1399100207423876121863234

5 تن مرغ از واحد قطعه‌بندی غیرمجاز در پایتخت کشف و ضبط شد

گروه استان‌ها – رئیس اداره دامپزشکی تهران از کشف بیش از ۵ تن مرغ از واحد قطعه‌بندی غیرمجاز در پایتخت خبر داد و گفت: حمل‌ونقل و قطعه‌بندی فرآورده‌های خام دامی در شرایط نامطلوب خطر آلودگی با انواع عوامل بیماری‌زا را افزایش می‌دهد.

– اخبار استانها –

محمد رحمتی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در استان تهران، با اشاره به کشف بیش از 5 تن مرغ از واحد غیرمجاز اظهار داشت: هم‌زمان با اجرای طرح تشدید نظارت بر فرآورده‌های خام دامی ویژه عید نوروز و ماه مبارک رمضان و طی گزارش مردمی مبنی بر قطعه‌بندی مرغ در یک واحد غیرمجاز بیش از 5 تن مرغ که در شرایط نامناسب نگهداری و قطعه‌بندی می‌شد کشف و ضبط گردید.

وی افزود: عامل بسیاری از مسمومیت‌های غذایی آلودگی‌های ثانویه فرآورده‌های خام دامی است لذا سلامت و بهداشت در آماده‌سازی و نگه‌داری این محصولات بسیار قابل توجه است.

رئیس اداره دامپزشکی تهران در ادامه گفت: حمل‌ونقل، نگهداری و قطعه‌بندی فرآورده‌های خام دامی در شرایط نامطلوب خطر آلودگی این فرآورده‌های پروتئینی با انواع عوامل بیماری‌زا را به‌شدت افزایش می‌دهد و دامپزشکی پایتخت به جد با هرگونه تخلف در این حوزه برخورد خواهد کرد.

یک مقام سازمان دامپزشکی: کشتارگاه های دام و طیور تعطیل نیستند55 گروه نظارتی دامپزشکی بر بازار استان مرکزی نظارت دارد + تصویرتوصیه‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی برای خرید ماهی سفره هفت سین

رحمتی در پایان خاطرنشان کرد دامپزشکی در تمامی شرایط چه در زمان شروع طرح تشدید و چه در زمان قبل از آن وظایف نظارتی خود را با جدیت دنبال می‌کند و از شهروندان درخواست داریم ضمن تهیه فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود از مراکز معتبر و مورد تأیید دامپزشکی با عمل به توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی ضامن سلامت خود و خانواده خود باشند.

انتهای پیام/ش

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.