1400011812010527022532684

آخرین اخبار امیکرون در ایران| فوتی‌ها دوباره 2 رقمی شد / کاهش 34 درصدی نرخ ابتلای روزانه نسبت به هفته قبل + نقشه و نمودار

گروه استان‌ها ـ دو رقمی شدن دوباره نرخ موارد فوتی‌های روزانه ناشی از کرونا نشان می‌دهد پیک ششم در سراشیبی قرار گرفته و درصورت همراهی هموطنان به زودی شاهد عبور کامل از این پیک خواهیم بود.

– اخبار استانها –

به‌گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، در شرایطی که آمارهای روزانه منتشر شده از سوی وزارت بهداشت نشان می‌دهد روند نزولی نرخ ابتلای روزانه از ابتدای هفته ادامه دار بوده و اکنون بعد گذشت حدود یک ماه نرخ موارد فوتی‌ها دوباره دو رقمی شده است.

این درحالی است که کارشناسان بهداشت ودرمان ضمن ابراز خرسندی از این روند تاکید می‌کنند: نباید فراموش کرد هنوز ویروس منحوس در ایران فعال است و درصورت عادی انگاری بخصوص در اماکن پرجمع و کلانشهرها این روند دوباره قابلیت معکوس شدن و سیر صعودی به خود گرفت را داشته باشد.

این گروه معتقدند قدرت سرایت بسیار بالای سویه امیکرون و ثبت مواردی از زیر گروه‌های همین سویه ویروس جهش یافته کرونا در کشور بیانگر این نکته است که هنوز آتش زیر خاکستر ویروس منحوس در سراسر ایران فعال است و در ایام پایانی سال نباید به استقبال خطر برویم.

در این زمینه کارشناسان تاکید می‌کنند بهترین راهکار برای مدیریت کم هزینه شرایط تا رسیدن به ثبات کامل در پیک ششم و عبور از آن رعایت پروتکل‌های اجتماعی به صورت کامل از سوی هموطنان و تکمیل مراحل واکسیناسیون بخصوص برای کودکان و رده‌های سنی 5 تا 12 سال است چون این گروه می‌توانند به عنوان ناقلان شیرین زبان پس از ابتلا به ویروس منحوس کام والدین را در ایام نوروز تلخ کنند و زنجیره انتقال در سراسر جامعه دوباره تشکیل شود.

کارشناسان درباره اهمیت تهویه کامل هوا در دورهمی‌های خانوادگی و دیدوبازدیدهای نوروزی تاکید می‌کنند: اگرچه در این دوره با توجه به سطح بالای واکسیناسیون نرخ ابتلا روند نزولی به خود گرفته و مسئولان وزارت بهداشت محدودیت خاصی در نوروز 1401 برای سفر هموطنان ایجاد نکرده‌اند اما واقعیت امر اینجاست که خود هموطنان باید در نظر داشته باشند که خودشان می‌توانند با توجه به سه نکته یعنی رعایت پروتکل‌های بهداشتی، واکسیناسیون و عدم تجمع در امکان سربسته مانع از شکل‌گیری دوباره پیک جدید باشند.

به گفته کارشناسان همچنین می‌گویند بهتر است هموطنان درصورتی که برای دید و بازدید یا حتی مسافرت برنامه‌ریزی می‌کنند هنگام حضور در منزل یا محل اقامت خود نسبت به تهویه مناسب هوا توجه ویژه داشته باشند و در طول مسیر هم درصورت استفاده از وسایل نقلیه عمومی از ماسک استفاده کنند و در خودروهای شخصی علاوه بر ماسک تهویه مناسب هوای داخل خودرو را در نظر داشته باشند.

