1400021613183779222707614

جدیدترین اخبار امیکرون در ایران| کاهش 9 برابری نرخ ابتلای روزانه/ شرایط شکننده است؛ عادی‌انگاری ممنوع + نقشه و نمودار

گروه استان‌ها ـ آمارهای رسمی از نرخ ابتلای روزانه کرونا نشان می‌دهد که دیروز کمترین نرخ ابتلا در یک ماه گذشته ثبت شده، اما واقعیت امر اینجاست که کارشناسان بر این باورند که شرایط شکننده است و عادی‌انگاری می‌تواند شرایط را به نفع ویروس منحوس برگرداند.

– اخبار استانها –

به‌گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، براساس انتشار آمارهای نرخ ابتلای روزانه از سوی وزارت بهداشت دیروز در چهاردهمین روز از اسفند 1400 کمترین میزان نرخ ابتلای روزانه در 30 روز گذشته ثبت شده اما کارشناسان بهداشت و درمان در این زمینه تأکید می‌کنند که انتشار این آمار نباید عاملی در عادی انگاری مردم باشد چون رفتار ویروس منحوس می‌تواند دوباره دردسرساز باشد.

کارشناسان بهداشت و درمان در این زمینه تأکید می‌کنند کاهش 9 برابری نرخ ابتلای روزانه خبری قابل تامل در پیک ششم است که می‌تواند نشانه‌ای از عبور از این پیک با کمترین هزینه ممکن باشد اما واقعیت اینجاست که رفتارشناسی ویروس کرونا بخصوص در شرایطی که ویروس امیکرون در سراسر ایران فعال است نشان می‌دهد تمام این روند می‌تواند زیر سایه عادی انگاری و بی‌تفاوتی هموطنان به پروتکل‌های بهداشتی به‌سرعت معکوس شده و روند صعودی به خود بگیرد.

این گروه تأکید می‌کنند اکنون که آمارها نشان‌دهنده کاهش بحران در پیک ششم هستند بهترین راهکار همکاری و مشارکت گسترده هموطنان با سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کرونا است به این ترتیب که ابتدا با درنظر گرفتن اهمیت واکسیناسیون در این طرح مشارکت حداکثری داشته باشند و بعد از آن نیز هنگام برنامه‌ریزی برای سفرهای نوروزی خود تمام موارد و پروتکل‌های تعیین شده را هم مدنظر داشته باشند.

به گفته این کارشناسان حالا که سیاست مسئولان وزارت بهداشت با درنظر گرفتن شرایط عدم ایجاد محدودیت‌های کرونایی برای نوروز 1401 است هموطنان نیز لازم است مسئولان مربوطه را همراهی کرده و در راستای تثبیت شرایط همه‌گیری گام موثرتری بردارند تا به این وسیله علاوه بر عبور از پیک ششم با کمترین هزینه بتوانیم زنجیره انتقال ویروس منحوس را هم کاملا قطع کنیم.

تعداد بیماران کرونایی در استان کرمان 10 درصد کاهش داشتپرسه کرونا در کوچه پس‌کوچه‌ بازارهای استان لرستان/ خطر اوج‌گیری دوباره اُمیکرون در شلوغی‌های شب عید +فیلمداد و ستد کرونا در شلوغی بازار شب عید در خراسان جنوبی ادامه دارد

استان ایلام/ 3 فوتی و 42 بیمار جدید در 24 ساعت

جاسم محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام، اظهار کرد: تاکنون تعداد 77 هزار و 743 نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده‌اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی 42 مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تأکید بر اینکه در حال‌حاضر 74 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در 24 ساعت اخیر 13 بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبودیافته‌ها 74 هزار و 976 نفر بوده است.

محمدی گفت: در 24 ساعت گذشته سه مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان دو مورد در شهرستان ایلام و یک مربوط به شهرستان آبدانان گزارش شده و مجموع فوت‌شدگان ناشی از کرونا تا کنون یک هزار و 215 نفر بوده است.

استان اردبیل/ 1 فوتی و 33 بستری جدید

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان روند تدریجی کاهش مبتلایان و بستری‌ها در پیک ششم کرونا که از چند روز گذشته شروع شده امروز نیز ادامه یافته و فوت یک نفر و بستری 33 بیمار جدید در اردبیل به ثبت رسیده است.

هم‌اکنون 190 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که نسبت به دیروز 9 نفر کاهش نشان می‌دهد و 41 بیمار نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

تاکنون بیش از 2 میلیون و 126 هزار دُز واکسن کرونا برای گروه‌های هدف در استان اردبیل تزریق شده و در شهر اردبیل 4 مرکز تجمیعی و بیش از 21 مرکز بهداشت در زمینه تزریق واکسن کرونا آماده ارائه خدمات هستند.

