجب شد، زنگ خطری بوده که باید از تکرار این اقدامات جلوگیری و عاملان این اقدام تروریستی به اشد مجازات خود برسند.

وی تصریح کرد: تمام مردم استان کردستان به شدیدترین لحن این جنایت هولناک را محکوم خواهیم کرد و از همه مدافعان نظام و اسلام خواهانیم که برای محکومیت این اقدام لحظه‌ای ساکت ننشینند تا افکار تروریستی و اقدام پلید آنان برای دنیا روشن شود.

ماموستا راستی ابراز داشت: امیدواریم با همت و پیگیری مجدانه مسئولان متولی، مجازات طراحان و عاملان این جنایت ددمنشانه به سرعت و با جدیت دستور کار قرار گرفته و ضمن اجرا، تمهیدات لازم برای پیشگیری از تکرار این فجایع غم‌بار صورت گیرد.

اقدام اخیر گروهک‌های تکفیری از دیدگاه بشریت محکوم است

ماموستا عبدالرحمن خدایی، امام جمعه بانه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن محکومیت به شهادت رساندن حجت‌الاسلام والمسلمین اصلانی و زخمی کردن دو تن دیگر از روحانیون برجسته و جهادگر مشهد مقدس اظهار داشت: این اقدام اخیر گروهک‌های تکفیری آن هم در حرم مبارک امام رضا(ع) جنایتی بزرگ و همه وجدان بشریت آن را محکوم می‌کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم خداوند متعال انتقام خون این شهید عزیز را بگیرد، گفت: جای تأسف است که مزدوران ضدانقلاب در ماه مبارک رمضان در حرم امام رئوف روحانیون بی‌گناه را با زبان روزه به شهادت برسانند، آیا این جنایتکاران خود را انسان می‌نامند، آیا بویی از شرافت و انسانیت برده‌اند؟

عالم برجسته اهل‌سنت تصریح کرد: در این اقدام اخیر که عوامل تروریست‌ کور دل حرمت حرم مطهر امام رضا(ع) را نگرفتند و در این مکان مقدس با حمله مسلحانه روحانیون را مجروح و به شهادت رساندند، هیچ توجیهی ندارد و مسئولان متولی انتظار می‌رود ضمن برخورد قاطعانه با این جریانات تکفیری و تروریستی، اقدامات پیشگیرانه‌ای نسبت به حفظ و امنیت زائران انجام و در مجازات عاملان این جنایت هولناک، هیچ کوتاهی نشود.

ماموستا خدایی عنوان کرد: بنده نیز به نوبه خود به خانواده این شهید روحانی حادثه حرم امام رضا(ع) صمیمانه تسلیت عرض کرده و برای مجروحان شفای عاجل از درگاه خداوند متعال مسالت دارم.

حادثه حرم امام رضا(ع) اقدامی کورکوانه و همسو با افکار تروریست‌ها بود

ماموستا مصطفی شیرزادی، امام جمعه مریوان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن محکوم‌کردن شدید جنایت وقیحانه در حرم مطهر امام رضا(ع) اظهار داشت: با تاثر و اندوه فراوان هتک حرمت به ساحت مقدس حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و سوء قصد به جان سه نفر از روحانیون عرصه خدمت و به شهادت رساندن یکی از این عزیزان را تسلیت عرض می‌کنیم؛ یقیناً چنین جنایاتی از سوی گروهک‌های تکفیری و عوامل خودفروخته و نوکر استکبار جهانی، جز با خواست و چراغ سبز دولت مستکبر آمریکا و صهیونیست خون آشام انجام نمی‌شود.

وی با بیان اینکه جنایت تروریست‌ها در به شهادت رساندن مسلمانان به ویژه روحانیون مدافع نظام اتفاق جدید نیست و همواره این جنایت‌ها و ترورها اتفاق افتاده است، گفت: اسلام مکتب شهادت است و شوق شهادت در خون و فکر همه ما عالمان است و تحت هیچ شرایطی از پاسداری از انقلاب و رهبری عقب‌نشینی نمی‌کنیم.

عالم برجسته اهل‌سنت استان کردستان با بیان اینکه اقدام اخیر به شهادت رسانن و مجروح کردن روحانیون مشهد مقدس یک اقدامی کورکوانه و همسو با افکار تروریست‌ها بود، تصریح کرد: هر شهادتی باعث وحدت، اتحاد و دفاع بیشتر از خون و آزادی می‌شود؛ یقیناً حجت‌الاسلام والمسلمین اصلانی در این حادثه مظلومانه به شهادت رسید و یقیناً به اندازه قطره قطره خون مبارکش طرفدار و حامی برایش پیدا شده و اکنون همه ملت آزادی‌خواه ایران به ویژه کردستانی‌ها مرزدار خواهان برخورد با عاملان این جنایت هستند.

وی با یادآوری اینکه راه شهیدان تا دنیا دنیاست، ادامه‌ دارد، تصریح کرد: عاملان این جنایت تروریستی با افکاری غلط و قلبی کثیف و آلوده تحمل دیدن پاسداری عالمان دین از نظام و اسلام را ندارند و همانند حادثه اخیر مشهد، ناجوانمردانه به جان مسلمانان افتاده و خون آنان را ریخته و به اماکن متبرکه مسلمانان شیعه و سنی؛ حرم مبارک امام رضا(ع) بی‌احترامی و اهانت می‌کنند.

ماموستا شیرزادی با ذکر اینکه این حادثه تلخ و ناگوار از دیدگاه هر انسان عاقل و آزادی‌خواه محکوم و همه اهل‌سنت نیز آن را به شدت محکوم و از خون و جایگاه روحانیون جهادگر مشهد حمایت می‌کنند، تأکید کرد: اکنون درخواست شناسایی، بازداشت و صدور اشد مجازات برای عاملان اصلی این جنایت هستیم.

گزارش کامل تسنیم از سوءقصد به جان 3 طلبه در ‌حرم مطهر رضوی/ شهادت یک طلبه ‌جهادی/ بازداشت 5 متهم مرتبط با حادثه + فیلم

به گزارش تسنیم؛ همزمان با سومین روز ماه مبارک رمضان 3 روحانی حاضر در صحن پیامبر اعظم(ص) حرم مطهر رضوی(ع) با ضربات چاقوی فردی مزدور مورد حمله قرار گرفتند، در این حادثه حجت‌الاسلام اصلانی از روحانیون ‌فعال حاشیه شهر مشهد ‌با زبان روزه در صحن جامع به شهادت رسید‌‌. دو طلبه دیگر نیز مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

انتهای پیام/481/ش

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.