1400013112450490322602784

جدیدترین اخبار امیکرون در ایران| رشد 71.8 درصدی نرخ ابتلا/ مراقب سویه جدید در اقامتگاه‌ها باشیم + نقشه و نمودار

گروه استان‌ها ـ در شرایطی که روند روبه‌رشد همه‌گیری در مجموع نسبت به چند هفته قبل سیر نزولی به خود گرفته اما کارشناسان براین باورند که افزایش ۷۱.۸ درصدی نرخ ابتلا نسبت به ابتدای هفته نشانه‌ای معنادار از عدم ثبات همه‌گیری در کشور است.

– اخبار استانها –

به‌گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، انتشار آمارهای رسمی از سوی وزارت بهداشت نشان می‌دهد اگرچه در مجموع شرایط همه‌گیری در ماه‌های اخیر روند نزولی به خود گرفته اما صعودی شدن دوباره آمارها از ابتدای هفته می‌تواند نشانه‌ای معنادار از حرکت زیرپوستی ویروس منحوس در سراسر کشور باشد که نتایج آن احتمالا دوهفته آینده مشخص خواهد شد.

در این زمینه کارشناسان با اشاره به مقایسه آمارها از ابتدای هفته یعنی بیست و یکمین روز اسفند 1400 تا بیست و چهارمین روز از همین ماه می‌گویند: براساس رفتار ویروس منحوس از ابتدای همه‌گیری آغاز تغییرات آماری از در ابتدای زنجیره آماری یعنی بخش نرخ ابتلای روزانه مشخصاً روندی را آغاز می‌کند که به ترتیب در سایر بخش‌ها اثرگذار بوده آنها را دستخوش تغییرات خواهد کرد.

به گفته این گروه براساس همین فرضیه که البته تایید هم شده است می‌بینیم از ابتدای هفته رشد 71.8 درصدی نرخ ابتلای روزانه باعث شده تا رقم ابتلای روزانه از عدد 2219 به 3813 نفر رسیده باشد که این تغییر توانسته جهشی 22.46 درصدی را در بخش موارد بستری در مراکز درمانی به همراه داشته باشد تا روی جداول آماری ببینیم 665 نفر بستری جدید کرونایی در سراسر ایران ثبت شده است.

از سوی دیگر تاخیر در اثرگذاری تغییرات آماری در دو شاخص ابتدایی عاملی بوده تا در شاخص موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه روند کُند کاهشی آنهم ناچیز را تجربه کرده باشد به صورتی که ابتدای هفته 2921 مورد بستری در این بخش از مراکز درمانی ثبت شده است و روز گذشته این رقم با کاشی پنجاه نفره به عدد 2871 مورد رسیده است باشد و همین اتفاق یعنی روند بسیار کند کاهشی در موارد فوتی ناشی از کرونا داشته باشیم چون روز شنبه متاسفانه 120 نفر از هموطنانمان را از دست داده‌ایم و دیروز 114 مورد فوتی ثبت شده است.

هشدار درباره ورود امیکرون نوع "2 BA"/ مسافران خارجی مراقب "2 BA" باشند

دکتر مسعود مردانی، عضو ستاد ملی کرونا از مردم خواست در تعطیلات نوروزی به کشورهایی چون مصر، کویت، یمن و امارات سفر نکنند چرا که سویه "2 BA" امیکرون در این کشورها شایع است. امیکرون دو سویه مهم به نام‌های "1 BA" و "2 BA" دارد که تا کنون همه موارد امیکرون مشاهده شده در کشور مورد از نوع "1 BA" بوده است، به جز دو مورد که به سرعت کنترل شد. سویه "2 BA" امیکرون مانند نوع یک این سویه قدرت سرایت‌پذیری بالایی دارد اما از نظر شدت بیماری‌زایی قدرت بیشتری دارد و شباهت بیشتر به سویه دلتای کرونا دارد.

واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا ,

بازارها و خیابان‌های شلوغ شهرستان بیرجند فرش قرمزی برای شیوع کرونا استراه‌اندازی مراکز واکسیناسیون کرونا توسط سپاه بروجرد؛ 90 هزار نفر واکسینه شدندشیب نزولی کرونا در لرستان ادامه دارد/ تزریق 2 دُز واکسن شرط سفر در ایام نوروز به لرستان

استان ایلام/ 1 فوتی و 44 مبتلای جدید

جاسم محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام، اظهار کرد: تاکنون تعداد 78هزار و 273نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده‌اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در 24ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی 44مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تاکید بر اینکه درحال‌حاضر 42بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در 24ساعت اخیر هشت بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبودیافته‌ها 76هزار و 110نفر بوده است.

