1400020600353520822634194

آخرین اخبار کرونا در ایران| رشد 292.95درصدی نرخ ابتلا از 13 فروردین در پیک هفتم/ کودکان ناقلان شیرین‌زبان+ نقشه و نمودار

روند افزایشی نرخ ابتلای روزانه درحالی نسبت به ابتدای ماه ادامه دارد که بررسی آماری نسبت به سیزدهم فروردین نشان می‌دهد این روند با شیب تند اما کاملاً زیرپوستی و در سایه بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی ادامه داشته و نقطه آغاز پیک هفتم کرونا شده است.

– اخبار استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، درشرایطی که اوایل سال نرخ ابتلای روزانه کرونا دورقمی شده بود و تقریباً روزهای بدون فوتی کرونا روز به روز بیشتر می‌شد یکباره ورق برگشت و با آغاز فصل تابستان جهش ناگهانی نرخ ابتلای روزانه نکته‌ای نگران‌کننده شد و در واقع زنگ هشدار احتمال طغیان مجدد بیماری را به صدا در آورد.

در این شرایط کارشناسان بهداشت و درمان هرچند همواره تأکید بر فعال بودن آتش زیرخاکستر کرونا در سراسر کشور داشتند اما واقعیت امر اینجاست که بی‌توجهی و عادی‌انگاری هموطنان نسبت به رعایت پروتکل‌ها عاملی شد که دوباره این شعله‌های پراکنده یکباره زبانه کشید و دوباره شاهد سه‌رقمی شدن نرخ ابتلای روزانه شدیم تاجایی که روز گذشته برخی کارشناسان حتی پیش‌بینی کردند بازگشت نرخ فوتی سه‌رقمی هم در آینده نزدیک دور از انتظار نیست.

این گروه تأکید دارند اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و البته تکمیل فرآیند واکسیناسیون به‌خصوص برای افرادی که حداقل 6 ماه از تزریق دُز سوم آنها گذشته است واقعیتی است که هموطنان نباید فراموش کنند چون این کم‌هزینه‌ترین راهکار مدیریت کرونا در پیک هفتم با فعالیت گسترده زیرسویه‌های ویروس اومیکرون است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

احتمال‌3‌رقمی‌شدن مرگ‌های کرونا

حمید سوری، اپیدمیولوژیست با اشاره به این‌که بالاترین تعداد فوتی‌ها مربوط به دوم فروردین با 73 مورد بوده است و اکنون بعد از 134 روز، جدیدترین تعداد فوتی‌ها روزانه 75 نفر اعلام شده است اظهار داشت: این تغییر معنادار نشان‌دهنده کاهش چشمگیر رعایت پروتکل‌ها از سوی هموطنان است که نباید در شرایط فعلی با توجه به برنامه‌های ایام محرم نادیده گرفته شود.

سوری در ادامه تأکید کرد: در این ایام هموطنان به‌خصوص آنهایی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند یا به‌قول معروف جزو افراد پرریسک شناخته می‌شوند باید علاوه بر تکمیل واکسیناسیون با دُز یادآور و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی نسبت به سلامتی خود حساس‌تر باشند.

به‌گفته وی افراد بالاتر از 60 سال، کودکان و البته بانوان باردار جزو افرادی هستند که در این ایام باید نسبت به سبک زندگی خود دقت بیشتری داشته باشند و براساس شرایط همه‌گیری برنامه‌های روزانه خود را تدوین کنند و البته رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی را هم در دستور کار داشته باشند.

به‌نظر این اپیدمولوژیست کشور از نظر جمعیت در طول این پاندمی بیش از 30ماهه معمولاً جزو 10 تا 15 کشور اول دنیا به‌لحاظ مرگ‌ومیر و عوارض اپیدمی بوده است، درحالی که نباید چنین باشد.

سوری همچنین معتقد است در شرایطی که هر روز به تعداد فوتی‌ها، بستری‌های جدید و مبتلایان اضافه می‌شود، همچنان توصیه بر تزریق دوز یادآور است، درحالی که به‌استناد آمارها، میزان واکسیناسیون برای دوزهای سوم و چهارم در کشور پایین است.

