1397052320161370315033264

رتبه ممتاز شمیرانات در تولید گیلاس ، آلبالو و سیب/ بیش از 4 هزار نفر در باغات مشغول به کارند

گروه استان‌ها- فرماندار شهرستان شمیرانات گفت: شمیرانات در تولید محصولات کشاورزی گیلاس، آلبالو و سیب در جایگاه ممتاز کشوری قرار داردکه بیش از ۴ هزار نفر در باغات مشغول به کار هستند.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شمیرانات، مجتبی ذاکریان عصر امروز با اشاره به گام‌های موثر در جهت مقابله با ساخت‌‌و‌ ساز بی‌رویه اظهار داشت: ساخت‌و‌ سازهای بی‌رویه شمیرانات در حوزه کشاورزی‌ به معضل تبدیل شده است.

وی افزود: کشاورزی با محوریت باغداری و گردشگری از شاخص‌های مهم توسعه شمیرانات است که با وجود محصولات مرغوب کشاورزی با چالش‌های زیادی مواجه هستند.

فرماندار شهرستان شمیرانات ساخت‌ و‌ سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی را غیر قابل توجیه خواند و بیان کرد: تفکیک اراضی کشاورزی ، عدم وجود سردخانه و انبار نگهداری محصولات و نبود مرکزی برای عرضه فروش مستقیم محصولات کشاورزی از مهمترین چالش‌های پیش روی کشاورزان است.

ذاکریان به افزایش قیمت زمین در لواسانات و رودبار قصران اشاره کرد و گفت: گرانی افسارگسیخته اراضی کشاورزی منجر به تمایل کشاورزان برای فروش زمین‌ها به غیربومی‌ها و خوش‌نشینان شده است.

وی تصریح کرد: ایجاد زیرساخت‌‌های حفظ کشاورزی را نظیر سردخانه و مرکز فروش محصولات و همچنین برهم زدن بساط دلالان را بسیار مهم عنوان کرد و پیگیری دستگاه‌های نظازتی را بسیار حائز اهمیت دانست‌.

فرماندار شمیرانات تاکید کرد: تشویق جوانان، معتمدان و شوراهای منطقه به تاسیس و یا فعال‌سازی مجدد تعاونی‌ها را یکی از اقدامات فرمانداری در راستای تغییر دیدگاه شهروندان و رونق بیش از پیش کشاورزی شمیرانات است که باید با جدیت این موضوع پیگیری شود.

گازرسانی به روستای "پس قعله" شمیراناتشمیرانات با 290 شعبه اخذ رأی آماده برگزاری انتخابات + فیلمکوهنورد حادثه‌دیده در ارتفاعات شمیرانات نجات یافت

ذاکریان به توسعه فعالیت‌های کشاورزی به صنایع تبدیلی اشاره و بیان کرد: حفظ و صیانت هز کشاورزی سد مستحکمی در برابر دلالان و سودجویانی است که نباید اجازه تخریب مناطق بکر به دلالان داده شود.

وی تولیدات سالانه محصولات باغی شمیرانات را در استان تهران و کشور مهم ارزیابی کرد و گفت: شهرستان شمیرانات با تولید 76 هزار تن گیلاس رتبه نخست ممتاز را در 4 هزار و 544 هکتار سطح زیر کشت داراست.

فرماندار شمیرانات با اشاره به رتبه نخست تولید آلبالو در استان تهران افزور: 6 هزار و 328 تن در 485 هکتار اراضی کشاورزی شمیرانات زیر کشت این محصکل است و در تولید سیب استان تهران با تولید 64 هزار و 860 تن در یک هزار و 282 هکتار سطح زیر کشت جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستیم‌.

ذاکریان در پایان خاطرنشان کرد: بالغ بر 4 هزار و 500 نفر در اراضی کشاورزی قابل کشت این شهرستان شمیرانات مشغول به کار هستند.

انتهای پیام/ش

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.