140001041211580922469774

4 پایگاه ملی در جشن نوروزگاه استان خراسان رضوی مشارکت دارد + فیلم

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی گفت: امسال در مراسم نوروز ۱۴۰۱ چهار پایگاه ملی در جشن نوروزگاه استان خراسان رضوی مشارکت دارد.

– اخبار استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سیدجواد موسوی برگزاری درباره آیین نوروزگاه در بهار خاوران اظهار داشت: امسال با توجه به تقارن نوروز 1401 با اعیاد شعبانیه مراسم ویژه‌ای تدارک دیده شده تا فرارسیدن بهار را با شکوه‌تر از سال‌های گذشته جشن بگیریم.

موسوی در ادامه گفت: در مراسمی که برای استقبال از بهار در استان خراسان رضوی تدارک دیده شده است چهار پایگاه ملی مشارکت دارند که هر یک از این پایگاه‌ها متناسب با محل و پیشینه‌تاریخی خود میزبان گردشگران خواهند بود.

وی درباره این چهار پایگاه ملی میراث فرهنگی اظهار داشت: پایگاه میراث فرهنگی توس سوم فروردین، پایگاه میراث فرهنگی آسبادهای نشتیفان خواب چهارم فروردین، پایگاه میراث فرهنگی فنات قصبه گناباد پنجم فروردین و پایگاه میراث فرهنگی شیخ احمد جام در تربت جام ششم فروردین با برنامه‌های ویژه میزبان گردشگران و علاقمندان بوده و هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی همچنین درباره سایر بخش‌های فعال در طرح نوروزگاه استان خراسان رضوی تاکید کرد: در این ویژه برنامه‌ها 3 منطقه نمونه گردشگری، 22 شهرستان و هفده روستا مشارکت دارند که برای هرکدام متناسب با ظرفیت ها و پتانسیل‌های گردشگری برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده شده است.

حال و هوای بهاری خیابان‌ها و معابر بجنورد در نوروز 1401+فیلممیزبانی شبانه مسافران نوروزی در بارگاه امام رئوف/ 6 رواق و شبستان حرم امام رضا(ع) به اسکان مسافران اختصاص یافت72 نوروزگاه در اماکن گردشگری و ابنیه تاریخی اصفهان آماده ارائه خدمات به مسافران استاستان مازندران صدر مقاصد سفرهای نوروزی کشور به خود اختصاص داد

به گفته وی در برنامه‌های یاد شده شهرداری‌ها، شوراهای شهر، دهیاری‌ها، شورای روستا، بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد مشارکت دارند.

انتهای پیام/ی

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.