1400011410040917022512924

آخرین اخبار کرونا در ایران| یکه‌تازی چراغ خاموش زیرسویه‌های امیکرون/ هفته 128 همه‌گیری روند همواره صعودی بود / پایتخت در صدر آمار فوتی‌ها + نقشه و نمودار

درشرایطی هفته ۱۲۸ همه‌گیری کرونا را پشت سرگذاشتیم که بررسی شاخص‌ها همه بیانگر ادامه روند صعودی بیماری در سراسر کشور است.

– اخبار استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، آخرین آمار منتشر شده هفتگی وزارت بهداشت روز گذشته درحالی منتشر شد که به تایید متخصصان این وزارتخانه هفته 128 همه‌گیری کرونا در ایران همواره روند صعودی داشته و در برخی شهرستان‌ها تعداد موارد فوتی نگران کننده است.

بررسی آمار هفته 127 همه‌گیری با هفته قبل یعنی یکصدو بیست و هشتمین هفته اپیدمی کرونا در کشورمان کاملا واضح است که تمامی موارد و شاخص‌های مورد نظر وزارت بهداشت سیر صعودی داشته و علی‌رغم برخی آمارهای کاهشی روزانه مسیر اصلی در مدار صعود و البته در پاره‌ای از مناطق نگران کننده بود است.

بر اساس این گزارش، فوتی‌ها از 204 نفر در هفته اول مرداد با رشدی معادل 67.15 درصد به 341 نفر در هفته دوم مرداد و بستری‌ها از 7 هزار و 376 نفر هم شاهد رشد 44.17 درصدی بوده و به 10 هزار و 634 بیمار و بستری‌های سرپایی نیز از 46 هزار و 171 به 53 هزار و 438 بیمار رسیده است.

کارشناسان و متخصصان بهداشت و درمان با اشاره به این روند صعودی معتقدند این روند دقیقا آئینه‌ای تمام قد از رفتار اجتماعی هموطنان در پیک هفتم است و گواهی غیرقابل انکار براین است که رعایت پروتکل‌ها به حداقل خود رسیده به این دلیل که ویروس امیکرون با زیرسویه‌های جدیدش درحال یکه‌تازی در سراسر کشور آنهم به صورت چراغ خاموش است.

واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا ,

افزایش بارز بستری‌های کرونا در 29 استان کشور/صعود فوتی‌ها در 19 استان

بررسی دقیق‌تر آمارهای رسمی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت همچنین نشان می‌دهد که در هفته 128 همه‌گیری کرونا در کشور، افزایش بارز بیماران بستری ناشی از کووید در 29 استان و همچنین افزایش موارد متوفی در 19 استان کشور گزارش شده است. نمودارهای مقایسه‌ای هفته 127 و 128 همه‌گیری کرونا در ایران ( برای اطلاع از وضعیت استان‌ها روی لینک کلیک کنید).

این درحالی است که به گفته کارشناسان نگرانی اصلی در این دوره از همه‌گیری کلانشهرها و شهرهای صنعتی هستند که آمارها همه در این مناطق جهش‌های معناداری را به خود دیده‌اند به عنوان مثال در استان تهران نیز تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده در هفته اخیر، 2505 نفر، تعداد موارد بستری جدید 1483 نفر و تعداد موارد فوتی تهران در هفته اخیر 86 نفر بوده و مقایسه این روند در هفته گذشته در واقع زنگ خطری است که نباید به آن بی‌تفاوت باشیم.

به گفته این گروه البته بررسی‌ها نشان می‌دهد از ابتدای مردادماه با شدت گرفتن روند همه‌گیری شاهد شکل‌گیری خوشه‌های خانوادگی ابتلا در اقصی‌نقاط کشور بخصوص شهرستان‌های گردشگرپذیر و کلانشهرها بوده‌ایم که این موضوع تاکیدی بر این مدعاست که کودکان در واقع ناقلان خاموش در همه دوره‌های همه‌گیری بوده‌اند.

چرا کودکان کمتر به کرونا مبتلا شدند؟

بر اساس پژوهشی جدید که دلیل ایمنی بهتر کودکان در برابر همه‌گیری کووید-19 را توضیح می‌دهد، پوشش دیواره بینی کودکان برای مقابله با ویروس کرونای جدید، بهتر از بزرگسالان است.

این مقاله که روز دوشنبه در مجله علمی «پلُس بایولوژی» منتشر شد، می‌تواند توضیح دهد که چرا تعداد موارد بستری‌ کودکان در بیمارستان‌ها بر اثر کووید-19در مقایسه با بزرگسالان در سراسر جهان کمتر بوده است.

کریستی شورت، یکی از نویسندگان این پژوهش از دانشگاه کوئینزلند، می‌گوید: نرخ ابتلا به کووید-19 در کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر است و علائم خفیف‌تری دارند، اما دلایل آن تاکنون ناشناخته بود.