تغییرات معنادار آماری

این درحالی است که روز گذشته انتشار آمارهای روزانه در سیزدهمین روز از مرداد 1401 این واقعیت را رسماً نشان داد که نباید ویروس منحوس را دست‌کم گرفت و به آن بی‌تفاوت بود چون اگر بخواهیم روند فعالیت این ویروس را در سراسر ایران از ابتدای سال درنظر داشته باشیم می‌بینیم همواره در مدار صعود آن‌هم کاملاً زیرپوستی بوده است.

برای یافتن واقعیت فعالیت ویروس منحوس از روز سیزدهم فروردین تا دیروز فقط کافی است به نرخ ابتلای روزانه توجه داشته باشیم تا دریابیم این شاخص رشدی معادل 292.95 درصد داشته و از 36 مورد روزانه در ابتدای دوره مورد نظر به نزدیک 7450 نفر رسیده است.

به‌گفته کارشناسان این افزایش درواقع آغاز حرکت دومینوی همه‌گیری آن‌هم در پیک هفتم است چون در مقایسه سایر شاخص‌ها می‌بینیم همواره روند صعودی ادامه‌دار است به‌عنوان مثال در بخش بستری در مراکز درمانی هم شاهد رشدی معادل 288.95 درصد هستیم و رقم 326 مورد روزانه یکباره به 1268 نفر رسیده و همچنین واقعیت نگران‌کننده اینجاست که می‌بینیم نرخ موارد فوتی روزانه در میانه پیک هفتم رشدی معادل 118.91 درصد را تجربه کرده و از 37 مورد روزانه نزدیک به سه برابر شده است و روز گذشته 81 نفر از هموطنان مشخصاً به‌دلیل ابتلا به بیماری کرونا از دنیا رفته‌اند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

مراقب مزمن‌شدن کرونا باشیم

مسعود مردانی، عضو ستاد مقابله با کرونا نیز چندی پیش در گفت‌وگو با خبرنگاران تأکید کرد: 30 درصد از افرادی که مبتلا به زیرسویه جدید کرونا می‌شوند، ممکن است به‌ عارضه کرونای مزمن مبتلا شوند که ضعف، سستی بدن، شکم‌درد، کلیه‌درد، سردرد و ریزش شدید مو را برای فرد به‌همراه دارد.

مردانی، همچنین تصریح کرد: در زمان حاضر کشور ما و جهان با بازگشت کرونا با یک زیرسویه جدید به نام BA.5 و BA.4 روبه‌رو شده است که همین امر باعث شده است که آمار مبتلایان و بستری‌های کرونا با روند افزایشی روبه‌رو شود.

وی با اشاره به تغییر معنادار تعداد شهرستان‌های پرخطر یا همان قرمز کرونایی در سراسر ایران، افزود: ویژگی این زیرسویه جدید نسبت به زیرسویه‌های جدید انتقال بالای سریع آن است، اما میزان مرگ‌ومیر و بستری در قسمت مراقبت‌های ویژه کمتر از سویه‌های دیگر کرونا است.

این عضو ستاد مقابله با کرونا معتقد است: دورقمی شدن آمار فوتی‌های کشور و میزان بستری‌های کرونا در کشور، کم بودن میزان مرگ‌ومیر، بستری و بستری در قسمت مراقبت‌های ویژه ICU این سویه را نقض نمی‌کند، بلکه علت اصلی این است که میزان شیوع این زیرسویه نسبت به سویه‌های قبلی بالاتر است و همین امر باعث شده است فکر کنیم میزان کشندگی این زیرسویه بالاست در صورتی که میزان کشندگی و تعداد بستری این زیرسویه برحسب جمعیت مورد ابتلاء نسبت به سویه‌های قبلی کرونا بسیار پایین‌تر است.

