1400081611095532823995694

4 کاروانسرای تاریخی استان آذربایجان شرقی کاندیدای ثبت جهانی شد

گروه استان‌ها- مدیرکل میراث‌‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان آذربایجان شرقی از قرار گرفتن نام چهار کاروانسرای تاریخی این استان در فهرست آثار جهانی خبر داد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازتبریز، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، احمد حمزه زاده اظهار داشت: ثبت پرونده 56 کاروانسرای تاریخی کشور در فهرست آثار جهانی در سال جاری بررسی می‌شود که چهار کاروانسرای تاریخی یام مرند، جمال‌آباد میانه، خواجه نظر جلفا و گویجه بئل‌هریس نیز در این پرونده جای گرفته‌اند.

حفظ میراث تاریخی نیازمند فهم و باور عمومی استهیچ برنامه‌ای در زمینه ساخت و ساز ویژه بافت تاریخی کاشان وجود نداردبناهای تاریخی و تفرجگاهی گردشگری استان مرکزی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

وی ادامه داد: با توجه به حضور ارزیابان یونسکو در این کاروانسراها طی آبان ماه سال گذشته و لزوم تکمیل مراحل مرمت آن‌ها، اقدامات لازم در دستور کار این اداره‌کل قرارگرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان شرقی بیان کرد: در این راستا کاروانسرای گویجه بئل، جمال‌آباد میانه و خواجه نظر جلفا طبق برنامه مرمتی این اداره‌کل و کاروانسرای یام نیز با مشارکت بخش خصوصی و نظارت میراث‌فرهنگی مراحل تکمیلی مرمت خود را سپری می‌کنند.

انتهای پیام/ن

برچسب ها: بدون برچسب

ثبت دیدگاه

لطفا همه ی قسمت ها را تکمیل کنید.