جدیدترین اخبار امیکرون در ایران | عادی انگاری عامل افزایش هزینه مدیریت همه‌گیری / سال جدید را با پیک تازه کرونا آغاز نکنیم+ نقشه و نمودارجدیدترین اخبار امیکرون در ایران| غربالگری هوشمند و نوروزی با کمترین نرخ ابتلا/ استفاده از ماسک را جدی بگیریم + نقشه و نمودارجدیدترین اخبار امیکرون در ایران| رشد 71.8 درصدی نرخ ابتلا/ مراقب سویه جدید در اقامتگاه‌ها باشیم + نقشه و نمودار

استان ایلام/ یک مورد فوتی و 19 ابتلای جدید

جاسم محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام، اظهار کرد: تاکنون تعداد 78هزار و 386نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده‌اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در 24ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی 19مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تاکید بر اینکه درحال‌حاضر 37بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در 24ساعت اخیر 9بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبودیافته‌ها 76هزار و 231نفر بوده است.

محمدی گفت: در 24ساعت گذشته یک مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان مربوط به شهرستان ایلام گزارش شده و مجموع فوت‌شدگان ناشی از کرونا تا کنون یک هزار و 227نفر بوده است.

واکسن برکت , واکسن ایرانی کرونا , کرونا ,

استان اصفهان/ 214 مورد ابتلای جدید ثبت شد

پژمان عقدک در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 214 مورد مثبت ابتلای قطعی گزارش شده است.

وی افزود: در همین بازه زمانی 1303تست کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گرفته شده که از این میزان 214 مورد مثبت اعلام شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر 437 بیمار کرونایی بستری هستند، گفت: در شبانه‌روز گذشته 67 بیمار به بیماران بستری اضافه شدند و 89 بیمار هم ترخیص شدند.

عقدک تصریح کرد: 94 نفر هم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال وخیم‌تری نسبت به بقیه بستری‌ها دارند و یک مورد فوتی قطعی کرونا در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به مجموع بیماران کرونایی بستری شده از ابتدا تا کنون، اظهار داشت: 201 هزار و 424 بیمار در اثر ابتلا به ویروس منحوس کرونا بستری شدند که از این تعداد 135 هزار و 945 نفر بهبود و 6 هزار و 573 نفر فوت کردند.

استان اردبیل/ نرخ ابتلای روزانه به پایین‌ترین در 60 روز اخیر رسید

علی محمدیان اردی با اشاره به آغاز روند نزولی شاخص های شیوع کرونا در استان اردبیل از سه هفته قبل افزود: آمار مبتلایان روزانه کووید.19 در این استان نیز طی شبانه روز گذشته به 20 نفر کاهش یافته که پایین‌ترین آمار 2 ماه گذشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اعلام کرد: در ادامه تداوم روند نزولی شیوع کرونا، مجموع شمار مبتلایان بستری همزمان در مراکز درمانی این استان در شبانه‌روز گذشته 2 رقمی شده و به 91 نفر کاهش یافت.

وی با اشاره به کاهش فوتی‌های روزانه مبتلایان به کووید.19 در استان اردبیل به یک نفر طی شبانه‌روز گذشته، مجموع شمار جان‌باختگان 6 موج شیوع کرونا در این استان طی 2 سال گذشته را 2 هزار و 760 نفر ذکر کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین با امیدوارکننده خواندن روند کاهشی شیوع موج ششم کرونا در استان اردبیل طی روزهای اخیر گفت: کاهش شمار بستری روزانه و مجموع مبتلایان کرونا در این استان طی چند روز گذشته نشانگر اثرگذاری مثبت واکسیناسیون است.

دکتر محمدیان‌اردی با هشدار به احتمال اوج‌گیری شیوع بیماری کووید.19 در استان اردبیل طی روزهای آینده و در پی ازدحام مناسبت‌های مربوط به عید نوروز اضافه کرد: همه آحاد مردم باید مراقبت‌های بهداشتی کنترل کرونا را جدی بگیرند.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های مشگین‌شهر، پارس‌آباد، اردبیل، نیر، خلخال و سرعین در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های نمین، اصلاندوز، گرمی، بیله‌سوار و کوثر نیز در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل از بستری شدن 34 نفر از مبتلایان به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی این استان طی شبانه‌روز گذشته خبرداد و افزود: در شبانه‌روز گذشته 24 نفر از مبتلایان بستری در مراکز درمانی این استان نیز پس از بهبودی نسبی و ادامه درمان در منزل ترخیص شدند.