وی ادامه داد: دورقمی شدن آمار فوتی‌های کشور و افزایش بستری‌های کرونا در کشور بیشتر مربوط به افراد واکسن‌نزده و افراد مسن و دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند قلب و عروق، بیماری‌های خاص و غیره است.

مردانی با اعلام اینکه "اکنون چیزی به‌عنوان سرماخوردگی نداریم"، اضافه کرد: علائم ابتلاء به زیرسویه BA.5 و BA.4 بدن‌درد، کمردرد، دردهای کلیوی، ضعف بدنی شدید است در صورتی که در سویه‌های قبلی کرونا علائم آن سرفه شدید، و افزایش دمای بدن، تب بالا و مهم‌تر از همه تنگی نفس بود.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

کودکان را دریابیم

از سوی دیگر کارشناسان براین باورند که بی‌توجهی برخی والدین نسبت به واکسیناسیون کودکان در محدوده سنی مورد تأیید وزارت بهداشت نیز باعث شده است میان مبتلایان جدید کرونا که به بخش درمانی مراجعه می‌کنند تعداد کودکان چشمگیر باشد.

به‌گفته این گروه البته دلیل دیگری که کودکان در این دوره از اپیدمی کرونا بیشتر بیمار می‌شوند موضوع قدرت سرایت بسیار بالای ویروس امیکرون و زیرسویه‌های ان است که در سایه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی والدین و البته کودکان مشکل آفرین شده است.

این گروه تاکید می‌کنند دورهمی‌های خانوادگی اکنون به نوعی باعث شده تا کودکان به عنوان ناقلان شیرین زبان شناخته شوند به این دلیل که بسیاری از این گروه سنی نه تنها هیچ علائمی از کرونا ندارند بلکه کاملاشاداب و سرحال مشغول بازی در میان دیگر افراد خانواده هستند و همین روند عاملی در دست به دست شدن ویروس و نهایتا شکل‌گیری خوشه‌های جدید بیماری شده است.

آخرین اخبار کرونا در ایران| موتور ویروس منحوس درحال گرم شدن است / رشد 188.46 درصد موارد فوتی / هنوز با قله پیک هفتم فاصله داریم + نقشه و نمودارآخرین اخبار کرونا در ایران| استقبال از کرونا در تمام استان‌ها/ آیا بحران موج هفتم در راه است؟ + نقشهآخرین اخبار کرونا در ایران| رشد معنادار 116 درصدی نرخ ابتلای روزانه در هفته 127 همه‌گیری + نقشه و نمودار

استان کرمان/ تعداد کل موارد بستری در مراکز درمانی 221 نفر شد

براساس آخرین به روزرسانی‌های نقشه کرونایی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز استان کرمان همچنان 13 مورد و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از 4 به 6 شهر افزایش یافته است؛ همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 6 به 4 کاهش پیدا کرده است و متاسفانه دیگر هیچ شهری در استان کرمان در وضعیت آبی کرونایی قرار ندارد.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19، تا روز گذشته، اظهار داشت: 95 مورد مثبت بستری جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان داشتیم که از این تعداد 48 مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 7 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 24 مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 7 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 9 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.

وی با بیان اینکه تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 221 نفر است، گفت: تعداد فوتی‌های قطعی ابتلا به کووید 19 در 24 ساعت گذشته در استان یک مورد و مجموع جانباختگان کرونا در استان به 5 هزار و 717 نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان واکسن تزریق شده جمعیت بالای 12 سال در استان کرمان را 2 میلیون و 350 هزار و 584 دوز واکسن تزریق شده نوبت اول، 2 میلیون و 84 هزار و 3 دوز واکسن تزریق شده نوبت دوم، 908 هزار و 118 دوز واکسن تزریق شده نوبت سوم و 55 هزار و 932 دوز واکسن تزریق شده نوبت چهارم است.