دکتر شورت می‌گوید: ما در این پژوهش نشان داده‌ایم که پوشش دیواره بینی کودکان نسبت به بینی‌های بزرگسالان، پاسخ التهابی بیشتری نسبت به نسخه قدیمی‌تر یا اصطلاحاً نسخه نیایی سارس-کوو-2 دارد، اما این قابلیت مانعی از ناقل شدن کودکان نیست.

واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا ,

آخرین اخبار کرونا در ایران| مشارکت پایین هموطنان در تزریق دوز یادآور نگران‌کننده است/ رشد 128 درصدی تعداد شهرهای قرمز در یک هفته + نقشه و نمودارآخرین اخبار کرونا در ایران| رشد 292.95درصدی نرخ ابتلا از 13 فروردین در پیک هفتم/ کودکان ناقلان شیرین‌زبان+ نقشه و نمودارآخرین اخبار کرونا در ایران| موتور ویروس منحوس درحال گرم شدن است / رشد 188.46 درصد موارد فوتی / هنوز با قله پیک هفتم فاصله داریم + نقشه و نمودار

استان کرمان/ بستری 194 بیمار در مراکز درمانی

براساس آخرین به روزرسانی‌های نقشه کرونایی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت از 15 مرداد، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز استان کرمان 11 مورد و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی همچنان 6 شهر است؛ همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 4 شهر به 6 شهر رسیده است و متاسفانه هیچ شهری در استان کرمان در وضعیت آبی کرونایی قرار ندارد.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19، تا روز گذشته، اظهار داشت: 56 مورد مثبت بستری جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان داشتیم که از این تعداد 29 مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 17 مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 7 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 3 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.

وی با بیان اینکه تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 194 نفر است، گفت: تعداد فوتی‌های قطعی ابتلا به کووید 19 در 24 ساعت گذشته در استان سه مورد و مجموع جانباختگان کرونا در استان به 5 هزار و 726 نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان واکسن تزریق شده جمعیت بالای 12 سال در استان کرمان را 2 میلیون و 350 هزار و 890 دوز واکسن تزریق شده نوبت اول، 2 میلیون و 84 هزار و 331 دوز واکسن تزریق شده نوبت دوم، 909 هزار و 54 دوز واکسن تزریق شده نوبت سوم و 58 هزار و 92 دوز واکسن تزریق شده نوبت چهارم است.

استان قزوین/ افزایش 89 درصدی نرخ ابتلای روزانه

جلال رحمانی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از افزایش 89 درصدی موارد روزانه ابتلای قطعی به کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 113 مبتلای کرونایی جدید در آزمایشگاه‌های منتخب کووید-19 استان قزوین شناسایی شدند که این آمار در مقایسه با روز قبل 53 نفر افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به افزایش 2 درصدی موارد بستری‌های کرونایی روزانه اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته 50 بیمار کرونایی به دلیل داشتن علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار در قیاس با روز گذشته یک نفر بیشتر شده است.

رحمانی از افزایش 17 درصدی جمعیت بیماران بدحال کرونایی خبر داد و گفت: در حال حاضر 14 بیمار کرونایی با وضعیت وخیم جسمانی و تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان قزوین زیر دستگاه ونتیلاتور بستری شده‌اند که این آمار از روز پیش 2 نفر بیشتر شده است.

وی همچنین از فوت یک بیمار کرونایی بدحال در 24 ساعت گذشته خبر داد و افزود: به این ترتیب با توجه به روند افزایشی ابتلا، بستری و فوت کرونایی در استان قزوین در آخرین رنگ‌بندی کرونایی 2 شهرستان قزوین و بویین‌زهرا قرمز شدند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در ادامه به افزایش 54 درصدی موارد بهبودیافتگان روزانه کرونایی اشاره کرد و گفت: در شبانه‌روز اخیر 40 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های استان مرخص شدند که این آمار نسبت به روز گذشته 14 نفر افزایش داشته است.

رحمانی از افزایش 4 درصدی جمعیت کل بستری‌های کرونایی استان قزوین هم خبر داد و افزود: در حال حاضر 188 بیمار کرونایی با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شده‌اند که این آمار در مقایسه با روز پیش 7 نفر افزایش یافته است.

واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا ,

استان بوشهر/ فوتی‌ها روبه افزایش است

حسن ملکی‌زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش بستری‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته 46 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند و اکنون 115 بیمار در بخش کرونایی تحت درمان قرار دارند.