وی بر استفاده از ماسک، ایجاد تهویه در فضاهای سرپوشیده و رعایت فاصله اجتماعی و لزوم پرهیز از دورهمی، عادی‌انگاری بیماری کووید.19 و نیز استفاده مستمر از ماسک توسط شهروندان تاکید کرد.

دکتر محمدیان‌اردی با اشاره به تزریق 2 میلیون و 169 هزار و 277 دُز واکسن نوبت اول دوم و دوم و سوم در استان اردبیل، نرخ تزریق نوبت اول واکسن کرونا در این استان را 97 درصد جمعیت هدف معادل 958 هزار و 314 دُز و نرخ تزریق نوبت دوم را حدود 87 درصد معادل 835 هزار و 469 دُز ذکر کرد و گفت: این استان در تزریق نوبت اول و دوم واکسن کرونا، در رده استان اول و دوم کشوری قرار دارد.

استان البرز/ 3 فوتی در 24 ساعت گذشته

مهرداد بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج در مورد آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان البرز اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 25 بیمار با علائم کووید 19 در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی افزود:مجموع کل موارد بستری شامل "قطعی، محتمل و مشکوک" از ابتدای شیوع کرونا تا امروز در استان البرز 85 هزار و 708 نفر بوده است.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 175 نفر شامل موارد"قطعی، محتمل و مشکوک"، در مراکز درمانی بستری هستند بیان کرد: از این تعداد، ابتلای 81 نفر به بیماری کووید 19، تا این تاریخ قطعی شده است.

بابایی با اشاره به اینکه شیوه نامه های بهداشتی باید با جدیت بیشتری اجرا شود، گفت:در 24 ساعت گذشته 3 بیمار کووید 19 جان خود را از دست داده است و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به 6773 نفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تزریق دز سوم واکسن تاثیر به سزایی در پیشگیری و کاهش مرگ و میر کرونایی دارد، تصریح کرد: خوشبختانه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 78 هزار و 757 نفر از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

استان بوشهر/ موارد بستری در مراکز درمانی کاهش یافت

حسن ملکی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به سیر نزولی ابتلا به کرونا در استان اظهار داشت: هر گونه ساده‌انگاری در برابر کرونا سبب وقوع شیوع مجدد این بیماری می‌شود، از این نظر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله استفاده مکرر از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش مسافرت به شهرهای مختلف استان خبر داد و بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی و افزایش سفرها، تکمیل واکسیناسیون عمومی و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای مهار بیماری کرونا ضروری است.

وی کاهش 160 درصدی بیماران کرونایی در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر از 270 نفر در هفته نخست اسفند اکنون به 74 نفر رسیده است.

ملکی‌زاده با اشاره به اینکه 27 بیمار جدید در 24 ساعت گذشته در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بستری شدند خاطر نشان کرد: با بستری شدن 27 بیمار جدید، شمار کل بستری‌های کرونا در استان به 74 نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شمار بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه را مورد اشاره قرار داد و افزود: افزود: اکنون 13 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه ( آی. سی. یو ) بستری هستند و حال 4 نفر از آن‌ها وخیم است.

وی از مرگ یک شهروند بوشهری دیگر بر اثر کرونا خبر داد و خاطر نشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس 2 هزار و 142 بیمار جان خود را از دست داده‌اند.

استان فارس/ فوتی‌های کرونا همچنان تک رقمی

براساس آخرین وضعیت اعلام شده درباره رنگ‌بندی کرونایی 6 شهرستان استان فارس شامل سرچهان، خرمبید، اقلید، کوهچنار، ممسنی و خنج در وضعیت قرمز هستند و شهرستان‌های بیضا، شیراز، کازرون، ارسنجان، فسا، جهرم، داراب، زرین دشت، لارستان و اوز در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

مابقی شهرستان‌های استان در وضعیت زرد هستند و براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز شمار افرادی که روزانه بر اثر کرونا در بیمارستان‌های استان بستری می‌شوند یا فوت می‌کنند نیز رو به کاهش است.