استان بوشهر/ شناسایی و بستری 46 بیمار کرونایی جدید

حسن ملکی‌زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر لزوم حفظ فاصله گذاری اجتماعی در برگزاری مراسم سوگواری ایام محرم تأکید کرد و اظهار داشت: روند مبتلایان به بیماری کرونا رو به افزایش است و اکنون بیماران بستری در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان سه رقمی شده است.

وی از شناسایی 46 بیمار کرونایی جدید در شبانه‌روز گذشته در استان خبر داد و گفت: اکنون بیماران بستری در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان به 107 نفر رسیده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: اکنون 15 بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که حال برخی از آنها وخیم اعلام شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: در استان بوشهر از آغاز شیوع کرونا تاکنون، متأسفانه 2 هزار و 181 نفر فوت کرده‌اند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان خراسان رضوی/ افزایش 25 درصدی بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه

محمد پهلوان کاشی‌، رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس ،با اشاره به افزایش 25 درصدی تعداد بیماران مبتلا به کرونا بستری در بخش های مراقبت ویژه استان خراسان رضوی، نسبت به ده روز گذشته اظهارداشت: بر اساس بررسی های انجام شده، بیشتر بیماران بستری بدحال، یا واکسنی دریافت نکرده اند و یا واکسیناسیون نافص داشته اند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر133 بیمار مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت ویژه استان خراسان رضوی بستری هستند که 113 نفر از این تعداد در محدوده دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

وی با بیان اینکه روند بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در استان خراسان رضوی افزایشی است خاطر نشان کرد: در حال حاضر 594 بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که 443 نفر از این بیماران در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهدمقدس افزود: طی یک روز گذشته 198 بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که 153 نفر از این بیماران در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری شدند.

دکتر پهلوان کاشی با بیان اینکه تمامی سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمات رسانی به بیماران در آمادگی کامل هستند تصریح کرد: طی شبانه روز گذشته 780 بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به مراکز منتخب کرونا و یا اورژانس بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس مراجعه کردند.

استان سمنان/ ثبت دو مورد فوتی در 24 ساعت گذشته

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از فوت 2 شهروند مرکز و غرب این استان بر اثر ابتلا به کرونا در هفته گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، آن‌گونه که سید سعید کسائیان گفته است؛ در هفته گذشته بیشترین تعداد بستری‌ها در آی سی یو کرونا در 6 شهرستان دامغان، سمنان، مهدی‌شهر، سرخه، آرادان و گرمسار به 18 نفر رسید و البته این آمار بین 11 تا 18 نفر متغیر بود.

وی از بستری 70 بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های مرکز و غرب استان سمنان به دلیل ابتلا به کرونا در هفته گذشته خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه سرعت انتقال سویه جدید ویروس کرونا شش برابر سویه امیکرون است گفت: تکمیل چرخه واکسیناسیون یکی از مهمترین راه کارها برای مقابله با بیماری کرونا است.

حسین شیبانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از افزایش تعدادبستری‌ها و شیوع ویروس کرونا در شهرستان‌های شاهرود و میامی خبر داد وبیان کرد: سویه جدید کرونا نسبت به امیکرون قدرت انتقال بیشتری داشته و می‌تواند به سرعت شیوع پیدا کند.

وی با بیان اینکه بر اساس نظر کارشناسان علم پزشکی سویه جدید بیماری کرونا نسبت به امیکرون 6 برابر قدرت انتقال دارد افزود: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین استفاده از ماسک و پروتکل های بهداشتی از جمله مهم‌ترین راه کارهای مقابله با این سویه جدید است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم بیان کرد: در جلسات مختلف با حضور هیئت‌های مذهبی تذکرات لازم داده شده و از هیئت ها می‌خواهیم نسبت به برگزاری مراسم عزاداری در فضای بازاقدام کنند.

وی افزود: در سویه امیکرون هر بیمار می توانست سه نفر را مبتلا کند اما در سویه جدید این عدد به 18 نفراست که نشان از قدرت شیوع این ویروس دربین مردم دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه مؤثرترین راه مقابله با سویه جدید واکسیناسیون است گفت: در سویه جدید بیماران مزمن و همچنین افراد دیابتی یا کسانی که بیماری قلبی دارند بیشتر در معرض خطر هستند در نتیجه از این افراد می‌خواهیم که کمتر در مجامع عمومی حضور پیدا کنند.