وی افزود: متأسفانه در حال حاضر 12 بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر پرداخت و بیان کرد: در 3 روز گذشته 5 مورد فوت بیماران کرونایی در استان ثبت شده است و با ثبت یک مورد در شبانه‌روز گذشته در مجموع تاکنون 2 هزار و 186 نفر در استان بوشهر به سبب ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

ملکی‌زاده افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 49 بیمار بخش کرونایی با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون 107 هزار نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

استان کردستان/شناسایی 106 بیمار جدید کرونایی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، فریدون عبدالملکی پیش‌ازظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان پرداخت و اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته 106 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در کردستان شناسایی شده است.

وی با اشاره به اینکه شمار مبتلایان و بستری‌شدگان روزانه در سطح استان روند افزایشی دارد، گفت: هم‌اکنون 146 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های کردستان بستری و تحت مداوا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با ذکر اینکه از تعداد بستری‌شدگان، 15 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه ICU بیمارستان‌های مرکز استان حالشان وخیم است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته، مورد فوتی کرونایی در کردستان گزارش نشده است.

عبدالملکی رعایت پروتکل‌های بهداشتی و خودداری از حضور در تجمعات و سطح شهر بدون ماسک در شرایط کنونی را ضروری دانست و تصریح کرد: اکثر شهرستان‌های استان در وضعیت خطر؛ نسبتاً پرخطر تا بسیار پرخطر) قرار گرفته است، بنابراین همه ما باید در مقابله با این ویروس منحوس احساس مسئولیت کرده و نسبت به رعایت نکات بهداشتی اقدام کنیم تا این موج جدید را هم با موفقیت پشت سر بگذاریم.

استان خوزستان/ 4 فوتی در 24 ساعت گذشته

حبیب حی‌بر در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اهواز ، درباره آخرین وضعیت کرونا در خوزستان، اظهار داشت: با افزایش ابتلا به بیماری کرونا، روند بستری روزانه بیماران ادامه داشته به گونه‌ای که در شبانه روز گذشته 38 نفر در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌ها بستری شدند.

حبیب حی‌بر با اشاره به اینکه در حال حاضر کل بیماران بستری در بخش‌های ویژه 77 نفر هستند، افزود: متاسفانه در شبانه روز گذشته 4 فوتی گزارش شده که از ابتدای شیوع ویروس کرونا هیچ واکسنی تزریق نکرده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز خاطرنشان کرد: طی 24 ساعت گذشته 27 نفر از بیماران ترخیص شده و در حال حاضر آمار کل بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز 251 نفر می‌باشد.

واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا ,

کاشان/ ثبت یک فوتی در 24 ساعت گذشته

در آخرین بروزرسانی شرایط کاشان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و این موضوع نشان از آن است که اپیدمی کرونا در این منطقه وارد موج هفتم شده در حالی که آران و بیدگل در وضعیت آبی قرار گرفته است.

مهدی دلاوری معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 9 بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند، اظهار داشت: هشت بیمار در کاشان بستری شدند که حداقل پنج و حداکثر 89 سال سن دارند و در شهرستان آران و بیدگل نیز یک نفر با 84 سال سن بستری هستند.

وی با بیان اینکه 44 بیمار حاد تنفسی در شهرستان کاشان بستری شده است، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز شش بیمار در بیمارستان این شهرستان به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شده است و در مجموع 50 بیمار حاد تنفسی در دو شهرستان کاشان و آران و بیدکل بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه تاکنون هفت بیمار حاد تنفسی در دو مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری در بخش مراقبت ویژه بستری هستند، ابراز داشت: متاسفانه موارد فوتی در منطقه طی 24 ساعت گذشته در منطقه کاشان یک نفر آقا 79 در کاشان سال به ثبت رسیده است.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا طی 24 ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به 48 مورد رسید، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان طی 24 ساعت گذشته تعداد 247 بیمار به کلینیک حاد تنفسی مراجعه کرده و تاکنون شش هزار 966 نفر نیز در بخش بستری موقت پذیرش شدند.

وی با بیان اینکه تاکنون دز نخست ویژه افراد پنج سال به بالا 77.96 درصد جامعه هدف تزریق کردند، تاکید کرد: 71.18 درصد از جامعه هدف افراد بالای پنج سال نیز دز دوم واکسن کرونا خود را تزریق کردند اما نوبت سوم در جامعه هدف بالای 18 سال به 36.22 درصد می‌رسد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد: از تمامی شهروندان درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

استان ایلام/ ثبت 2 مورد فوتی در 24 ساعت

جاسم محمدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون یک هزار و 264 نفر تسلیم مرگ ناشی از کرونا شده اند.

وی افزود: تست 121 نفر نیز شبانه روز گذشته مثبت اعلام شد تا آمار نهایی تست مثبت مبتلایان به این ویروس از ابتدا تاکنون به 82 هزار و 195 نفر برسد.

