1399010519512111919978804

جدید‌ترین اخبار کرونا در ایران| ‌عبور از موج هفتم با کاهش شهرهای قرمز/ آیا پاندمی به‌دنبال جهشی دیگر است؟ + نقشه و نمودار

در جدیدترین اطلاعیه وزارت بهداشت شاهد کاهش تعداد شهرهای با وضعیت قرمز در کشور از ۶۴ به ۸ شهر‌ و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۱۶۳ به ۱۱۶ شهر هستیم.

– اخبار استانها –

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، در جدیدترین اطلاعیه وزارت بهداشت شاهد کاهش تعداد شهرهای با وضعیت قرمز در کشور از 64 به 8 شهر‌ و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از 163 به 116 شهر و افزایش تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 207 به 302 و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از 14 به 22 شهر هستیم که این روند نشان از بهبود وضعیت کرونایی ایران دارد، هرچند طبق اعلام مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، در بررسی آخرین وضعیت‌ بازرسی‌ از تعداد کل 3577807 مراکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش؛ 177153 تعداد مورد بازرسی قرار گرفتند و براساس این گزارش از تعداد 34121 مرکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی که اخطار و به‌مراجع قضایی معرفی شده‌اند، تعداد 745 مورد نیز پلمب شدند.

در هفته گذشته وضعیت کرونایی استان‌ها چگونه بود؟

‌در استان ایلام‌ روند بستری ایستا شده است و موارد فوت کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری از متوسط کشور بالاتر و میزان مرگ‌ومیر استان به متوسط کشور تنزل کرده است. در خراسان جنوبی موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. در خراسان شمالی ‌روند بستری و فوت استان کاهش یافته است. در کهگیلویه و بویر احمد ‌ روند بستری کاهش یافته و فوت استان ایستا بوده است. در چهارمحال و بختیاری موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. در سمنان روند بستری و فوت استان کاهش یافته است. در آذربایجان غربی ‌موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. در کرمانشاه‌ موارد بستری کاهش یافته است. در قم موارد بستری و فوت استان کاهش نشان می‌دهد. در لرستان موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. در اردبیل ‌روند بستری و فوت استان کاهش یافته است. در یزد موارد بستری استان کاهش یافته و فوت ایستا بوده است. ‌در همدان‌ موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. در گیلان موارد بستری روند نزولی داشته و فوت استان ایستا بوده است. در آذربایجان شرقی ‌موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. در مرکزی روند بستری و موارد فوت استان کاهش یافته است. در قزوین موارد بستری و فوت استان روندی کاهشی داشته است. در گلستان موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. میزان بروز بستری و مورتالیتی استان از متوسط کشور کمتر است. در بوشهر موارد بستری کاهش و فوت استان افزایش داشته است. در مازندران موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. در هرمزگان موارد بستری کاهش ‌یافته است. در اصفهان روند بستری کاهش یافته و موارد فوت روندی ایستا داشته است. در زنجان روند بستری و فوت کاهش یافته است. در خراسان رضوی روند بستری و موارد فوت نزولی بوده است. در البرز در هفته اخیر روند بستری و موارد فوت استان کاهش یافته است. در خوزستان ‌موارد بستری کاهش ‌یافته است. در فارس‌ موارد بستری و فوت استان کاهش نشان می‌دهد. ‌در کردستان موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است.

جدیدترین وضعیت کرونایی در استان‌ها

استان اردبیل/ ثبت یک فوتی

علی محمدیان‌اردی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در ارتباط با آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اردبیل اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته، 2 بیمار در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی بیان کرد: در حال حاضر 20 بیمار بدلیل ابتلا به کووید19 بستری هستند که از این تعداد 6 بیمار در بخش ICU کرونا بستری بوده و 5 بیمار پس از بهبودی مرخص شده اند و متاسفانه در 24 ساعت گذشته، یک فوتی بدلیل کرونا در استان ثبت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: از عموم هم استانی های عزیز درخواست می کنیم از عادی انگاری بیماری خودداری کنند، دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند. همچنین افرادیکه بیش از 6 ماه از آخرین دوز واکسن کرونا آنها گذشته است حتما جهت تزریق واکسن به مراکز تزریق واکسن مراجعه نمایند.

خراسان جنوبی/ حال نامساعد 4 بیمار

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در استان خراسان جنوبی گفت: روز گذشته 78 آزمایش تشخیص مولکولی و سریع کرونا در استان انجام شد که در مجموع 15 بیمار جدید شناسایی شد.