شیبانی همچنین با اشاره به ضرورت استفاده از ماسک بیان کرد: عمدتأ مقاومتی در برابر استفاده از ماسک در جامعه دیده می‌شود که هنوز دلیل آن را نمی‌دانیم؛ چراکه از لحاظ شرعی و همچنین اخلاقی استفاده از ماسک می‌تواند در کنار حفاظت شخصی به عدم انتقال ویروس کرونا به دیگران هم مؤثر باشد؛ لذا استفاده از ماسک بسیار توصیه می‌شود.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان فارس/ نرخ ابتلا سیرصعودی دارد

گستردگی شیوع بیماری کرونا سبب شده که در حال حاضر 3 شهرستان فارس در وضعیت قرمز و 10 شهرستان به رنگ نارنجی درآید، همین مسئله سبب شده که سید وحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز روند ابتلا و بستری در استان فارس طی روزهای اخیر را افزایشی اعلام کند و نسبت به سهل‌انگاری و بی‌توجهی این بیماری هشدار دهد.

وی با تاکید بر ضرورت پای‌بندی تمامی اعضای جامعه به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در برابر کرونا اعلام کرد: با توجه به چرخش بالای کرونا در بین افراد جامعه، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی تمامی افراد الزامی است.

براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون دو میلیون و 194 هزار و 156 تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 644 هزار و 330 بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و 788 هزار و 161 تست تشخیصی مولکولی بوده که 525 هزار و هفت مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون 405 هزار و 995 مورد تست سریع انجام شده و 119 هزار و 323 بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری 89 بیمار جدید طی 24 ساعت گذشته، هم اکنون 433 بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، 67 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

در 24 ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید19 در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و 56 نفر رسید.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و 199 هزار و 828 دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و 426 هزار و 331 دُز نوبت اول، سه میلیون و 133 هزار و 119 دُز نوبت دوم، یک میلیون و 559 هزار و 42 دُز نوبت سوم و 81 هزار و 336 دُز یادآور واکسن بوده است.

استان کردستان/ شناسایی 109 بیمار جدید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، فریدون عبدالملکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از شناسایی 109 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته در استان کردستان خبر داد.

وی تعداد بستری‌شدگان فعلی در مراکز درمانی استان کردستان را 132نفر ذکر کرد و افزود: از این تعداد 13نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه در 24ساعت گذشته مورد فوتی در استان گزارش نشده است، تصریح کرد: متاسفانه آمار مبتلایان و بستری‌شدگان کرونایی در کردستان افزایشی بوده و این وضعیت نگران‌کننده است.

عبدالملکی تزریق واکسن یادآور برای افراد واجدالشرایط را ضروری دانست و یادآور شد: مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی را به صورت کامل و دقیق رعایت کرده و هشدارها را جدی گرفته و از حضور در تجمعات و مراسمات بدون ماسک به‌جد خودداری کنند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان هرمزگان/ 65 بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند

فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بندرعباس اظهار داشت: آنچه که در خصوص بیماری کرونا لازم است تاکید شود لزوم تزریق واکسن کرونا و پیشگیری از ابتلا با تزریق دوز یادآور است.

وی افزود: همچنان در استان شاهد شیوع بیماری هستیم و در مناطق مختلف غربی، مرکزی و شرقی این بیماری در حال افزایش است و شمار بیماران روند صعودی خود را حفظ کرده است.

نوروزیان گفت: مطابق آمارها در حال حاضر در استان بالغ 3553 بیمار کرونایی در استان هرمزگان شناسایی شده که بخشی از این بیماران در منازل خود قرنطینه هستند.

