140105241137388425895894

جهاد آبرسانی سپاه و آبفا در نوار مرزی شمال شرق کشور/40 پروژه آبرسانی در 5 شهرستان مرزی خراسان رضوی انجام می‌شود

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید قاجاریان گفت: سپاه پاسداران انقلاب انقلاب اسلامی با همکاری دولت مردمی به دنبال رفع تنش آبی در پنج شهرستان مرزی شمال شرق با ایجاد ۴۰ پروژه آبرسانی است.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تایباد، سردار پاسدار حسن رجب‌زاده صبح امروز در نشست خبری با حضور خبرنگاران شهرستان‌های مرزی خراسان رضوی در شهرستان تربت جام اظهارداشت:دشمن با القای ناموفق بودن نظام اسلامی به دنبال ناامیدی مردم و دوری مردم از نظام هستند، اما مردم تا امروز دشمن را ناموفق گذاشتند، لذا انتظار دارند دستاوردهای نظام به موقع بیان شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید قاجاریان افزود:جبهه واحدی که در مقابل دشمن در حوزه‌های اجرایی و امنیتی مشغول خدمت است، خدمات آنها باید از طریق رسانه به اطلاع مردم رسانده شود. ماموریت اصلی ما در هنگام ورود به منطقه شمال شرق به دستور مقام معظم رهبری حفظ امنیت پایدار بود، با این حال ضمن ماموریت اصلی خود، ماموریت مردم یاری و محرومیت زدایی نیز به ما ابلاغ شد و در چند سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه‌های اقتصادی و معیشتی انجام شد.

تکذیب خبر درگیری مرزبانان ایرانی و افغان در مرز تایباد قرارداد 2 ساله سپاه برای اجرای طرح آبرسانی شهرخواف 8 ماهه به پایان می‌رسد اختصاصی| آغاز شمارش معکوس برای افتتاح ابرپروژه آبرسانی غدیر پس از 14 سال/ کام 4.7میلیون خوزستانی شیرین می‌شود

وی با بیان اینکه ماموریت شهید قاجاریان از شهرستان سرخس تا شهرستان خواف در نوار مرز است، گفت: ما 3 ماموریت ویژه در حوزه مردم یاری و محرومیت زدایی برای خود تعریف کردیم، درکوتاه مدت توزیع بسته‌های معیشتی و میان مدت توزیع جهیزیه و بلند مدت موضوعات زیرساختی مثل مسکن، راه و امروز آب شرب ماموریت‌های ما در این 5 شهرستان است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید قاجاریان تصریح کرد: قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) با 4 اولویت ایجاد شد که اولویت اول ما تامین آب شرب است که با همکاری دولت مردمی در حال انجام می‌باشد، یکی از برکات جمهوری اسلامی حضور نیروهای مسلح در عرصه خدمت به مردم است و در همین عرصه کار را با همکاری آبفای خراسان رضوی آغاز کردیم و 40 پروژه در این شهرستان‌ها تعریف و آغاز به‌کار کرد.

وی ادامه داد: برخی از این پروژه‌ها پیشرفت 90 درصدی داشته است و از مجموع پروژه‌ها که باید مدت زمان 2 ساله اجرا می‌شد، اکنون جلوتر از برنامه پیشنهادی هستیم، در روستای رونج شهرستان تربت جام که دو پروژه برای آن تعریف شده، پروژه اول خط انتقال بود که حدود 98 درصد آن تکمیل شده است، همچنین پروژه مخزن 500 مترمکعبی آن نیز در حال کار است.

رجب‌زاده اضافه کرد: در تایباد 8 پروژه تعریف شده است که تعدادی از آنها به بهره برداری رسیده است و در خواف نیز حفاری دو چاه آب شرب آغاز کردیم که جاه اول وارد مدار شده است و چاه دوم نیز به‌زودی وارد مدار می شود، همچنین پروژه های دیگری نظیر خط انتقال براباد و سیجاوند در دست اقدام است که پیشرفت خوبی داریم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید قاجاریان گفت: در صالح آباد و سرخس نیز برخی پروژه ها به بهره برداری رسیده است و حداقل پیشرفت فیزیکی برخی دیگر حدود 50 درصد است، این اقداماتی است که برای مردم انجام شده است، مردمی که برای کلیت نظام اهمیت خاصی دارند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت کار، در مکان‌هایی که کار را آغاز کردیم پیشرفت خوبی داشته و سایر مناطق نیز با توجه به فرصت دو ساله به زودی ورود خواهیم کرد، همچنین در حوزه راه، مسکن و اشتغال کشاورزی نیز بزودی قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) بزودی ورود خواهد کرد و در کنار این موارد اقدامات فرهنگی نظیر فعالیت کانون بانوان مرزنشین در دست اجرا است.

انتهای پیام/282/ن

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.