در حال حاضر شهر‌های اردبیل، پارس‌آباد، مشگین‌شهر، گرمی، بیله‌سوار، کوثر و نیر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند و خلخال، سرعین، نمین و اصلاندوز نیز در وضعیت زرد قرار گرفته‌اند.

استان فارس/ شمار فوتی‌ها تک‌رقمی شد

آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های استان فارس نشان دهنده کاهش چشمگیر شهرستان‌های پرخطر است به گونه‌ای که امروز تنها 4 شهرستان داراب، ممسنی، کوهچنار و سرچهان به رنگ قرمز هستند و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت کم خطر یا نارنجی قرار دارند.

بر این اساس شهرستان‌های زرین دشت، بختگان، خفر، سروستان، قیروکارزین، لامرد، مهر، فراشبند، فیروزآباد، پاسارگاد، مرودشت، زرقان، بیضا و سپیدان در وضعیت زرد یا کم خطر قرار دارند و مابقی در وضعیت نارنجی هستند. با این حال توصیه‌ها و هشدارها برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه در روزهای پایانی سال همچنان ادامه دارد.

براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون دو میلیون و 71 هزار و 972 تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 611 هزار و 214 بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون یک میلیون و 711 هزار و 767 تست تشخیصی مولکولی بوده که 509 هزار و 536 مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون 360 هزار و 205 مورد تست سریع انجام شده و 101 هزار و 678 بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری 100 بیمار جدید طی 24 ساعت گذشته، هم اکنون 801 بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، 169 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

در 24 ساعت گذشته 5 مورد جدید فوتی کووید19 در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و 855 نفر رسید.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و 844 هزار و 713 دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و 372 هزار و 479 دُز نوبت اول، سه میلیون و 54 هزار و 841 دُز نوبت دوم و یک میلیون و 417 هزار و 393 دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان اصفهان/ 214 بیمار جدید ثبت

پژمان عقدک در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 214 مورد مثبت ابتلای قطعی گزارش شده است.

وی افزود: در همین بازه زمانی 708 تست کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گرفته شده که از این میزان 214 مورد مثبت اعلام شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر817 بیمار کرونایی بستری هستند، گفت: در شبانه‌روز گذشته 151 بیمار به بیماران بستری اضافه شدند و 151 بیمار هم ترخیص شدند.

عقدک تصریح کرد: 162 نفر هم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال وخیم‌تری نسبت به بقیه بستری‌ها دارند.

وی ادامه داد: 17 مورد فوتی کرونا در 24 ساعت گذشته گزارش شده که 14 مورد آن قطعی و 3 مورد مشکوک به کرونا بودند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به مجموع بیماران کرونایی بستری شده از ابتدا تا کنون، اظهار داشت: 199 هزار و 707 بیمار در اثر ابتلا به ویروس منحوس کرونا بستری شدند که از این تعداد 134 هزار و 541 نفر بهبود و 6 هزار و 518 نفر فوت کردند.

استان بوشهر/ 148 بیمار جدید کرونایی بستری شدند

احمد یزدان‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته 44 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند اظهار داشت: اکنون تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر 148 نفر و نسبت به روز قبل کاهش یافته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بستری 25 بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی خبر داد و بیان کرد: از مجموع بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه کرونایی، 15 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارد.

وی با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته 4 مورد فوتی ناشی از بیماری کرونایی در بیمارستان‌های استان ثبت شد خاطر نشان کرد: فوتی‌ها بین 62 تا 87 سال سن دارند که تعداد جان‌باختگان بیماری کرونایی استان پس از 2 سال 2 ماه به 2 هزار و 110 نفر رسیده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 39 بیمار پس از بهبودی از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند که از این تعداد، ابتلای 11 مورد به کرونا مثبت، قطعی بوده است.

یزدان‌پناه با بیان اینکه شهرستان دیر تنها شهرستان قرمز در استان بوشهر است خاطر نشان کرد 5 شهرستان بوشهر، گناوه، تنگستان، کنگان و عسلویه در وضعیت نارنجی و پر خطر و 4 شهرستان دیلم، دشتستان، دشتی و جم در وضعیت زرد و خطرناک کرونایی قرار دارند.