شریف زاده افزود: از این تعداد 5 مورد از بیرجند، 3 مورد از زیرکوه، 1 مورد از سرایان، 2 مورد از فردوس، 3 مورد از قائنات و 1 مورد از خوسف شناسایی شد.در حال حاضر 40 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که 24 نفر کرونا مثبتند.9 مورد بیمار کرونا مثبت در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال عمومی 4 نفر نامساعد است.در شبانه روز گذشته موردی جدیدی از فوت کرونایی در استان ثبت نشد و تعداد جان باختگان کرونا در خراسان جنوبی همان هزار و 478 نفر است.

استان بوشهر/ خروج از وضعیت قرمز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حسن ملکی‌زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به وضعیت رنگ‌بندی کرونایی استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به سیر نزولی ابتلا به کرونا در استان بوشهر، این استان از حالت قرمز کرونایی خارج شد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر وضعیت رنگ‌بندی شهرستان کنگان را آبی اعلام کرد و گفت: 9 شهرستان بوشهر، دشتستان، دیلم، گناوه، دشتی، تنگستان، دیر، جم و عسلویه در وضعیت زرد با خطر متوسط کرونایی قرار دارند.

وی با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته 30 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شدند افزود: 34 بیمار بخش کرونایی نیز با حال خوب از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 61 بیمار در بخش‌های کرونایی استان بوشهر بستری هستند که 10 نفر تحت مراقبت ویژه قرار دارد و 4 نفر در وضعیت حاد این بیماری هستند.

ملکی‌زاده با اشاره به سپری شدن یک روز بدون فوتی کرونایی در استان بوشهر افزود: تعداد جان‌باختگان کرونا در استان بوشهر 2 هزار و 220 نفر است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر خاطرنشان کرد: تعداد کل مبتلایان به کرونا از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون 108 هزار و 400 نفر بوده است.

استان قروین/ نرخ ابتلا 28 درصد افزایش یافت

جلال رحمانی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از افزایش 28 درصدی موارد قطعی ابتلای روزانه به کرونا خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 42 مبتلای کرونایی جدید در آزمایشگاه‌های منتخب کووید استان قزوین شناسایی شد که این آمار در مقایسه با روز پیش 9 نفر افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش 13 درصدی موارد روزانه بستری‌های کرونایی خبر داد و گفت: در شبانه‌روز گذشته 35 بیمار کرونایی جدید با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار نسبت به روز قبل 4 نفر افزایش داشته است.

رحمانی به افزایش 17 درصدی تعداد بیماران بدحال کرونایی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 14 بیمار کرونایی با حال وخیم جسمی و ننفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان قزوین زیر دستگاه ونتیلاتور بستری شده‌اند که این آمار در قیاس با روز گذشته 2 نفر بیشتر شده است.

وی همچنین از افزایش نرخ مرگ‌ومیر کرونایی در استان قزوین خبر داد و گفت: در 24 ساعت گذشته یک بیمار کرونایی بدحال به خاطر علائم شدید بیماری و ضعف مفرط جسمانی جان خود را از دست داد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در ادامه به افزایش 4 درصدی موارد بهبودیافتگان روزانه کرونایی اشاره کرد و گفت: در شبانه‌روز اخیر 27 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های قزوین مرخص شدند که این آمار نسبت به روز پیش یک نفر افزایش یافته است.

رحمانی از افزایش 3.3 درصدی جمعیت کل بستریهای کرونایی استان قزوین خبر داد و افزود: در حال حاضر 125 بیمار کرونایی به دلیل داشتن علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شده‌اند که این آمار در مقایسه با روز گذشته 4 نفر افزایش یافته است.

استان فارس/ شیراز از وضعیت پرخطر خارج شد

به گزارش‌ خبرگزاری‌ تسنیم از شیراز، بر اساس اعلام وزارت بهداشت شهرستان سروستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و شهرستان‌های اقلید، ممسنی، سرچهان، زرقان، خنج و اوز در وضعیت نارنجی و پر خطر قرار گرفته‌اند.

همچنین سایر شهرستان‌های استان از جمله کلانشهر شیراز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و 224 هزار و 355 تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 656 هزار و 810 بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و 805 هزار و 793 تست تشخیصی مولکولی بوده که 531 هزار و 141 مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون 418 هزار و 562 مورد تست سریع انجام شده و 125 هزار و 669 بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری 81 بیمار جدید طی 24 ساعت گذشته، هم اکنون 368 بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، 54 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.متاسفانه در 24 ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید19 در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و 122 نفر رسید.همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون 647 هزار و 58 هم استانی مبتلا به کووید19 بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

آذربایجان‌غربی/ ثبت 22 بیمار کرونایی جدید

محمدامین ولیزاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی آذربایجان‌غربی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار داشت: در شبانه روز گذشته، 85 بیمار دارای علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های سطح استان آذربایجان‌غربی بستری شده‌اند که از این تعداد 22 نفر بیمار قطعی کرونایی هستند.