با این حال با توجه به پیش‌بینی سفرهای نوروزی گسترده از سوی مسافران به شیراز همواره این دغدغه و نگرانی برای تشدید وضعیت در استان وجود دارد.

براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون دو میلیون و 90 هزار و 161 تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 617 هزار و 30 بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و 723 هزار و 120 تست تشخیصی مولکولی بوده که 512 هزار و 342 مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون 367 هزار و 41 مورد تست سریع انجام شده و 104 هزار و 688 بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری 84 بیمار جدید در 24 ساعت گذشته، هم اکنون 487 بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، 95 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

در 24 ساعت گذشته هفت هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید 19 از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و 949 نفر رسید.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و 950 هزار و 847 دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و 391 هزار و 822 دُز نوبت اول، سه میلیون و 78 هزار و 826 دُز نوبت دوم و یک میلیون و 480 هزار و 199 دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

استان قزوین/ نرخ بستری‌ها 38 درصد افزایشی شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از کاهش 122 درصدی موارد روزانه ابتلای قطعی به کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 11 بیمار کرونایی جدید در آزمایشگاه‌های منتخب کووید استان قزوین شناسایی شدند که این آمار نسبت به روز گذشته 13 نفر کاهش داشته است.

جلال رحمانی با اشاره به افزایش 38 درصدی نرخ روزانه بستری‌های کرونایی گفت: در شبانه‌روز اخیر 29 بیمار کرونایی به خاطر علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های قزوین بستری شدند که این آمار در قیاس با روز قبل 8 نفر افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: همچنین در حال حاضر 16 بیمار کرونایی بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های قزوین با اتصال به دستگاه ونتیلاتور نفس می‌کشند که این آمار درست به اندازه روز پیش است.

رحمانی از کاهش 200 درصدی نرخ روزانه مرگ‌ومیر کرونایی هم خبر داد و گفت: در 24 ساعت گذشته ففط یک بیمار بدحال کرونایی به علت شدت علائم بیماری و ضعف مفرط جسمانی جان خود را از دست داد که این آمار در مقایسه با روز گذشته 2 نفر کاهش داشته است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به افزایش 28.6 درصدی موارد روزانه بهبودیافتگان کرونایی افزود: در شبانه‌روز اخیر 27 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های استان قزوین مرخص شدند که این آمار 6 نفر از روز قبل بیشتر است.

وی ادامه داد: در نهایت آمار مجموع بستری‌های کرونایی فعلی استان قزوین بدون تغییر نسبت به روز قبل 140 نفر است که یک‌سوم بالاترین آمار کل بستری‌های کرونایی در پیک ششم است.

استان سمنان/روند کاهشی آمار مبتلایان ادامه دارد

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به تداوم روند کاهشی مبتلایان و بستری‌ها در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه اظهار داشت: با ابتلای قطعی پنج بیمار جدید مبتلا به کرونا در شهرستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، مجمع مبتلایان قطعی به این ویروس به 60 هزار نفر نزدیک‌تر شد.

دکتر کامران قدس افزود: همچنین در 24 ساعت گذشته یک بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در بیمارستان‌های حوزه تحت پوشش دانشگاه بستری شد.

کامران قدس در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون 59 هزار و 945 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شدند.

وی خاطرنشان کرد: مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز بیماری کرونا ویروس تا کنون به 11 هزار و 703 نفر رسیده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تصریح کرد: 48 هزار و 245 بیمار نیز به‌صورت سرپایی شناسایی شدند.

قدس با اشاره به آمار بهبود یافته از بیماری کرونا از ابتدا تا کنون نیز گفت: خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید 19 از ابتدای بروز بیماری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه به 10 هزار و 485 نفر رسید.