استان لرستان/ ثبت 134 مورد ابتلای جدید

مریم کوشکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان در رابطه با وضعیت کرونایی استان لرستان اظهارداشت: تا پایان 24 ساعت گذشته 134 بیمار دیگر به شمار مبتلایان به کرونا در لرستان اضافه شد.

وی افزود: متأسفانه 2 بیمار مبتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته جان خود را از دست دادند که با احتساب این دو نفر مجموع فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به 2 هزار و 761 نفر رسید.

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: هم اکنون نیز 249 بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان لرستان بستری و تحت مراقبت هستند.

وی بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون 214 هزار و 203 نفر در استان لرستان به رونا مبتلا شده‌اند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان خراسان جنوبی/ 6 فوتی در 24 ساعت گذشته ثبت شد

دبیر ستاد پیشگیری و کنترل کرونا در استان گفت: روز گذشته 103 آزمایش جدید کرونا در استان انجام شد که 45 مورد مثبت جدید شناسایی شد.

دبیر ستاد پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی افزود: از این تعداد 21 مورد از بیرجند، 10 مورد از نهبندان، 4 مورد از فردوس، زیرکوه و طبس هر کدام 3 مورد و قاین، درمیان، سربیشه و سرایان هر کدام یک مورد شناسایی شد.

به گفته وی در حال حاضر 80 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که 77 نفر کرونا مثبتند و از این تعداد 21 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال4 نفر نامساعد است.

دبیر ستاد پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی گفت: در شبانه‌روز گذشته 6 نفر دیگر در استان براثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع موارد فوت به یک هزار و 393 نفر افزایش یافت.

شریف زاده افزود: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان 577 هزار و 845 نفر واکسن نوبت اول، 517 هزار و 292 نفر واکسن نوبت دوم و 201 هزار 960 نفر واکسن نوبت سوم را دریافت کردند.

استان خراسان رضوی/ 178 مورد بستری جدید در مراکز درمانی

محمد پهلوان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس با بیان اینکه از مجموع بیماران جدید یک روز گذشته 134 نفر به مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اختصاص دارد اظهارداشت: در حال حاضر 778 بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستندکه از این تعداد 600 بیمار در مناطق زیر پوشش این دانشگاه بستری هستند.

وی با بیان اینکه حدود 23 درصد بیماران مبتلا به کرونا بستری در مراکز درمانی در شرایط بدحال قرار دارند تصریح کرد: در حال حاضر 196 بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه استان بستری هستند که از این تعداد 156 بیمار در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحت مراقبت قرار دارند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید-19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در یک روز گذشته 599 بیمار سرپایی مبتلا و یا مشکوک به کرونا به مراکز اورژانس بیمارستان‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت منتخب مراجعه کردند تأکید کرد: در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی، افزایش دورهمی‌ها و کاهش دستورالعمل‌های بهداشتی مهمترین عامل در افزایش مجدد تعداد بیماران مبتلا به کرونا محسوب می‌شود.

پهلوان با بیان اینکه تکمیل واکسیناسیون امری مهم در افزایش ایمنی جامعه محسوب می‌شود گفت: بر اساس اعلام معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در حال حاضر یک میلیون و 100 هزار نفر از گروه‌های بالای 18 سال نوبت سوم واکسیناسیون آنها فرا رسیده است و تا کنون اقدامی برای دریافت آن نکرده اند که این امر می‌تواند ایمنی جامعه را کاهش و خطر رشد مجدد تعداد بیماران و مواجهه با پیک‌های بعدی را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه مردم همواره یکی از حامیان اصلی مدافعان سلامت در دوران همه‌گیری کرونا هستند از عموم مردم خواست ضمن توجه به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در دورهمی و رعایت فاصله اجتماعی، در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در میان اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی موارد را با شماره‌های 190 و 4030 اطلاع دهند.

کاشان/ عبور از موج ششم

خوشبختانه با بهبود شرایط کاشان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد اما این موضوع نشان از آن دارد که ویروس کرونا در منطقه کاشان همچنان جولان می‌دهد و تا حدودی از پیک ششم کرونا عبور کردیم.

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 13 بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند، اظهار داشت: از این تعداد 11 بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شده و یک بیمار نیز در بیمارستان سیدالشهداء بستری شده و یک بیمار در بیمارستان ثامن شهرستان آران و بیدگل بستری شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه بیماران بستری شده در کاشان حداقل 47 و حداکثر 97 سال سن دارند، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز بیمار با حداقل 43 سال و حداکثر 51 سال به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شدند.

