1400120915581870124879224

عضو شورای شهر مشهد: ردیف بودجه مستقل برای حمایت از بانوان در نظر گرفته شد

گروه استان‌ها-نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، وظایف اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه بر نگاه ویژه شورای شهر در ۱۴۰۱ به بانوان، بویژه تشکل‌های زنان در شهر تاکید کرد.

– اخبار استانها –

فاطمه سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس از تحقق ردیف بودجه مستقل برای تشکل‌های بانوان در سال 1401 خبر داد و اظهارداشت: شورای ششم نگاه ویژه ای به بانوان دارد، در سال 1401 یکی از مسائل حمایت از تشکل‌هاست و به همین خاطر امسال ردیف بودجه مستقلی برای حمایت از تشکل‌های بانوان در نظر گرفته شده که تا کنون چنین بودجه ای در نظر گرفته نشده بود.

وی یادآور شد: از فعالیت‌های شاخص در حوزه بانوان، طراحی پارک‌های بانوان و نیز باز پیرایی پارک‌هایی که پتانسیل پذیرش و فضای اختصاصی بانوان را دارند مانند بوستان پردیس و پارک وکیل آباد است. از پارک‌هایی که مصوبه گرفتیم، احداث یک پارک 10 هکتاری برای بانوان در حاشیه شهر است.

سلیمی بیان کرد: با توجه به لزوم وجود مرکز و محیط امن برای بانوان، اولین مرکز اقامتی تجاری و تفریحی ویژه بانوان با اولویت منطقه ثامن که می‌بایست از طریق بخش خصوصی یعنی از طریق معاونت اقتصادی دنبال شود از جمله‌ دیگر مصوبه‌ها برای بانوان بود.

رئیس کمیسیون تلفیق شورای شهر مشهد: بردرآمدهای پایدار به‌جای شهر فروشی در بودجه 1401 تاکید شده استسخنگوی شورای شهر مشهد: قوانین حوزه ساخت‌وساز با نگاه حمایتی از سرمایه‌گذاران خرد تدوین شوددرجلسه علنی شورای شهر مشهد مطرح شد؛ از تمدید تخفیف عوارض ساختمانی تا ارائه دانش فنی در کشورهای جهان اسلام

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، وظایف اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه در ادامه بر اهمیت مسئله‌ کار آفرینی و اشتغال برای بانوان تاکید و از توجه به اشتغال آفرینی را از مواردی برشمرد که در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که چه نمره ای به مجموعه مدیریت شهری در رابطه با برنامه های استقبال از بهار 1401 می‌دهید،گفت: در حال حاضر نمی‌توان نمره ای داد، چرا که شواری شهر سیاستگذار است و اجرای کار به عهده شهرداری ست و لذا در همین جهت از شهردار و همکاران در مجموعه‌ شهرداری تقاضا داریم با اهتمام بیشتری این سیاست‌ها را اجرایی کنند و تا زمانی که این امر به مرحله تامین تخصیص و اجرا نرسد و مردم خروجی این کار را نبینند نمی‌توان نمره ای تعیین کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: در نهایت با رضایت زائران و شهروندان، شورای شهر و شهرداری به نتایج حداکثری در خدمت به مردم شهر امام رضا(ع) دست یابند.

انتهای پیام/281/ش

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.