محمدی در مورد تعداد بستری ها نیز یادآور شد: در 24 ساعت گذشته 24 نفر بیمار جدید در مراکز درمانی استان پذیرش شده اند و مجموع بیماران بستری ناشی از کرونا در حال حاضر 54 نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام ادامه داد: بیمارستان های ایوان 6، ایلام پنج، آبدانان چهار، ملکشاهی سه، بدره 2 و شهرستان های سیروان و دهلران نیز هرکدام یک بیمار را پذیرش کرده اند.

وی در خصوص آخرین رنگ بندی ها هم توضیح داد: ایوان، مهران، دره شهر و آبدانان قرمز، ایلام، سیروان، چرداول و بدره نارنجی، چوار و دهلران زرد و هلیلان آبی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به کاهش سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی هموطنان گفت برای جلوگیری از آغاز پیک ششم بهترین راهکار این است که هموطنان در رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی جدیت بیشتری داشته باشند و از دورهمی‌ها و برگزاری مراسم جدا خودداری کنند.

استان کهگیلویه و بویراحمد/ فوت دو بیمار بر اثر کرونا در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه در 24 ساعت گذشته دو نفر از هم استانی ها بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و شمار قربانیان این بیماری در کهگیلویه و بویراحمد به هزار و 136 نفر رسیده است.

محمد غلام‌نژاد با اشاره به شمار بستری شدگان بیماری کرونا در استان افزود: هم اکنون 91 بیمار در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند که از این تعداد 35 نفر مبتلای قطعی و 9 نفر هم به دلیل و خامت حال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان است.

غلام‌نژاد اضافه کرد: تاکنون از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 96 هزار 766 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی با اشاره به آزمایش‌های انجام شده در استان در 24 ساعت گذشته ادامه داد: از 143 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های پی سی آر ورپید تست است حدود 55 موارد درصد مثبت بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان روزانه در حال افزایش است گفت: پیش‌بینی می شود در روز‌های آینده آمار بیماران بدحال و مرگ‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد.

غلام‌نژاد افزود: توصیه می‌شود افراد در صورت داشتن هر گونه علائم بیماری کرونا به پزشک مراجعه و مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از انتقال بیماری این بیماری به دیگر اعضای خانواده و دیگران را داشته باشند.

وی مهمترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و خودداری از عادی انگاری این بیماری دانست و اضافه کرد: مردم استان برای پیشگیری از ابتلا و کاهش مرگ میر ناشی از کرونا و ایجاد ایمنی در برابر این بیماری خطرناک و همه گیر واکسیناسیون خود را تکمیل و دُز یادآور را حتما تزریق کنند.

استان خراسان جنوبی/ بستری 55 بیمار با علائم حاد تنفسی

شریف‌زاده اظهار داشت: روز گذشته 182 آزمایش تشخیص مولکولی و سریع کرونا در استان انجام شد که در مجموع 92 بیمار جدید شناسایی شد.

وی افزود: از این تعداد 50 مورد از بیرجند، 1 مورد از خوسف، 4 مورد از درمیان، 5 مورد از زیرکوه، 10 مورد از سرایان، 2 مورد از سربیشه، 8 مورد از طبس، 7 مورد از فردوس و 5 مورد از قائنات شناسایی شد.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونای دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر 55 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که 48 نفر کرونا مثبت بوده.

شریف‌زاده گفت: 15 مورد بیمار کرونا مثبت در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال عمومی 4 نفر نامساعد است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونای دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت:خوشبختانه در شبانه روز گذشته مورد جدیدی از فوت کرونایی در استان ثبت نشد و تعداد جان باختگان کرونا در خراسان جنوبی همان هزار و 476 نفر است.

وی اظهارکرد:همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا روز گذشته 588 هزار و 83 نفر واکسن نوبت اول، 532 هزار و 614 نفر واکسن نوبت دوم 224 هزار و 519 نفر واکسن نوبت سوم و 9 هزار و 779 نفر نوبت چهارم واکسن را دریافت کردند.

استان کرمانشاه/ ثبت 2 فوتی دیگر در شبانه‌روز گذشته

حامد بهرامیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 23 مورد بیمار مثبت بستری و 12 مورد بیمار کرونایی سرپایی در استان شناسایی شده است.

وی عنوان کرد: در شبانه‌روز گذشته دو نفر در اثر ابتلای قطعی به کرونا جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان‌باختگان در استان به 3156 نفر رسید.

بهرامیان گفت: در 24 ساعت گذشته 33 نفر در بیمارستان بستری شده‌اند و 62 نفر نیز از بیمارستان ترخیص شدند.

وی افزود: هم‌اکنون 191 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که 47 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه حضور دارند و حال 16 نفر از آن‌ها وخیم است.

واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا ,

انتهای پیام/ی

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.