دلاوری با بیان اینکه تاکنون 87 بیمار حاد تنفسی در دو مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری هستند، ابراز داشت: از این تعداد 72 بیمار در شهرستان کاشان و 15 بیمار نیز در شهرستان آران و بیدگل بستری شدند و از تعداد کل بیماران پنج بیمار به صورت موقت بستری شدند.

وی از بستری 19 بیمار حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه در دو مرکز درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: طی 24 ساعت گذشته خوشبختانه هیچ بیماری در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل بر اثر کرونا جان خود را از دست نداده است.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا طی 24 ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به 44 مورد می‌رسد، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان طی 24 ساعت گذشته تعداد 251 بیمار به کلینیک حاد تنفسی مراجعه کرده و تاکنون شش هزار 945 نفر نیز در بخش بستری موقت پذیرش شدند.

وی ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد: از تمامی شهروندان درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,
استان کرمان/ 388 مورد ابتلای قطعی

بر اساس آخرین نقشه رنگ‌بندی رسمی کشور که هفتم اسفند‌ماه توسط وزارت بهداشت منتشر شد، در حال حاضر از 23 شهرستان استان کرمان، 15 شهرستان استان در وضعیت قرمز، 7 شهر در وضعیت نارنجی و یک شهر در وضعیت زرد قرار دارد.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌ پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 تا ظهر روز قبل اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 388 مورد است.

وی ادامه داد: از این تعداد 266 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 23 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 54 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 12 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 33 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 94 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: با فوت 7 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان، مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 5 هزار و 474 مورد رسیده است.

صحبتی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان دو میلیون و 286 هزار و 697 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را یک میلیون و 992 هزار و 307 مورد و در نوبت سوم 771 هزار و 633 دوز تزریق شده است.

استان هرمزگان/ ثبت 2 فوتی در 24 ساعت گذشته

فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صبح امروز در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در هرمزگان اظهار داشت: در چند روز اخیر خوشبختانه آمار کرونا در روزهای اخیر با کاهش روبرو شده و میزان مرگ و میر نیز کاهش یافته اما طی 24 ساعت گذشته 2 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: جانباختگان 2 آقا در محدوده سنی 72 تا 86 ساله از شهرستان‌های بندرخمیر و بندرعباس بودند.

وی تصریح کرد: بدین ترتیب در چهاردهمین روز اسفند ماه جمع جانباختگان این بیماری در استان به 2 هزار و 571 نفر افزایش یافت.

نوروزیان گفت: با بستری شدن 43 بیمار جدید شمار کل بستری های کرونا در استان به 208نفر رسید اکنون 56 بیمار در بخش آی سی یو بستری هستند و حال 13 نفر از آنها وخیم است.

وی افزود: همچنان تزریق دوز سوم واکسن کرونا توصیه می‌شود و امیدواریم به زودی روند واکسیناسیون دوز سوم تکمیل و بخش قابل توجهی از مردم در برابر این ویروس واکسینه شوند.

استان قزوین/ نرخ بستری‌ها 25 درصد افزایش یافت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از کاهش 46 درصدی موارد ابتلای قطعی روزانه به کرونا خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 33 بیمار کرونایی جدید در آزمایشگاه‌های منتخب کووید استان شناسایی شدند که این آمار در قیاس با روز قبل 29 نفر کاهش یافته است.

جلال رحمانی با اشاره به افزایش 25 درصدی موارد روزانه بستری‌های کرونایی گفت: در شبانه‌روز گذشته 40 بیمار کرونایی تازه با علایم حاد تنفسی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری شدند که این آمار در مقایسه با روز پیش 8 نفر بیشتر شده است.

وی از کاهش 16 درصدی موارد بیماران بدحال کرونایی هم خبر داد و افزود: در حال حاضر 15 بیمار کرونایی با حال وخیم زیر دستگاه کمک‌تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان قزوین بستری‌ شده‌اند که این آمار نسبت به روز گذشته 3 نفر کاهش داشته است.

وی به افزایش 34 درصدی نرخ مرگ‌ومیر روزانه کرونایی در استان اشاره کرد و گفت: در 24 ساعت اخیر 4 بیمار کرونایی بدحال به دلیل شدت علایم بیماری و ضعف شدید جسمانی جان خود را از دست دادند که این آمار یک نفر بیشتر از روز قبل شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین در بخش دیگری از این گفتگو از کاهش 17 درصدی موارد بهبودیافتگان کرونایی روزانه خبر داد و افزود: در شبانه‌روز گذشته 34 بیمار کرونایی با علایم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های استان قزوین مرخص شدند که این آمار از روز قبل 7 نفر کمتر است.