وی افزود: تعداد مبتلایان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، به 365 هزار و 134 نفر رسیده است. هم اکنون 95 نفر در بخش آی سی یو بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: در شبانه روز گذشته 2 نفر به تعداد فوتی‌های کرونا در استان افزوده شده که با این تعداد، کل فوتی‌های کرونا از ابتدا تاکنون به 7 هزار و 708 نفر رسید.

خراسان‌رضوی/ ‌215 بیمار ‌در بیمارستان‌ها بستری هستند‌

محمد پهلوان‌کاشی مسئول کمیته رسانه و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهارداشت: در حال حاضر شهرهای بردسکن،خلیل آباد، داورزن،کاشمر، کوهسرخ در شرایط نارنجی و شهرهای باخرز،بجستان،تاکستان، تربت جام،تربت حیدریه،جغتای، چناران، خواف، خوشاب، درگز، رشتخوار، زاوه، سبزوار، سرخس، صالح آباد، قوچان، فیروزه، فریمان، کلات، گناباد، مشهد، مه ولات و نیشابور در وضعیت زرد و شهرستان بینالود در شرایط آبی قرار دارد.

پهلوان کاشی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 215 بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که 164 نفر از این تعداد متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. در حال حاضر 64 بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش های مراقب ویژه بستری هستند که 55 نفر از این تعداد در دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند. طی یک روز گذشته 67 بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که 61 نفر از این تعداد در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

پهلوان با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته حدود 400 نفر به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب و اورژانس بیمارستان ها مراجعه و خدمات سرپایی دریافت کردند از عموم مردم خواست، با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی و تکمیل واکسیناسیون در قطع زنجیره انتقال کرونا مشارکت داشته باشند.

استان کرمان/ بستری 74 بیمار در بیمارستان‌ها

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، براساس آخرین به روزرسانی‌های نقشه کرونایی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت از 12 شهریور، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز استان کرمان از 7 مورد به صفر کاهش یافته و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی همچنان 9 شهر است؛ همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 7 شهر به 14 شهر رسیده است و متاسفانه هیچ شهری در استان کرمان در وضعیت آبی کرونایی قرار ندارد.

بر اساس آخرین به روز رسانی‌های رنگ بندی کرونایی وزارت بهداشت، شهرستان‌های بردسیر، راور، زرند، سیرجان، کرمان، کوهبنان و نرماشیر که در هفته قبل در لیست شهرهای بسیار پرخطر استان کرمان قرار داشتند، خوشبختانه از وضعیت قرمز کرونایی بیرون آمدند.

شهرستان‌های بافت، منوجان و رابر همچنان وضعیت نارنجی خود را حفظ کرده‌اند و شهرستان‌های جیرفت، راور، زرند، سیرجان، کرمان و کوهبنان نیز به آنها پیوسته‌اند؛ گفتنی است در میان این شهرستان‌ها فقط شهرستان جیرفت وضعیتش نسبت به هفته قبل که در وضعیت نسبتاً پرخطر کرونایی قرار داشت این هفته در وضعیت پرخطر قرار گرفته است.

شهرستان های ارزوئیه، انار، بردسیر، بم، رفسنجان، رودبار جنوب، ریگان، شهربابک، فاریاب، فهرج، قلعه گنج و کهنوج، نرماشیر و عنبرآباد در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند و متاسفانه استان کرمان هیچ سهمی از رنگ آبی کرونایی ندارد.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19، تا روز گذشته، اظهار داشت: 13 مورد مثبت بستری جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان داشتیم که از این تعداد 5 مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 6 مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و 2 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.

وی با بیان اینکه تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 74 نفر است، گفت: تعداد فوتی‌های قطعی ابتلا به کووید 19 در 24 ساعت گذشته در استان یک مورد بوده که مجموع جانباختگان کرونا در استان به 5 هزار و 804 نفر رسیده است.

استان همدان/ بستری 199 بیمار در بیمارستان‌ها

علیرضا توقیری سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: در شبانه روز گذشته، 476 بیمار با علائم تنفسی و مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مراجعه کردند که 29 نفر از آن‌ها بستری شدند.