محمدی گفت: در 24ساعت گذشته یک مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان مربوط به شهرستان چرداول گزارش شده و مجموع فوت‌شدگان ناشی از کرونا تا کنون یک هزار و 222نفر بوده است.

استان اصفهان/ شناسایی 206 مورد ابتلای جدید

پژمان عقدک در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 206 مورد مثبت ابتلای قطعی گزارش شده است.

وی افزود: در همین بازه زمانی 961 تست کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گرفته شده که از این میزان 206 مورد مثبت اعلام شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر 566 بیمار کرونایی بستری هستند، گفت: در شبانه‌روز گذشته 80 بیمار به بیماران بستری اضافه شدند و 123 بیمار هم ترخیص شدند.

عقدک تصریح کرد: 111 نفر هم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال وخیم‌تری نسبت به بقیه بستری‌ها دارند.

وی ادامه داد: 4 مورد فوتی کرونا در 24 ساعت گذشته گزارش شده که 2 مورد قطعی و 2 مورد مشکوک به کرونا بودند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به مجموع بیماران کرونایی بستری شده از ابتدا تا کنون، اظهار داشت: 201 هزار و 109 بیمار در اثر ابتلا به ویروس منحوس کرونا بستری شدند که از این تعداد 135 هزار و 662 نفر بهبود و 6 هزار و 556 نفر فوت کردند.

استان سمنان/ روند کاهشی همه‌گیری ادامه دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفته است که در شبانه‌روز گذشته تست کرونای 20 نفر از جمعیت زیر پوشش این دانشگاه مثبت شده است.

به گفته دکتر کامران قدس، با مثبت شدن تست این تعداد، مجموع مبتلایان قطعی به بیماری کرونا در 6 شهرستان گرمسار، آرادان، سرخه، سمنان، مهدی‌شهر و دامغان به عدد 59 هزار و 908 نفر رسید.

وی با اشاره به بستری شدن 2 بیمار جدید مبتلای قطعی به کرونا در بیمارستان‌های شهرستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اضافه کرد: بر این اساس مجموع بیماران قطعی بستری در بخش‌های کرونای بیمارستان‌های مرکز و غرب استان سمنان به 11 هزار و 698 نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از ترخیص 10 هزار و 474 بیمار مبتلای قطعی به کرونا از بیمارستان‌های مرکز و غرب این استان پس از بهبودی کامل خبر داد.

قدس با اشاره به فروکش کردن تب تند شیوع امیکرون در استان سمنان، رعایت فاصله‌گذاری و دستورالعمل‌های بهداشتی و همچنین افزایش آمار واکسیناسیون را از علت‌های عبور سریع از پیک ششم عنوان و تصریح کرد: در صورت عدم رعایت شهروندان، احتمال وقوع پیک بلندتری از کرونا در استان سمنان وجود خواهد داشت.

واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا ,

استان بوشهر/ 84 بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری هستند

حسن ملکی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: با توجه به وضعیت تغییر رنگ‌بندی و خارج شدن بیشتر نقاط از وضعیت پرخطر نباید این موضوع سبب ساده‌انگاری در برابر کرونا شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: نظارت بر رعایت شیوه‌نامه بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در ایام پایان سال برای جلوگیری از شیوع پیک بعدی کرونا، تشدید می‌شود.

وی حفظ سلامت خانواده را از توصیه‌های مهم به نوجوانان و والدین در آیین چهارشنبه آخر سال عنوان کرد و افزود: اجتماع در این آیین به سبب احتمال گسترش ویروس کرونا، سلامت خانواده‌ها را تهدید می‌کند.

ملکی‌زاده از کاهش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر 84 نفر و نسبت به هفته نخست اسفند 160 نفر کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته 25 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند از بستری 14 بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه خبر داد و خاطر نشان کرد: از مجموع موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه کرونایی، 7 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارد.

وی با اشاره به ثبت 2 مورد فوتی دیگر ناشی از بیماری کرونا آقا و خانم 83 و 77 سال سن افزود: تاکنون 2 هزار 138 بیمار کرونایی در استان بوشهر جان باخته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 29 بیمار کرونایی با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند که از این تعداد، ابتلای 11 مورد به کرونا مثبت، قطعی بوده است.

