3az

دشت آزو کجاست؟ معرفی + راه‌های دسترسی

دشت آزو

دشت آزو کجاست؟ شهرستان آمل، یکی از زیباترین شهرهای ایران به شمار می رود و با محیط سرسبزی که دارد، بهترین مکان برای سفر کردن است. در این شهر، انواع مکان ها و جاذبه های گردشگری وجود دارد که برخی از آنان تاریخی، برخی تفریحی و حتی بعضی از آنان مذهبی هستند.

مستر بلیط در این مقاله، قصد دارد که یکی از همین مکان های تفریحی، گردشگری آمل، یعنی دشت آزو، را برای شما شرح دهد و شما را با تمام زیبایی های دشت آشنا کند. اگر به دنبال مکانی مناسب برای سفرها و تعطیلات تابستانه هستید، پیشنهاد می کنیم که اصلا این مقاله از از دست ندهید و حتما تا انتها با ما همراه باشید.

درباره دشت آزو

دشت آزو، یکی از زیباترین مکان ها و جاذبه های گردشگری آمل است که با فضای چشم گیر و دل انگیز، به خوبی نظر گردشگران را به خود جذب می کند. این دشت، در مقاطع مرتفع آمل و روستای نوا هم در اطراف آن واقع شده است.

روستای نوا که در نزدیکی دشت قرار دارد، به تنهایی یک مکان گردشگری به شمار می رود و حتی برخی از گردشگران در حین بازدید کردن از دشت آزو، سری هم به روستای نوا و مردمان صمیمی و خونگرم می زنند. دشت آزو، مکانی مناسب برای لذت بردن از طبیعیت زیبای شمال از کشور است.

درباره دشت آزو

نقشه و معرفی بخش های مختلف

در مجله مستر بلیط می خوانید دشت آزو، علاوه بر این که جزو مکان های گردشگری محسوب می شود، دارای نکات مثبتی هم است و برخی از این نکات برای سلامت انسان مفید اند. این دشت دارای انواع پوشش های گیاهی است و اکثر افرادی که به دشت آزو می روند، قصد استفاده کردن از گیاهان دشت را دارند.

البته این دشت در مقاطع مرتفع رشته کوه البرز واقع شده است و در فصل زمستان، اصلا مکان مناسبی برای سفر کردن نیست؛ زیرا معمولا روستای نوا و دشت، در زمستان کاملا از برف پوشیده می شوند و حتی برخی از افراد روستا هم به دلیل سرمای بیش از حد و یخ زدگی به شهرستان آمل سفر می کنند.

همچنین مناسب ترین زمان برای دیدن‌ گل های زیبا و سرسبزی دشت در فصل بهار و تابستان است. در کل قدم زدن در دشت آزو، به تنهایی یک تفریح مناسب هم برای جسم و هم روح است؛ اما اگر قصد دارید که از مناظر طبیعی دیگری هم که در اطراف دشت وجود دارد بازدید کنید، می توانید سری به چشمه های اطراف آزو بزنید.

این دشت در مکانی واقع شده است که آب و هوای بسیار مرطوبی دارد و اکثر ماه های سال بارانی است، به همین دلیل چشمه های فراوانی در اطراف دشت قرار دارد. البته برخی از این چشمه ها نزدیک به قله اصلی کوه هستند و دسترسی به آن ها کمی سخت است.

برخی هم در دامنه کوه و دشت واقع شده اند و به خاطر این که دسترسی راحت تری دارند، اکثر افراد بومی و حتی گرددشگران از آن به عنوان تفرجگاه استفاده می کنند. در حین بازدید کردن از دشت آزو، فراموش نکنید که سری هم به خانه رها شده در دشت بزنید.

این خانه یا بهتر است بگوییم کلبه کاهگلی، در میان دشت واقع شده است و اکثر مسافران برای گذراندن شب از آن استفاده می کنند. این کلبه صاحب مشخصی ندارد و استفاده کردن از آن هم برای تمامی گردشگران رایگان است.

پوشش های گیاهی دشت

همان طور که در مطالب قبل ذکر شد، در دشت آزو انواع گیاهان دارویی وجود دارد. برخی از این گیاهان مانند خاکشیر، بابونه و … هستند و بعضی از آنان هم مانند بوته ها خاصیت درمانی ندارند.

پوشش های گیاهی دشت

شرایط بازدید از دشت آزو

بازدید کردن از دشت آزو هیچ محدودیتی ندارد و تمامی افراد به صورت رایگان می توانند به آنجا بروند. البته در هنگام بازدید از دشت، وسایل های مورد نیاز سفر را به همراه داشته باشید، زیرا دشت در مقاطع بلند واقع شده است و وارد شدن به دشت، بدون وسایل و امکانات ممکن نیست.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

دشت آزو در رشته کوه های البرز و نزدیک به روستای نوا واقع شده است و با هر وسیله نقلیه هم می توان به آنجا سفر کرد. البته بهتر است که وسایل نقلیه را وارد دشت اصلی نکنید، زیرا گیاهان آسیب می بینند و خراب می شوند.

این نکته را هم به یاد داشته باشید که برای بازدید از دشت حتما باید از شهرستان آمل، به آنجا سفر کنید؛ برای سفر کردن به این شهرستان پر از جاذبه هم می توانید بلیط اتوبوس آمل را تهیه کنید و هم با انواع تورهای گردشگری همراه شوید.

نوشته دشت آزو کجاست؟ معرفی + راه‌های دسترسی اولین بار در مجله مِستر بلیط. پدیدار شد.

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.