وی با تاکید بر اینکه در 24 ساعت گذشته هیچ موردی از مرگ بیماران کرونایی در استان ثبت نشده است، تصریح کرد: دیروز برای ششمین روز متوالی آمار فوتی‌های کرونا صفر بوده است.از ابتدای اپیدمی تاکنون، سه هزار و 394 بیمار در استان بر اثر شدت بیماری جان خکو را از دست دادند.

توقیری از بستری هشت بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی این استان خبر داد و افزود: خطر کرونا هنوز تمام نشده است.از ابتدای شروع بیماری تاکنون 149 هزار و 480 بیمار کرونایی در استان شناسایی شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان درباره وضعیت رنگبندی کرونا در شهرستان‌های استان، عنوان کرد: شهرستان‌های رزن و درگزین در وضعیت قرمز، همدان، نهاوند، فامنین، اسدآباد و کبودرآهنگ در وضعیت نارنجی و ملایر، تویسرکان و بهار نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

استان اصفهان/ شناسایی 118 بیمار ‌جدید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، پژمان عقدک سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت آمار بیماری کرونا در استان اصفهان (به ‌جز کاشان و آران ‌و بیدگل)، اظهار داشت: از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا یک میلیون و 536 هزار و 13 مورد ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا و کل موارد ابتلای قطعی به کرونا در استان 513 هزار و 137 نفر در استان اصفهان شناسایی شدند.

وی افزود: موارد نمونه گرفته شده در 24 ساعت گذشته (احتمالاً بیمار) 555 نفر و موارد مثبت ابتلای قطعی 118 مورد و هیچ مورد فوتی بر اثر ابتلاء به کرونا گزارش شده است .

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه 215 هزار و 469 نفر تعداد کل بستری‌شدگان کرونا از ابتدا تاکنون بوده، گفت: در حال حاضر تعداد بستری‌شدگان فعلی در بیمارستان‌ها 241 نفر است و تعداد بیماران بستری 24 ساعت گذشته در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 40 نفر است که از این تعداد 36 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

عقدک ادامه داد: 11 هزار و 938 نفر آمار کل فوت‌شدگان قطعی و شش هزار و 886 نفر فوت‌شدگان مشکوک کرونا از ابتدای همه‌گیری این ویروس در استان اصفهان (به‌ جز شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل) بوده است.

وی تصریح کرد: طبق رنگ‌بندی از 12 شهریور 9 شهرستان اردستان، چادگان، خوانسار، سمیرم، شهرضا، فریدن، فریدونشهر، نائین و نطنز نارنجی و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه رنگ قرمز کرونایی در آخرین رنگ‌بندی اصفهان وجود ندارد، اظهار داشت: با توجه به شکنندگی اوضاع و در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی شاهد بازگشت این رنگ به نقشه خواهیم بود، بنابراین به افراد توصیه می‌شود در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کوشا باشند.

کاشان/ منطقه در وضعیت زرد قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، در آخرین بروزرسانی شرایط کاشان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد و این موضوع نشان از آن است که شرایط کرونایی در منطقه بهبود پیدا کرده است در حالی که آران و بیدگل در وضعیت آبی قرار گرفته است.

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته دو بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند، اظهار داشت: دو بیمار در کاشان بستری شدند که حداقل 48 و حداکثر 81 سال سن دارند و در شهرستان آران و بیدگل نیز بیماری بستری نشده است.

وی با بیان اینکه 18 بیمار حاد تنفسی در شهرستان کاشان بستری شده است، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز هفت بیمار در بیمارستان این شهرستان به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شده است و در مجموع 25 بیمار حاد تنفسی در دو شهرستان کاشان و آران و بیدکل بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه تاکنون سه بیمار حاد تنفسی در دو مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری در بخش مراقبت ویژه بستری هستند، ابراز داشت: خوشبختانه موارد فوتی در منطقه طی 24 ساعت گذشته در منطقه کاشان به ثبت نرسیده است.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا طی 24 ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به صفر مورد رسید، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان طی 24 ساعت گذشته تعداد 24 بیمار به کلینیک حاد تنفسی مراجعه کرده و تاکنون شش هزار 969 نفر نیز در بخش بستری موقت پذیرش شدند.

وی با بیان اینکه تاکنون دز نخست ویژه افراد پنج سال به بالا 78.14 درصد جامعه هدف تزریق کردند، تاکید کرد: 71.37 درصد از جامعه هدف افراد بالای پنج سال نیز دز دوم واکسن کرونا خود را تزریق کردند اما نوبت سوم در جامعه هدف بالای 18 سال به 36.63 درصد می‌رسد و 9 هزار و 852 دز چهارم نیز تاکنون تزریق شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد: از تمامی شهروندان درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

گزارش در حال تکمیل

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.