139710012332394616201034

خسارت میلیاردی خودروهای سنگین به آسفالت جاده‌های نسیم‌شهر؛ پایانه حمل‌ونقل کالا‌ی تهران ‌عوارض نمی‌دهد

گروه استان‌ها – شهردار نسیم شهر گفت: تردد خودروهای سنگین در پایانه حمل‌ونقل کالای استان تهران باعث نابودی آسفالت و تحمیل خسارت سنگین به مردم نسیم شهر شده است.

– اخبار استانها –

یوسف نصیری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در بهارستان، به وجود مشکلات متعدد پایانه حمل‌ونقل کالای استان تهران در نسیم شهر اشاره کرد و اظهار داشت: تردد خودروهای سنگین از بافت مرکزی و مسکونی نسیم شهر باعث خسارت و آسیب جدی به آسفالت معابر شده است که برای جبران این آسیب‌ها هزینه‌های میلیاردی به شهرداری و مردم نسیم شهر تحمیل می‌شود.

وی افزود: طبق قانون تردد وسایط نقلیه سنگین از بافت مسکونی ممنوع است و به دلیل نبود جاده مناسب برای تردد خودروهای مراجعه کننده به پایانه حمل‌ونقل کالای استان تهران که در 70 هکتار از اراضی نسیم شهر مستقر شده است تمامی خودروهای سنگین از معابر و شریان‌های اصلی نسیم شهر تردد می‌کنند.

شهردار نسیم شهر به اختصاص 5 میلیارد تومان اعتبار برای خرید آسفالت بلوار امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: شهرداری به‌جای دریافت عوارض از پایانه برای ترمیم آسفالت از ورودی نسیم شهر تا ورودی پایانه که مسیر تردد خودروهای سنگین است هزینه‌های هنگفتی را از جیب مردم تحمیل می‌کند که این موضوع از دستاوردهای قرارگیری پایانه حمل‌ونقل کالای تهران در نسیم شهر است.

نصیری تصریح کرد: مردم نسیم شهر به‌جای برخورداری از برکات پایانه حمل‌ونقل علاوه بر تحمل ترافیک‌های سنگین، آلودگی، تصادفات، معضلات اجتماعی و غیر، برای ایمن‌سازی و ترمیم و تعمیر جاده‌ها هزینه‌های هنگفت را که زیر چرخ‌های خودروهای سنگین از بین می‌رود متحمل می‌شوند.

وی به عدم پرداخت عوارض شهری توسط پایانه حمل‌ونقل کالای استان تهران به شهرداری نسیم شهر اشاره کرد و افزود: پایانه حمل‌ونقل کالای استان تهران که تمامی خدمات شهری آن به دوش شهرداری است هیچ عوارض شهری پرداخت نمی‌کند و آسیب‌ها و مشکلات آن برای مردم و نسیم شهر است.

تهران| تأکید فرماندار بهارستان بر جابه‌جایی پایانه حمل و نقل نسیم‌شهراستان البرز پایانه حمل و نقل بار ندارد / رتبه نخست در فرار باروضعیت پایانه حمل و نقل کالای استان تهران در نسیم‌شهر ساماندهی می‌شود

نصیری بیان کرد: در سال‌های گذشته مدیران شهری نسیم شهر هر دو سال یک‌بار مجبور به تعویض آسفالت تخریب‌شده بلوار امام خمینی (ره) که از ابتدای ورودی نسیم شهر در محله فجر آغاز می‌شود و به میدان امام خامنه‌ای منتهی می‌شود، هستند و میلیاردها تومان خسارت توسط خودروهای سنگین و پایانه حمل‌ونقل به شهر تحمیل می‌شود که باید به‌جای استفاده در پروژه‌های عمرانی صرف خرید آسفالت و جبران خسارت پایانه می‌شود.

شهردار نسیم شهر در پایان تردد خودروهای سنگین و نابودی آسفالت معابر اصلی را از عامل نارضایتی عمومی در نسیم شهر اعلام و خاطرنشان کرد: از مسئولین منطقه و استاندار تهران درخواست و انتظار یاری داریم تا به یکی از مشکلات مهم نسیم شهر رسیدگی شود تا بیش از مردم متحمل خسارت نشوند.

انتهای پیام/ش

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.