استان اردبیل/ 80 درصد مادران باردار واکسینه شدند

علی محمدیان‌اردی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: تفاوت نوروز 1401 با سال های گذشته در این است که در دوسال قبل سفرهای نوروزی به کلی تعطیل بوده و یا با محدودیت های شدید کرونایی همراه بود اما امسال به دلیل حجم بالای واکسیناسیون در جامعه سفرهای نوروزی بر اساس ضوابط خاص برقرار خواهد بود.

وی از واکسیناسیون بیش از 97 درصد جمعیت استان در نوبت اول، 87 درصد در نوبت دوم و 37 درصد در نوبت سوم خبر داد و گفت: خوشبختانه استان اردبیل در نوبت های اول و دوم واکسیناسیون در رتبه های نخست کشوری قرار داشت اما در دوز سوم واکسن، در رتبه 13 کشوری قرار داریم که کاهش این رتبه با همت مردم و توصیه های مسئولین میسر خواهد شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از واکسینه 80 درصدی مادران باردار در استان خبر داد و گفت: در حوزه کودکان نیز تاکنون 35 هزار دوز واکسن کرونا بین افراد 5 تا 12 سال تزریق شده که این رقم 24 درصد جامعه هدف را تشکیل می دهد؛ البته واکسیناسیون کودکان اختیاری بوده و تصمیم گیری آن بر عهده خانواده گذاشته شده است.

محمدیان اردی ادامه داد: با توجه به آمار واکسیناسیون انجام شده در استان امیدواریم هم شدت، هم شیوع بیماری و هم عوارض ابتلا به کرونا کاهش یابد. اگر رعایت پروتکل های بهداشتی مورد توجه قرار نگیرد خطر ورود به پیک هفتم وجود دارد. لذا توصیه می شود مردم تزریق واکسن را مهمتر از سفرهای نوروزی تلقی کنند و پیش از اقدام به سفر نسبت به این مهم اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با چهارشنبه سوری و خطرات احتمالی آن خصوصا برای جوانان و نوجوانان بیان کرد: برای جلوگیری از خطرات جانی و مالی استفاده از بمب‌های دست ساز و مواد محترقه لازم است مردم علاوه بر خود مراقبتی، دیگران را نیز از خطرات اقدامات لحظه ای و پشیمان کننده منصرف کنند.

این مسئول در خصوص آمار جراحات و صدمات وارده به هم استانی ها در چهارشنبه سوری سال گذشته بیان کرد: در سال گذشته 2 مورد قطع عضو، 54 نفر مصدوم و 23 مورد آسیب به چشم در سطح استان گزارش شده بود اما متاسفانه امسال قبل از شروع مراسم و جشن چهارشنبه سوری 2 نفر قطع عضو و 2 مورد سوختگی اندام در سطح استان گزارش شده است.

وی در پایان تصریح کرد: لازم است رسانه ها و نهادهای فرهنگی در راستای جلوگیری از کارهای پرخطر در چهارشنبه سوری تولیدات تاثیرگذار و آموزنده ای را در اختیار مردم قرار دهند و همچنین خانواده ها نیز توصیه ها و مراقبت های لازم را از فرزندان خود داشته باشند تا این جشن تبدیل به ناراحتی و صدمات جانی نشود.

استان لرستان/ تعداد کل مبتلایان به 215096 نفر رسید

مریم کوشکی ظهرامروز دررابطه با آخرین وضعیت بیماران مبتلا به کرونا دراستان لرستان اظهارداشت: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در 24ساعت گذشته تا امروز77 نفر بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی و آمار مبتلایان به این بیماری در استان به 215 هزار و 96 نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه از روز گذشته تا امروز 3نفر ازبیماران مبتلا به کرونا دراستان جان خود را از دست داده و برهمین اساس تاکنون در مجموع 2 هزار و 791 مورد فوت قطعی بر اثر بیماری کرونا در استان ثبت شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: در حال حاضر 158 بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا درمراکز درمانی استان بستری هستند.

در همین حال، سرهنگ فرهاد ابدال چگنی نیز صبح امروز در آغاز مراسم رزمایش نوروزی که در میدان صبحگاه نیروی انتظامی برگزار شد با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه نوروزی اظهار داشت: همه ساله با فرا رسیدن فصل بهار و شروع تعطیلات نوروز مردم بر اساس یک سنت دیرینه سفر به شهرهای زیارتی و سیاحتی را برنامه‌ریزی می‌کنند.