کاشان/ ثبت یک فوتی در 24 ساعت گذشته

خوشبختانه با بهبود شرایط کاشان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد اما این موضوع نشان از آن دارد که ویروس کرونا در منطقه کاشان همچنان جولان می‌دهد و از پیک ششم کرونا نیز عبور کردیم.

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 10 بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند، اظهار داشت: از این تعداد هشت بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شده و دو بیمار نیز در بیمارستان سیدالشهداء بستری و بیماری نیز در بیمارستان ثامن شهرستان آران و بیدگل بستری نشده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه بیمار بستری شده در کاشان بیمار با حداقل 38 و حداکثر 88 سال سن دارد، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز بیمار با حداقل 41 و حداکثر 85 سال سن به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شده است.

دلاوری با بیان اینکه تاکنون 38 بیمار حاد تنفسی در دو مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری هستند، ابراز داشت: از این تعداد 28 بیمار در شهرستان کاشان و 10 بیمار نیز در شهرستان آران و بیدگل بستری شدند و از تعداد کل بیماران بیماری نیز به صورت موقت بستری نشدند.

وی از بستری 11 بیمار حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه در دو مرکز درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه یک بیمار آقا 98ساله شهرستان آران و بیدگل جان خود را از دست داده است.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا طی 24 ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به هشت مورد می‌رسد، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان طی 24 ساعت گذشته تعداد 16 بیمار به کلینیک حاد تنفسی مراجعه کرده و تاکنون شش هزار 957 نفر نیز در بخش بستری موقت پذیرش شدند.

وی ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد: از تمامی شهروندان درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

استان گیلان/ 209 بیمار مبتلا در مراکز درمانی بستری هستند

طبق آخرین اعلام سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر 209 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند و روند صعودی آمار بستری‌شدگان کرونایی در استان گیلان که از هفته‌های گذشته نزولی شده همچنان ادامه دارد.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان 36 بیمار کرونایی جدید در شبانه‌روز گذشته به آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان افزوده شده‌اند و حال 59 نفر از بیماران وخیم بوده و در وضعیت مساعدی نیستند.

براساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حال حاضر دو شهرستان استان گیلان شامل رضوانشهر و لنگرود از وضعیت نارنجی خارج و زرد شدند.

شهرستان های صومعه سرا، بندرانزلی، لاهیجان، سیاهکل و رودبار در وضعیت قرمز و شهرستان‌های آستارا، تالش، ماسال، فومن، شفت، رشت، خمام، آستانه اشرفیه، املش و رودسر نیز نارنجی هستند.

از ماه گذشته پیک ششم کرونا که با سویه امیکرون همراه بود در استان گیلان فروکش کرد و روند کاهشی مبتلایان به این بیماری همچنان در استان گیلان تداوم دارد اما محدودیت‌های تردد نیز ادامه دارد.

استان کردستان/شناسایی 19بیمار جدید

فریدون عبدالملکی در گفت‌وگو با خبرنگاران از شناسایی 19 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تاکنون در استان کردستان خبر داد.

وی افزود: در حال حاضر 101 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کردستان بستری بوده که 29 نفر از آنان تحت مراقبت‌های ویژه هستند.

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان به تشریح آمار بستری‌شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان پرداخت و گفت: در حال حاضر در سنندج 63 نفر، سقز 7 نفر، مریوان 8 نفر، قروه 4 نفر، بیجار 5 نفر، کامیاران 4 نفر، دیواندره 1 نفر، بانه 8 نفر و سروآباد 1 نفر بستری هستند.

وی از مرگ 2 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون به 2004 نفر رسیده است.

عبدالملکی بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون 878 نفر در سنندج، 317 نفر در سقز، 154 نفر در قروه، 107 نفر در کامیاران، 160 نفر در بانه، 92 نفر در دیواندره، 76 نفر در بیجار، 191 نفر در مریوان، 24 نفر در دهگلان و 5 نفر در سروآباد جان ‌باخته‌اند.

واکسن برکت , واکسن ایرانی کرونا , کرونا ,

انتهای پیام/ی

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.