رحمانی ادامه داد: در نهایت آمار کل و مجموع بستری‌های کرونایی فعلی استان قزوین با حدود یک درصد افزایش به 246 نفر رسید که در قیاس با روز پیش 2 نفر افزایش پیدا کرده است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان همدان/ 75 مورد ابتلای جدید ثبت شد

علیرضا توقیری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: در روز گذشته 3 بیمار مبتلا به کرونا به خاطر وخامت اوضاع فوت شدند.

وی افزود: از ابتدای شروع اپیدمی‌ کرونا تاکنون 3 هزار و 252 بیمار کرونایی در استان جان خود را از دست داده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در حال حاضر 453 بیمار تنفسی مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

توقیری با بیان اینکه در روز گذشته یک هزار و 900 مورد بیمار تنفسی و مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان‌های استان مراجعه کردند، اظهار داشت: این آمار‌ نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 17 بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان بستری هستند، افزود: تاکنون 142 هزار و 656 بیمار کرونایی در بخش بستری و سرپایی شناسایی شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان درباره وضعیت واکسیناسیون در استان، تصریح کرد: تاکنون سه میلیون و 79 هزار و 283 دز واکسن کرونا مربوط به نوبت اول، دوم و یادآور برای جامعه هدف در استان همدان تزریق شده است.

استان کرمانشاه/ فوتی‌ها 2 رقمی شد

مهدی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 31 مورد مثبت بستری و 24 مورد بیمار سرپایی مبتلا به کرونا در کرمانشاه شناسایی شده است.

وی عنوان کرد: در شبانه‌روز گذشته با ثبت 10 مورد فوتی دیگر ناشی از کرونا شمار جانباختگان این ویروس منحوس در استان به 3061 نفر رسید.

محمدی گفت: همچنین در این مدت 97 مورد بیمار بستری جدید گزارش شده و 86 نفر نیز بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

وی افزود: اکنون 351 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و 25 نفر نیز به عنوان بستری موقت رمدسیویر دریافت می‌کنند.

محمدی گفت: از مجموع بیماران بستری 119 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال 21 نفر از آن‌ها وخیم است.

استان سمنان/ 66 مورد ابتلای جدید در 24 ساعت اخیر

کامران قدس، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت کرونایی شهرستان های مختلف بدین گونه است که شهرستان های مهدیشهر و سرخه در وضعیت قرمز، شهرستان های سمنان، شاهرود، دامغان و آرادان در وضعیت نارنجی و دو شهر گرمسار و میامی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وی بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته تست کرونای 66 نفر در استان سمنان مثبت اعلام شد که از این تعداد 59 نفر به قرنطینه خانگی رفتند و هفت نفر در بیمارستان بستری شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته، سه نفر بر اثر ابتلای قطعی به کرونا جان باختند عنوان کرد: هم اکنون، 56 نفر مبتلا به کرونا در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان‌های استان سمنان بستری هستند.

قدس بیان کرد: در چنین شرایطی که کرونا همچنان در حال قربانی گرفتن است؛ لازم است مردم بیش از پیش نسبت به رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و فیزیکی و استفاده از ماسک توجه داشته باشند.

وی تأکید کرد: شست و شوی مرتب دست‌ها و پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی و توجه عموم مردم و اصناف و مشاغل گوناگون نسبت به اصول بهداشتی در شرایط کنونی الزامی است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از عموم مردم استان سمنان خواست نسبت به واکسیناسیون و تزریق واکسن کرونا توجه جدی داشته باشند و چنانچه فردی هنوز نسبت به این موضوع اقدام نکرده است؛ هر چه زودتر به مراکز درمانی برای تزریق واکسن مراجعه کند.

استان البرز/ ثبت 6 فوتی در 24 ساعت

مهرداد بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج در مورد آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان البرز اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 59 بیمار با علائم ‌کووید 19 در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند.

وی افزود: مجموع کل موارد بستری شامل قطعی، محتمل و مشکوک از ابتدای شیوع کرونا تا امروز در استان البرز 85 هزار و 119 نفر است.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 317 نفر شامل موارد قطعی، محتمل و مشکوک در مراکز درمانی بستری هستند ، بیان کرد : از این تعداد، ابتلای 135 نفر به بیماری کووید 19، تا این تاریخ قطعی شده است.

وی با اشاره به اینکه شیوه نامه های بهداشتی برای شیوع کرونا باید با جدیت رعایت شود، گفت:متاسفانه در 24 ساعت گذشته شش بیمار کووید 19 جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به 6722 نفر رسیده است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

انتهای پیام/ی

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.