جانشین فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به طرح کنترل هوشمند مقابله بیماری کرونا عنوان کرد: با توجه به شیوع پیک جدید ویروس کرونا بر اساس ابلاغیه فرمانده انتظامی کشور طرح کنترل هوشمند مقابله با کرونا برابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا توسط پلیس راه و راهور و همچنین سایر بخش‌های انتظامی استان و کلیه واحد‌های خدمات رسان و امداد رسان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به هدف طرح کنترل هوشمند مقابله با کرونا بیان کرد: این طرح با هدف انضباط در عبور و مرور، کنترل ویروس کرونا و کاهش جانباختگان ناشی از تصادفات از 24 اسفند امسال تا 14 فروردین 1401 همزمان با سراسر کشور در استان لرستان اجرا می‌شود.

واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا ,

استان کرمان/ 209 بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری هستند

بر اساس آخرین نقشه رنگ‌بندی رسمی کشور که توسط وزارت بهداشت منتشر شد، در حال حاضر از 23 شهرستان استان کرمان، 15 شهرستان استان در وضعیت قرمز، پنج شهر در وضعیت نارنجی و سه شهر در وضعیت زرد قرار دارد.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌ پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 تا ظهر روز قبل اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 209 مورد است.

وی ادامه داد: از این تعداد 144 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 11 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 28 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 8 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 18 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 55 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: با فوت 9 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان، مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 5 هزار و 538 مورد رسیده است.

صحبتی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان دو میلیون و 308 هزار و 65 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را دو میلیون و 11 هزار و 674 مورد و در نوبت سوم 814 هزار و 295 دوز تزریق شده است.

استان قزوین / نرخ مرگ و میر 3 برابر شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از کاهش 21 درصدی موارد روزانه ابتلای قطعی به کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 22 بیمار کرونایی جدید در آزمایشگاه‌های منتخب کووید شناسایی شدند که این آمار 6 نفر کمتر از روز قبل شده است.

جلال رحمانی با اشاره به کاهش 35 درصدی نرخ روزانه بستری‌های کرونایی گفت: در شبانه‌روز اخیر 22 بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار از روز پیش 12 نفر کمتر شده است.

وی از افزایش 26.7 درصدی بیماران کرونایی بدحال اضافه کرد: در حال حاضر 19 بیمار کرونایی با حال وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان قزوین زیر دستگاه ونتیلاتور بستری هستند که این آمار نسبت به روز گذشته 4 نفر افزایش یافته است.

رحمانی ادامه داد: همچنین در 24 ساعت اخیر 3 بیمار کرونایی بدحال در استان قزوین به دلیل شدت علائم بیماری و ضعف مفرط جسمانی جان‌شان را از دست دادند که این آمار 3 برابر روز قبل بوده و نسبت به روز پیش 200 درصد افزایش یافته است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ادامه از کاهش 53 درصدی نرخ بهبود کرونایی در قزوین خبر داد و گفت: در شبانه‌روز گذشته 26 بیمار کرونایی با علائم قطعی نقاهت از بیمارستان‌های قزوین مرخص شدند که این آمار 29 نفر کمتر از روز گذشته است.

وی افزود: در نهایت مجموع آمار کل بستری‌های فعلی کرونایی استان قزوین با 5 درصد کاهش به 153 نفر رسید که در مقایسه با روز گذشته 8 نفر کاهش یافته است.

استان کردستان/روز بدون فوتی کرونا

فریدون عبدالملکی در گفت‌وگو با خبرنگاران از شناسایی 34 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان کردستان خبر داد.

وی افزود: در حال حاضر 111 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کردستان بستری بوده که 30 نفر از آنان در بخش مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری‌شدگان به تفکیک شهرستان‌های استان گفت: در حال حاضر در سنندج: 66 نفر، سقز: 9 نفر، مریوان: 7 نفر، قروه: 2 نفر، بیجار: 8 نفر، کامیاران: 9 نفر، دیواندره: 2 نفر، بانه: 5 نفر، دهگلان: 1 نفر و سروآباد: 2 نفر بستری هستند.

وی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته تا کنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است، خاطرنشان کرد: آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون 2001 نفر است.

عبدالملکی اذعان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون 875 نفر در سنندج، 317 نفر در سقز، 154 نفر در قروه، 107 نفر در کامیاران، 160 نفر در بانه، 92 نفر در دیواندره، 76 نفر در بیجار، 191 نفر در مریوان، 24 نفر در دهگلان و 5 نفر در سروآباد جان ‌باخته‌اند.

واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا ,

استان همدان/ روند همه‌گیری کاهشی شد

علیرضا توقیری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: در روز گذشته 2 بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان فوت شدند.

