1398070216170197218483924

کارگروه ستاد تسهیل خراسان رضوی مشکل 267 واحد تولیدی را بررسی کرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در سه ماهه نخست امسال کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با ارایه راه حل‌های موثر مشکل ۲۲۷ واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی را بررسی کرد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس ، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ، امیررضا رجبی اظهار داشت: مشکل این واحدها در 42 جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی بررسی شده که منجر به صدور 267 مصوبه برای حل مشکلات بخش تولید استان شده است.

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی افزود: با توجه به اینکه تلاش شده همزمان با رفع موانع تولید .اصلاح زیرساخت‌ها و بهبود فرایند حمایت و توسعه بخش صنعت در دستور کار باشد در سه ماهه مزبور تعداد پرونده‌های ورودی به گروه‌های کاری ذیل کارگروه تسهیل در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10 درصد کاهش داشته که بیانگر توجه به موضوع دستگاه محوری در پیگیری حل مسائل تولید بوده است.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس: با ضعف قوانین در حوزه صنعت و معدن رو‌به‌رو هستیم بانک‌های استان کردستان در ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان تسهیل‌گری کنند آیت‌الله‌علم‌الهدی: رونق اقتصادی استان در گرو تسهیل‌گری در عرصه زیارت است

رجبی تصریح کرد: در سه ماهه نخست امسال کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با ارائه راه حل‌های موثر مشکل 227 واحد تولیدی با سرمایه گذاری پنج هزار و 500 میلیارد تومان و اشتغالزایی برای چهار هزار و 800 نفر را بررسی کرد و راه حل‌های موثر برای آنها ارائه داد.

وی بیان کرد: از مهمترین موضوعات مصوب شده در نشست‌های کارگروه ستاد تسهیل خراسان رضوی می‌توان به تخصیص زمین، اعطای مهلت استفاده از خدمات بانکی، تقسیط بدهی تامین اجتماعی و تسهیلات بانکی، برقراری انشعابات زیرساخت، توسعه و بازنگری محدوده‌های معدنی ، اصلاح جواز تاسیس، پیگیری رفع تعهدات ارزی، معافیت حق بیمه، تامین مواد اولیه اشاره کرد که 62 درصد از مصوبات را شامل شده است.

وی افزود: 12 درصد از مصوبات کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی در حوزه سیاست‌گذاری و اعمال فرایندهای قانونی مطرح شده و 26 درصد از مصوبات مربوط به سایر بخش‌ها است.

انتهای پیام/282/ح

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.