وی تصریح کرد: از این تعداد 3488 نفر بصورت سرپایی و 65 بیمار بصورت بستری تحت درمان هستند و 21 نفر از این بیماران بستری با وضعیت وخیم، بدحال و اینتوبه در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ساعت گذشته هیچ فوتی بدلیل کرونا در هرمزگان ثبت نشده و آمار فوتی ها کماکان دو هزار و 634 نفر است.

وی ادامه داد: در شبانه روز گذشته 21 بیمار جدید با تشخیص کرونا در استان بستری شد و آمار بستری‌ها به 65 بیمار رسید.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان قزوین/ تعداد بیماران بدحال 11 درصد افزایش یافت

جلال رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از کاهش 24 درصدی موارد روزانه ابتلای قطعی به کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 55 مورد جدید ابتلای قطعی به کرونا در آزمایشگاه‌های کووید-19 استان قزوین شناسایی شد که این آمار در مقایسه با روز گذشته 18 نفر کاهش داشته است.

وی با اشاره به کاهش 20 درصدی موارد بستری‌های کرونایی روزانه اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته 40 بیمار کرونایی جدید به علت داشتن علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار 10 نفر کمتر از روز پیش است.

رحمانی از افزایش 11 درصدی بیماران بدحال کرونایی در استان قزوین هم خبر داد و گفت: در حال حاضر 10 بیمار کرونایی با وضعیت وخیم تنفسی و جسمانی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان قزوین با اتصال به دستگاه کمک‌تنفسی ادامه حیات می‌دهند که این آمار از روز قبل یک نفر بیشتر شده است.

وی با اشاره به تکرار آمار مرگ‌ومیرهای کرونایی روز گذشته ادامه داد: در 24 ساعت گذشته 4 بیمار کرونایی بدحال استان قزوین به خاطر شدت علائم بیماری و ضعف جسمانی مفرط جان خود را از دست دادند که این میزان فوتی درست به اندازه روز گذشته است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در ادامه از کاهش 23 درصدی موارد بهبودیافتگان روزانه کرونایی خبر داد و گفت: در شبانه‌روز اخیر 43 بیمار کرونایی با علائم قطعی نقاهت از بیمارستان‌های استان مرخص شدند که این آمار در قیاس با روز قبل 13 نفر کاهش یافته است.

رحمانی با بیان اینکه جمعیت کل بستری‌های کرونایی استان قزوین 4 درصد کمتر شده است، افزود: در حال حاضر 172 بیمار کرونایی با علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شده‌اند که این آمار نسبت به روز گذشته 7 نفر کاهش داشته است.

استان خوزستان/ 65 بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی

دکتر حبیب حی‌بر در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز، در باره آخرین وضعیت بیماری کووید-19 در خوزستان اظهار داشت: 235 بیمار کرونایی هم اکنون در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند که این آمار نسبت به روز گذشته 30 مورد کاهش یافته است.

وی افزود: طی شبانه روز گذشته 65 بیمار کرونایی از بیمارستان‌های خوزستان مرخص شدند که این آمار در مقایسه با روز پیش از آن، سه مورد بیشتر است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: با افزایش ابتلا به بیماری کرونا، روند روزانه بستری بیماران ادامه دارد به گونه‌ای که در شبانه روز گذشته 33 نفر در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان بستری شدند.

حی بر بیان کرد: خوشبختانه در این بازه زمانی هیچ فوتی کرونایی نداشتیم که امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد. از مردم خواست رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تزریق واکسن را در دستور کار قرار دهند تا بتوان با کمترین تلفات این بیماری را مهار کرد.

به گزارش تسنیم، بر اساس آخرین رنگ بندی کرونایی، چهار شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، چهار شهرستان نارنجی، 14 شهرستان زرد و بقیه مناطق استان در وضعیت آبی کرونایی هستند.

تاکنون بیش از هفت میلیون و 400 هزار دُز واکسن کرونا در خوزستان به جامعه هدف تزریق شده است.

درحال تکمیل…

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

انتهای پیام/ی

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.