وی تصریح کرد: از ابتدای شروع اپیدمی کرونا در استان تاکنون 3 هزار و 275 بیمار کرونایی بر اثر شدت بیماری فوت شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان از شناسایی 56 جدید مبتلا به کرونا در بخش بستری و سرپایی خبر داد و گفت: در حال حاضر 354 بیمار تنفسی مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

توقیری با اشاره به روند کاهشی مراجعه بیماران تنفسی به مراکز درمانی، تصریح کرد: دیروز یک هزار و 360 بیمار با علائم‌ تنفسی و مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان‌های استان مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه از ابتدای شروع بیماری کرونا تاکنون، 143 هزار و 83 نفر در استان به ویروس کرونا مبتلا شدند اظهار داشت: در پیک ششم بیماری تعداد کودکان مبتلا افزایش یافته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه تزریق واکسن کرونا در کاهش ابتلا و بستری بیماران مبتلا موثر است، عنوان کرد: مردم هرچه سریعتر برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

توقیری گفت: از زمان آغاز عملیات واکسیناسیون تاکنون، 3 میلیون و 116 هزار و 128 دز واکسن کرونا در استان تزریق شده است.

وی با تاکید بر اینکه مراکز واکسیناسیون در ایام تعطیلات نوروز هم فعال هستند، تصریح کرد: افرادی نوبت دز سوم آن‌ها رسیده باید هرچه سریع‌تر اقدام کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان به وضعیت رنگ‌بندی کرونا در استان اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت شهرستان‌های رزن و درگزین، قرمز، بهار در وضعیت زرد و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی کرونایی هستند.

کاشان/ 2 بیمار در 24 ساعت گذشته فوت کردند

خوشبختانه با بهبود شرایط کاشان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد اما این موضوع نشان از آن دارد که ویروس کرونا در منطقه کاشان همچنان جولان می‌دهد و از پیک ششم کرونا نیز عبور کردیم.

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته چهار بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند، اظهار داشت: از این تعداد یک بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شده و دو بیمار نیز در بیمارستان سیدالشهداء بستری و یک بیمار نیز در بیمارستان ثامن شهرستان آران و بیدگل بستری شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه بیمار بستری شده در کاشان بیمار با 69 سال سن دارد، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز بیمار با حداقل 24 و حداکثر 66 سال سن به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شده است.

دلاوری با بیان اینکه تاکنون 44 بیمار حاد تنفسی در دو مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری هستند، ابراز داشت: از این تعداد 34 بیمار در شهرستان کاشان و 10 بیمار نیز در شهرستان آران و بیدگل بستری شدند و از تعداد کل بیماران بیماری نیز به صورت موقت بستری نشدند.

وی از بستری 13 بیمار حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه در دو مرکز درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه یک خانوم 86 سال ناشی از کرونا شهرستان کاشان و یک خانم 85 سال در شهرستان آران و بیدگل جان خود را از دست داده است.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا طی 24 ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به 14 مورد می‌رسد، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان طی 24 ساعت گذشته تعداد 223 بیمار به کلینیک حاد تنفسی مراجعه کرده و تاکنون شش هزار 956 نفر نیز در بخش بستری موقت پذیرش شدند.

وی ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد: از تمامی شهروندان درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

استان خراسان رضوی / مجموعا 502 مورد بستری کرونایی در مراکز درمانی

محمد پهلوان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس بابیان اینکه از کل بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های خراسان رضوی، 159 نفر از آنان بدحال بوده و در بخش‌های مراقبت‌های ویژه این بیمارستان‌ها تحت درمان و مراقبت قرار دارند اظهارداشت: مراجعه زودهنگام به مراکز درمانی سطح بندی شده، نقش موثری در پیشگیری از بروز بدحالی و خطرات ناشی از بیماری دارد.

وی افزود: 397 نفر از کل بیماران کرونایی بستری در خراسان رضوی مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که این دانشگاه علاوه بر کلانشهر مشهد، 15 شهرستان دیگر استان را زیر پوشش دارد.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: طی یک روز گذشته 169 بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شدند که سهم بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این تعداد 119 نفر بود.

پهلوان با بیان اینکه در یک روز گذشته 698 بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به صورت سرپایی به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب و مراکز اورژانس بیمارستان‌ها به صورت سرپایی مراجعه و خدمات دریافت کردند تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در دورهمی‌ها و تکمیل واکسیناسیون از مهمترین راهکارهای پیشگیری از کرونا به شمار می‌رود.

واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت , کرونا ,

انتهای پیام/ی

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.